Ne Mutlu Türküm Diyene...
Mehmet Müezzinoğlu Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Mehmet Müezzinoğlu Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Sağlık ve Çalışma eski Bakanlarından Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik'' dedi. Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, üyesi olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.
31/10/2017

Sağlık ve Çalışma eski Bakanlarından Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik'' dedi. 

Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, üyesi olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık'ın eşlik ettiği Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, öncelikle Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı ve bu anlamlı, değerli günde sıcak ve samimi bir ortamda hemşehrileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhuriyetin emperyalist güçlerin bir milleti silmeye çalıştığı bir dönemde kurulduğuna işaret eden Müezzinoğlu, buna sahip çıkmak, bu hukuku, ruhu kaybetmeden gelecek nesillere aktarmak gerektiğini kaydetti.

Sözü dünyadaki ve bölgedeki son gelişmelere getiren Müezzinoğlu, ''Yeni planlar, silahlar en ufak bir zafiyette yine hukuksuzca, insafsızca gelir bu milletin üzerine... Burada en büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik. Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içinde güçlü, mayası sağlam bir milletiz. Birlik ve beraberliği gelecek vizyonumuza iyi koyduğumuzda; dünyada birçok şeyi kendi arzu ettiğimiz gibi değiştirme gücümüzün olduğumuza inanıyorum'' diye konuştu.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Cumhuriyetin 94. yıldönümündeki sürpriz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türkleri'nin sorunlarının büyük ölçüde çözüm bulmasında Sağlık ve Çalışma Bakanlıkları görevlerinde bulunan Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun büyük payı olduğunun altını çizen Eminlatif, ''Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Gerçekten bu noktada Batı Trakya Türkleri'nin Mehmet ağabeyi bir tarih yazdı. Umarım Yunanistan'da yaşayan Batı Trakya Türkleri de Lozan'dan doğan haklarına bir an önce kavuşur ve sorunlar son bulur'' dedi. Ziyaretin sonunda Eminlatif, Müezzinoğlu ile Abdülkadir Karlık'a birer hediye takdim etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015