Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit'te Batı Trakya'nın Yöresel Damak Tatları Misafirlere İkram Edildi
Geri Dön
İzmit'te Batı Trakya'nın Yöresel Damak Tatları Misafirlere İkram Edildi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen geleneksel Yöresel Yemekler Etkinliği dernek binasında gerçekleştirildi.
03/12/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen geleneksel Yöresel Yemekler Etkinliği dernek binasında gerçekleştirildi. 

Kadın Kolları Üyesi ve camiamız mensubu kadınlarımızın katkılarıyla Batı Trakya'ya özgü damak tadlarının ön plana çıktığı etkinlikte katılım sağlayan misafirlere, Batı Trakya Mutfağı usulüne uygun olarak yapılan karmaca, tro pides, nevzine, mamalika, irmik helvası, bal kabağı böreği, pirinçli börek, trileçe, kavala kurabiyesi, etli lahana dolması, körpide, parnika, patatesli börek, yeşil kabaklı gözleme, palize, kırma börek, oturtma, kalbura bastı, limonlu kek, baklava, patatesli prosso prig, keçi bacağı, yaprak sarma ve peynirli poğaça ikran edilerek beğenilerine sunuldu. 

Şube Başkanı Lütfi Bodur yaptığı konuşmasında  ''Unutulmaya yüz tutmuş, annelerimizin, babaannelerimizin yemeklerini şimdiki nesillere taşımak ve geleneklerimizi yaşatmak için kadın kollarımızın yapmış oldukları bu birbirinden güzel yemekleri aramızda bulunan misafirlerimize tanıtmak istiyoruz. İlimizde bir çok yöre ve şehrin yemek ve ürün günleri düzenleniyor. Biz de önümüzdeki yıllardan itibaren Yöresel Yemekler Etkinliğimizi şehir geneline yaymak ve yemeklerimizin tanıtımını çok daha geniş kitlelere tanıtmak istiyoruz'' dedi. 

Etkinliğe CHP Kocaeli Milletvekilleri Hayri Akar ve Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gülcan Dramalı Kocabıyık,  CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Selim Yıldız ve Bilgi Dehmen, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, AK Parti İzmit İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ecenur Sevilen, CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Aliye Hale Meriç, MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, AK PARTİ İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Taştekin Yazıcı, MHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Urgancı, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, AK PARTİ İzmit İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Naime Ceylan, AK Parti Derince İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Kadriye Yılmaz, Kocaeli Huzurevi Müdürü Belma Anık Aksu, Gölcük İlçe Tarım Müdürü Nebahat Hocaoğlu, Akşemsettin İlkokulu Müdür Yardımcısı Nüket Gül, Araştırmacı-Gazeteci- Yazar Nazım Çelik, İzmit Eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice'nin eşi Nesrin Yenice ve çok sayıda üye katıldı. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015