Ne Mutlu Türküm Diyene...
Kınık'ta Batı Trakyalılar Buluştu
Geri Dön
Kınık'ta Batı Trakyalılar Buluştu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Kınık Belediyesini ziyaret etti. Devamında da gerçekleştirilen organizasyon ile Kınık'ta yaşayan Batı Trakya Türkleri ile bir araya geldi.
04/04/2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Kınık Belediyesini ziyaret edip, devamında da Rumeli - Balkan buluşması altında Maden Şehitleri Parkında Kınık'a göç etmiş Batı Trakyalı ve diğer balkan ülkelerinden gelen hemşehrilerimiz ile bir araya geldi. 

Buluşma öncesi Kınık Belediyesine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na ziyarette, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Kereci ve şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Belediye ziyaretinde Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ilçesi ve çalışmaları hakkında bir brifink verdikten sonra Sayın Müezzinoğlu da ziyaret hakkındaki düşüncelerini basın ile paylaştı.

Protokol üyeleri ile birlikte yürüyerek Maden Şehitleri Parkına gelen Dr. Mehmet Müezzinoğlu burada belediyenin organizasyonunda balkan coğrafyasından göç ederek Kınık'a yerleşen soydaşlar ile yemekte bir araya geldi.

Burada toplanan kalabalığa bir konuşma yapan Müezzinoğlu, Rumeli - Balkan Çalıştayları ve detaylarına girmeden önce "Balkanların değişik köşelerinden anavatan Türkiye'ye ve bu büyük Türk milletinin ana unsuru olmaktan hep gurur duyduk, onur duyduk. Sıkıntılarımız oldu, kendi içimizde kendimizle paylaştık, zaman zaman çözdük, zaman zaman çözemedik. Zorluklarımız oldu ama hiç ağlamadık, hiç ihanet etmedik, hiç yanlış yapmadık, hiç ayrıştıran olmadık. Bizim insanımız arasından asla hain çıkmadı, çıkmaz" dedikten sonra bu toplum herşeyi hak ediyor diyerek çalıştay sonuçlarında çözümlenen sorunları tek tek katılımcılar ile paylaştı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Belediye Başkanına Kınık'ta ikamaet eden 700 civarında Batı Trakya Türkünün olduğunu belirterek burada bir temsilcilik açmak için çalışmaların devam ettiğini, kalıcı bir mekan kazanarak bu işe başlamak istediklerinin altını çizerek destek istedi.

Kınık buluşmasından yansımalar. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015