Ne Mutlu Türküm Diyene...
Levent Sadık Ahmet Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Levent Sadık Ahmet Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Levent Sadık Ahmet, iki günlük Bursa programı kapsamında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemizi ziyaret etti.
20/12/2018

İki günlük Bursa programı kapsamında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemizi ziyaret etti.

TİAD Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette konuşan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Batı Trakya Türklerinin efsane lideri Dr. Sadık Ahmet'in oğlu Levent Sadık Ahmet ve arkadaşlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Dernek ve çalışmaları hakkında bilgi veren Eminlatif, anavatan Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türklerinin uzun süreli ikamet gibi önemli kazanımları olduğunu anlattı.

Vatanları Yunanistan'da ise sıkıntıların devam ettiği dile getiren Eminlatif, ''Birlik ve beraberlik içinde sesimizi Atina'ya duyurmamız lazım. Biz bu noktada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kimseden korkumuz yok. Bu 'Milli dava'; hepimiz sahip çıkmak durumundayız. Herkes elini taşın altına koymalı. Bu yolda zaman zaman Yunanistan basınında haksız eleştirilerle karşı karşıya kalıyoruz. Biz vatanımızın yasalarına saygılıyız. Sadece Batı Trakya Türklerinin Azınlık ve vatandaşlık haklarının verilmesini istiyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. 'Türk’üz, Müslümanız' gelecek bizim'' dedi. Eminlatif, Levent Sadık Ahmet'in de bu 'dava 'için babasını şehit verdiğine vurgu yaparak, ''Buna rağmen kenara çekilmedi. Ekonomik alanda 'dava'ya büyük katkı sağlıyor. Kendisi ile gurur duyuyoruz'' ifadelerini kullandı.

TİAD Başkanı Levent Sadık Ahmet de, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sıcak karşılama için teşekkür etti. Bursa Şube yönetimini çalışmalarından dolayı tebrik eden Ahmet, farklı alanlarda olsa da hem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği hem de TİAD'ın aynı davaya hizmet ettiğini kaydetti. TİAD'ın kapısının herkese açık olduğunu; din, dil, ırk ayrımı yapmadıklarını ancak bu noktada 'dürüstlük ve çalışkanlık' kriterinin ön plana çıktığını vurguladı.

Batı Trakya Türklerinin artık kabuğunu kırması gerektiğinin altını çizen Levent sadık Ahmet, ''Girişimciliği özendirmeliyiz. Dürüst ve başarılı arkadaşlarımızı ön plana çıkarmalıyız. Kolektif çalışmayı toplum olarak beceremiyoruz. Bunda azınlık psikolojisinin, toplumun eğitim düzeyinin ve büyüklerimiz arasında esnaf, işadamı sayısının çok az olmasının etkileri de var... Biz TİAD'da bu anlamda örnek olmaya çalışıyoruz. Her şeyin en iyisini yapmak üzere yola çıktık. İşimiz ticari diplomasi'' dedi.

Daha sonra söz alan  Bursa Şubesi İkinci Başkanı Hasan Ali Çavuş, TİAD heyetine Bursa ekonomisi ile ilgili, tarihi gelişmelere ve değişimlere de değinerek, önemli bilgiler verdi. Ali Çavuş, ''Bursa ipekböceğinden 'tekstil kenti', ahşap arabalardan otomotivin merkezi oldu. Şimdi de şehir, ileri teknoloji üssü olmayı hedefliyor. Bursa sanayinin kaderi Bursa OSB ile değişti. Şu anda BTSO öncülüğünde yüksek tekloloji ile üretim yapılacak TEKNOSAB kuruluyor. Bu arada, Türkiye'nin bebe çocuk konfeksiyonu üretiminin yüzde 80'ini Bursa tek başına yapıyor. Bu sektörün lokomotifi ise Batı Trakyalı sanayiciler'' diye konuştu. Ziyaretin sonunda, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve TİAD Başkanı Levent Sadık Ahmet birbirlerine plaket takdiminde bulundu. Öte yandan, ziyarette Batı Trakyalı Sanayici İşadamları Derneği (BATISİAD) Başkanı Ahmet Er de hazır bulundu.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015