Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmitte Batı Trakyalıların Buluşması
Geri Dön
İzmitte Batı Trakyalıların Buluşması
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesinin Müsiad Sosyal Tesislerinde düzenlediği geleneksel iftar yoğun katılımla gerçekleşti.
13/06/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesinin Müsiad Sosyal Tesislerinde düzenlediği geleneksel iftar yoğun katılımla gerçekleşti.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in ve İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’ın yanı sıra Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Bursa Şube Başkanı Dr.Ali Emin Latif ve yöneticileri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, kardeş STK başkanları ve çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Şube Başkanı Lütfi Bodur; üyelerin yoğun katılımı nedeniyle herkese teşekkür ederek, son yıllarda birlik ve beraberlik ruhumuzun artarak devam etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtti. Bodur; “Özellikle eski başkan ve yöneticiler yanında, genel başkan ve şube başkanlarımızın da bizlerle olması bizleri mutlu etmiştir” dedi. Dönem içerisinde gerçekleştirilen aktivitelerden kısaca söz eden başkan Lütfi Bodur iftar sofrasına katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Konuşmasının sonunda Kadir Gecesi ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını tebrik etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin; “öncelikle herkesin Ramazanını tebrik edip tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını diledikten sonra yaklaşık üç yıldır dokuz yüzün üzerinde etkinliğe imza attık bu hızla gidersek en kısa sürede dalya deyip bin rakamını göreceğiz böylesine çalışkan bir camianın genel başkanı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Konuşmasının devamında “Bura da salon tıklım tıklım eski başkanlar burada şube başkanları burada teşkilat burada böylesine güzel bir kenetlenme herkesi imrendirir diye düşünüyorum. Yemekli toplantılarda uzun konuşmak doğru değil diye düşünenlerdenim şube başkanımız bazı faaliyetlere değindi bu ve benzeri faaliyetler devam edecek elbette, ama içimizi dağlayan kayıplarda yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta eski genel başkanımız Op.Dr.Erol Kaşifoğlu’nu kaybettik. Erol Abimiz büyük bir dava adamıydı. Hiçbir zaman unutmayacağımız, unutturmayacağımız bir mücadele örneği gösterdi. Kendisini bu dünyada yaptığı iyi ve güzel şeylerin üstüne herkese nasip olmasını dileyeceğimiz büyük bir katılımla uğurladık, bir kez daha rahmetle anıyoruz. Mekanı Cennet Olsun.” dedi. Hüseyin; “Bu sofraya katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yarın akşam kutlayacağımız Kadir Gecemiz mübarek olsun, yaklaşmaktan olan Ramazan Bayramınızı da en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İftar yemeği sonunda Batı Trakya Türkleri Uluslararası Kadın Kurultayındaki desteklerinden dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’a plaket takdim edildi.  Plaket takdimi sonrasında İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’da katılımcıları selamladı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015