Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmitte Geleneksel Aile Kahvaltısı Gerçekleşti
Geri Dön
İzmitte Geleneksel Aile Kahvaltısı Gerçekleşti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Antikkapı Seka Deniz Düğün Salonunda Geleneksel Aile Kahvaltısı düzenledi.
17/03/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Antikkapı Seka Deniz Düğün Salonunda Geleneksel Aile Kahvaltısı düzenledi.

Hacıhızır Mahallesi muhtar adaylığı için şube başkanlığı görevinden ayrılan Lütfi Bodur’un veda konuşması yaptığı aile kahvaltısına şube ikinci Başkanı Yüksel Öztürk, Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül ve Ak Parti İl Başkanı Av.Abdullah Eryarsoy birer selamlama konuşması yaptı.

Şube Başkanlığından ayrılan Lütfü Bodur son kez açılış konuşması yapmak üzere kürsüye geldi ve kendisine şube başkanlığı döneminde destek olan herkese teşekkür etti. Göreve devam eden yönetim kurulu arkadaşlarına başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi İkinci Başkanı Yüksel Öztürk katılanları selamlamak üzere kürsüye geldi. Geleneksel hale gelen Aile Kahvaltısına katılım gösteren 400 kişiye teşekkür ederek. Üyelerin kendilerine verdikleri destek için teşekkür etti. İstifa nedeniyle üç ay içerisinde genel kurula gideceklerini belirten Öztürk bu süreçte bu onurlu görevi kendisinin ve yönetim kurulu arkadaşlarının sürdüreceğini belirtti.

Ardından kürsüye Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin geldi. Uzun bir ara verdiğim İzmit Şubemizin etkinliğinde yeniden bir arada olmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Bu süreçte Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı görevini de üstlendiğini belirten Hüseyin; “Sesimizi bundan sonra sadece Batı Trakya adına değil Rumeli ve Balkan coğrafyası yanında tüm Türk Dünyası için çıkarmaya devam edeceğiz. Hatırlayın dört yıl önce birileri bize göreve geldiğimizde inançla bu yola çıktığımızda, bu dava bitmiş, bu dernekler misyonunu tamamlamış gibi afaki sözler ediyordu. Bakın şimdi binlerce insan aynı inanç uğruna eskisinden daha fazla bu davaya sarılıyor. O bizlerle fotoğraf karesine girmekten kaçanlarda şimdi ise her kareye girmeye çalışıyor. Batı Trakya davasının anlamını ve bu konuda inancın ne olduğunu hayatları boyunca kavrayamayanlar demek ki hiçbir zaman samimiyetle bu davaya inanmamış ve ahde vefa denen şeyin ne olduğunu algılayamamış demektir. Şimdi burada bir kez daha her üyeme teşekkürü borç biliyorum bu şahlanışı tüm şubelerimizde bize yaşattıkları için her birine minnettarım. Burada konuşmamı sonlandırırken bir kez daha altını çiziyorum Batı Trakya davasındaki haklı mücadelemiz asla irtifa kaybetmeyecektir. Bu güzel Pazar gününde bizlerle olduğunuz için tekrar teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine verdi.

Ak Parti İl Başkanı Av.Abdullah Eryarsoy birer selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye geldi. Güzel ve nezih bir ortam yaratan tüm dernek üyelerini canı gönülden kutluyorum, burada sizlerle birlikte bulunmaktan dolayıda son derece mutluyuz diyerek sözlerini sonlandırdı.

Son olarak kürsüye Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül geldi. Gönül İzmitlilerle her zaman iç içe olduklarını belirterek bu dönem aday olduklarını ve seçilmeleri durumunda Başkan Nevzat Doğan’ın yaptığı hizmetlere kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.  İzmit’in merkez ilçe konumu ile şehrin yükünü çektiğini belirten Gönül yapacağımız çalışmalarla insanlarımızın yüzünü gülümseteceğimize inanıyoruz dedi. Yeni döneme ilişkin projelerini paylaşan Sibel Gönül, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyeleri ile birlikte olmasına vesile olan bu güzel ve nezih ortamı sağlayan dernek yöneticilerine teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Seka Deniz Düğün Salonu’nda gerçekleşen kahvaltıya katılım sağlayan Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Av.Abdullah Eryarsoy, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Ak Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Başkanımız Av. Necmettin Hüseyin dışında Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, İzmit Belediyesi Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Adayları Halil Atay ve Vedat Yoldaş, İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salihoğlu, önceki dönem genel başkanlar, önceki dönem şube başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri de katıldı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015