Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit Şubemizde Geleneksel Aşure Hayrı Gerçekleştirildi
Geri Dön
İzmit Şubemizde Geleneksel Aşure Hayrı Gerçekleştirildi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemiz muharrem ayı dolayısıyla her yıl düzenlediği geleneksel Aşure ikramını ve şube eğitim salonuna eski Şube Başkanı merhum İsmail Süleymanoğlu adının verilmesi törenini yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 
22/10/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemiz muharrem ayı dolayısıyla her yıl düzenlediği geleneksel Aşure ikramını ve şube eğitim salonuna eski Şube Başkanı merhum İsmail Süleymanoğlu adının verilmesi törenini yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Etkinlikğe eski Şube Başkanı merhum İsmail Süleymanoğlu'nun çok değerli ailesi, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbaşa, Genel Merkez Denetim Kurulu Başkanı Seyit Saitoğlu, DSP İl Başkanı ve Eski Şube Başkanımız Halim Dedeoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz, DSP İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, İzmit Belediyesi Başkan Koordinatörü ve AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin, AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Yusuf Sami Çınar, CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Aliye Hale Meriç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürü Ufuk Atabay, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Altıntip, Başkan Yardımcısı Abdurrahman Yılmaz, MAP HOYTAG Başkanı Özkan Göçenler, Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Kırbaş, Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhammet Arıcı, çok sayıda üye ve Batı Trakya dostları katıldı. 

Ayrıca Şube Başkanı Lütfü Bodur yaptığı açıklmada, 18 Ekim 1968 tarihinde kurulan şubenin kuruluşunun 49. yıl dönümünü münasebeti ile de bugüne kadar şubede başkan, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyesi olarak hizmet vermiş tüm üyeleri saygı ve minnetle andıklarını, ebediyete intikal etmiş olanlara da Allah'tan rahmet dilediklerini beyan etti.

Devamında kürsüye gelen Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin "Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bolluk, bereket ve mucize anlamına gelen Muharrem ayında düzenlenen aşure hayrında ve kendisini saygıyla yad ettiğimiz eski başkanımız merhum İsmail Süleymanoğlu’nun ebediyen isminin yaşaması için konferans salonuna isminin verileceği bugünkü etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Bu hayra vesile olanlara, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Şube başkan ve yöneticilerine de İsmail Süleymanoğlu’nun anısını yaşatmak üzere gösterdikleri bu incelikle olması gerekeni yaptıkları inancıyla teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi son 2 yıl içerisinde onlarca defa sizlerle oldum ve karşınızda size hitap etme olanağım oldu. Tüm çalışmaları ve gelişmeleri sizlerle paylaştım. Çok şükür ki Türkiye’deki yaşanan tüm sorunları neredeyse çözdük ve bugün bu rahatlıkla sizlerin karşısına geçip hitap edebiliyorum.

Ama her zaman şunu söyledim; bizim asıl mücadeleye başlamamız için öncelikle bu sorunları halletmemiz gerekiyordu. Bunları hallettik, şimdi yerindeki mücadeleye odaklanacağız. Bakın daha 1 ay önce İskeçe Türk Birliği’nin açılmasını sağlayacak bir yasal düzenleme gündeme geldi ve Yunanistan’da kıyamet koptu. Bir süre için ertelendi, sonunda ne oldu biliyor musunuz; kamu güvenliği dendi, milli çıkar dendi, üçüncü kişilerin güvenliği dendi, iktidarı muhalefeti uzlaştı İskeçe Türk Birliği’nin açılmasını engelleyecek şekilde bu yasayı geçirdi. Azınlığı potansiyel tehlike olarak yaftaladı. İşte biz bu zihniyetle mücadele ediyoruz, kendilerini bir kez daha kınıyorum. 4 milletvekilimizi de bu düzenlemenin aleyhinde oy kullandıkları için tebrik ediyorum. Ancak bu yetmez gerekirse tüm milletvekillerimiz merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kurduğu DEB Partisine geçmeyi de göz önünde bulundurup düşünmelidir. Gerekirse mücadeleyi bu yolla DEB Partisini Yunan meclisine taşıyarak sürdürmelidir. Toplumun beklentisi bu yönde ilerlemektedir. Kendilerine bende sizlerin huzurunda bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Toplum için taleplerinizde diretin, yapmıyorlarsa alternatif çözümlere yönelin diyorum dedi.

Bu güzel günde sözlerimi fazla uzatmadan sonlandırmak istiyorum. Ancak birkaç gelişme konusunu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Birincisi; uzun süreli ikametler konusunda yıl sonuna kadar uzatmada birkaç teknik sıkıntı çıkmış durumdadır. Talimatın eksik ve hatalı şekilde gönderildiği açık olup konu Sayın Başbakan yardımcımıza iletilmiş ve kısa sürede çözüleceğini tahmin ediyorum.

İkincisi; zaman içerisinde Türkiye’ye göç etmiş ve vatandaş olmuş insanlarımızın doğum tarihleri ve yerleri konusunda vatandaşlığa geçerken eksiklik ve hatalar oluşmuştur. Yeni düzenleme ile önümüzdeki beş yıl içerisinde bu hata ve eksikliklerin doğum belgesinin tastikli ve tercümeli olarak nüfus müdürlüklerine götürülmesi yoluyla bu düzeltmeler yapılabilecektir. Bu durumda olan insanlarımız bu süre içerisinde bu işlemlerini yaptırabilir. Yine aynı düzenleme kapsamında vatandaşlığa genel başvuru için gerekli süre olan 5 yıl içerisinde ikametsiz ve yurtdışında kalınan sürelerin toplamı 180 günü geçemiyordu. Bu süre de iki katına çıkarılmıştır" dedi.

Konuşmasını "Sizlerle bugün bu güzel etkinlikte buluştuğumuzdan dolayı son derece mutlu olduğumu belirtiyor ve katılımınızdan dolayı hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum" diyerek bitirdi.

Genel başkanın konuşmasının ardından aşure hayrına geçildi, İsmail Süleymanoğlu salonunun açılış kurdelesi kesildi. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015