Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit'te Dost Meclisi Buluşmalarına Devam
Geri Dön
İzmit'te Dost Meclisi Buluşmalarına Devam
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi geçtiğimiz yıl faaliyete soktuğu Dost Meclisi buluşmalarına bu yıl da ara vermeden devam ediyor ve 6’cısı düzenlenen Dost Meclisi Etkinliğinin konuğu İzmit eski Belediye Başkanı Sayın Halil Vehbi Yenice oldu.
17/10/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi geçtiğimiz yıl faaliyete soktuğu Dost Meclisi buluşmalarına bu yıl da ara vermeden devam ediyor ve 6’cısı düzenlenen Dost Meclisi Etkinliğinin konuğu İzmit eski Belediye Başkanı Sayın Halil Vehbi Yenice oldu.

Şube merkezindeki toplantı salonunda düzenlenen Dost Meclisine Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, İnsani Değerleri Birleştirme ve Yükseltme Derneği Başkanı İbrahim Yenice, Istrancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi, MAP HOYTAG Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Turan, Eski Kocaeli Sosyal Sigortalar Bölge Müdürü Recep Akçakaya, eski BTTDD İzmit Şube Başkanları ve çok sayıda üye katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur öncelikle tüm katılımcılara teşekkür etti. Önümüzdeki dönemde şube olarak planladıkları faaliyetleri paylaşan Bodur, İzmit eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’yi ağırladığımız bu dost Meclisine Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in de sürpriz yaparak katılmasının kendilerini mutlu ettiğine değinerek sözü Genel Başkana verdi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de öncelikle son Ankara ziyaretine değinerek “çok faydalı, keyifli ve güzel bir Ankara programı gerçekleştirdik. Yaklaşık 80 kişilik yönetim kadrolarından oluşan ve Türkiye geneline yayılmış Batı Trakya camiasını temsil eden 13 şube, 4 temsilcilik, 2 vakıf ve 2 spor kulübünün neredeyse tamamına yakının temsil edildiği bir organizasyondu.

Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte olmaktan bütün arkadaşlarımız mutlu oldu.   

Batı Trakya camiasının anavatan’da yaşadığı sorunlar ile alakalı sayın Bakanımız da belirttiği gibi çalışmalar ivme kazanarak yeni yıla kadar birçoğunun çözülmesi yönünde adımlar atılacağını ümit ediyoruz. Bu konuda bizim üzerimize düşen tüm çalışmaları yaptık ve yapıyoruz” dedi.

Devamında “Bizler Mayıs 2015’te seçildiğimiz genel kurulda ekip olarak bir strateji belirlemiş ve şubeleri aktif hale getirerek tabanla teması arttırma yönünde çalışmalara destek vereceğimizi belirtmiştik. 17 aylık süreçte şubelerimiz hareketlendi, İzmit’te bu gün gündüz aşure hayrında üyelerimiz Cuma namazı çıkışında bakanımız ile buluştu, aldığım duyumlara göre çok güzel bir etkinlik olmuş.

Bu akşam yine aynı günün devamında burada birlikteyiz, teşkilat adına mutluluk verici çalışmalar” dedi.

Genel Başkan devamında “Yakın zamanda teşkilat toplantısı yapacağız, eksikliklerimizi gidererek yolumuza devam edeceğiz.

Bunun yanında Batı Trakya’da yaşanan sorunlar var, bunların çözümü için de tek yumruk olmalıyız. Bu camia ne badereler atlattı, bunların da üstesinden gelir. Yeter ki tek vücut olalım. Türkiye’de, Batı Trakya’da da dava bilinci ile kenetlenmeye ihtiyacımız var. Bu olduğu anda hiçbir sorun karşımızda kalmaz” dedi.

Hüseyin son söz olarak da “Bizler her makam ve mevkide insanımız olmasından son derece mutluyuz. Siyaset üstü ve partiler üstü konumuzu 70 yıldır koruyarak var olan derneğimiz, bundan sonra da bu çizgisinde devam edecektir.

Ancak her makam ve mevkiye talip olan insanlarımıza da sahip çıkarak, destek oluruz. Yeter ki siyaseti kurumların içine sokup kurumları alet etmesinler. Bizler kurum olarak zaten her birinin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bunu sağlayan hangi düşüncede olursa olsun bizim insanımızı sorgulamadan topyekün yanlarında oluruz, bu böyle bilinmeli” dedi.

 Kürsüye gelen Dost Meclisi konuğu İzmit eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice de öncelikle kendi dönemi ile ilgili çalışmalardan ve Batı Trakya camiasının başkanlığı döneminde her zaman yanında olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yenice “ İzmit’te dernekçiliği hep el birliği ile yaptık, herkesin bir tuğlası vardı ve bunu derneğe katkı olarak koydu. Sonuçta bu gün gelinen bu tablo ortaya çıktı. Bu Batı Trakya camiası adına gurur verici bir şey” dedi.

Ayrıca siyasette hangi hemşehrimiz varsa ona destek olalım, emin olun ki camia olarak kazançlı çıkarız dedi.

Dost meclisinden yansımalar.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015