Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit Şubemiz 50 Yaşında
Geri Dön
İzmit Şubemiz 50 Yaşında
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi 50. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi..
31/10/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi 50. Kuruluş Yıldönümü kapsamında etkinlikler düzenledi.

Müsiad Sosyal Tesislerinde düzenlenen ilk etkinlikte  “Batı Trakya’da Müftülük Sorunu” konulu konferansa İskeçe Müftüsü Ahmet Mete konuşmacı olarak katıldı. Söyleşi öncesi İzmit Şubesinin Kadın Kolları üyeleri tarafından katılımcılara Batı Trakya mutfağının eşsiz tadlarından oluşan Yöresel Yemekler Tanıtım ve Sunumu yapıldı.

Etkinlik kapsamında ikinci gün Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi başkan ve yöneticileri şube kuruluşunun 50. Yılı nedeniyle İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Aynı gün Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte  İskeçe Müftüsü Ahmet Mete Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı ziyaret etti.

50. Yıl etkinlikleri kapsamında ikinci söyleşi  İzmit Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ''İskeçe Türk Birliği'nin Hukuksal Durumu'' ve Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet ''Eğitimde Yaşanan Sorunlar'' konulu sunum yaptılar.

Şube Başkanı Lütfi Bodur'un açılış konuşması ve Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay'ın selamlama konuşmalarının ardından İTB Ova Bölgesi Folklor Ekibi yapmış oldukları gösteri ile yöremize ait oyunlarımızı misafirlerin beğenisine sundu. Daha sonra etkinlik kapsamında Batı Trakya'dan gelen misafirler için düzenlenen Kocaeli Kültür Turu gerçekleşti. 50. Yılı Etkinlikleri kapsamında Batı Trakya'dan gelen misafirler için derneğimizin üyeleri ile beraber gala gecesi düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit’te ikincisi açılan Akademi Lise’ye yapılan törenle Batı Trakya davasının büyük önderi, merhum liderimiz ve dava adamı Dr. Sadık Ahmet’in adı verildi. Akademi Lise açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak merhum Sadık Ahmet’in değerli eşi ve Yunanistan’daki Türk Partisi Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi’nin Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Dr. Sadık Ahmet’in kızkardeşi Fatma Hasan, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Günün anısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan “Batı Trakya Mücadelesi ve Dr. Sadık Ahmet'' konulu panel düzenlendi Panele merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, RBF Genel Başkan Yardımcısı Halit Gökalp Küçük ve Araştırmacı-Yazar H.Yıldırım Ağanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu etkinliğede İzmit Şubemiz katkı sundu. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015