Ne Mutlu Türküm Diyene...
Mustafa Ali Çavuş Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Mustafa Ali Çavuş Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Bursa'daki Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türkleri'ni başlattıkları imza kampanyasına destek olmaya davet ederek, ''Gelin tarihe bir not düşelim'' dedi.
23/09/2017

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Bursa'daki Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türkleri'ni başlattıkları imza kampanyasına destek olmaya davet ederek, ''Gelin tarihe bir not düşelim'' dedi.

Ali Çavuş, 22 Eylül Cuma akşamı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Başkan ve ekibi, merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in kurmuş olduğu DEB Partisi'nde Batı Trakya Türkleri'nin haklarını mertçe, korkusuzca savunuyor. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum'' ifadelerini kullandı.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş da, sıcak kabul için teşekkür ederken, bunu bir aile ziyareti olarak gördüğünü söyledi. 2010 yılında DEB Partisi'ni yeniden yapılandırdıklarını ve Kurucu Başkan merhum Dr. Sadık Ahmet gibi tabana inerek, halkla bütünleştiklerini anlatan Ali Çavuş, Batı Trakya'da, Avrupa'da ve anavatanda hemşehrilerinin bulunduğu her yere gittiklerini, binlerce aileyi ziyaret ettiklerini söyledi. DEB Partisi'ni yeniden ayağa kaldırıp, azınlığı güçlü bir şekilde temsil etmek için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurgulayan Ali Çavuş, bunun ilk meyvelerini 2014 yılında girdikleri Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde 'tarih yazarak' aldıklarını vurguladı. Ali Çavuş, Batı Trakya Türkleri'nin davasını ve liderini hiçbir zaman unutmadığının altını çizerek, sözü bir süre önce başlattıkları imza kampanyasına getirdi.

Genel Başkan Ali Çavuş, Batı Trakya Türk Azınlığı'nın Lozan'dan doğan haklarını etkili bir şekilde talep etme adına sürdürdükleri imza kampanyasına desteğin büyük olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: ''Gittiğimiz her köyden yüzde 100'e yakın destek alıyoruz. Şu anda sayı 15 bin civarında. Tabi ki mücadelemiz tek ayaklı değil. Anavatan ve Avrupa başta olmak üzere bütün dünya ülkelerindeki Batı Trakyalılar'ı imza kampanyasına güçlü bir şekilde dahil etmek istiyoruz. Sayın Necmettin Hüseyin başkanlığındaki BTTDD Genel Merkezi ile de görüştüm. Başından beri her konuda destek veriyorlar. Bursa'da da imza kampanyasına katılan hemşehrilerimizin sayısını sizlerle birlikte atacağımız adımlarla en üst noktaya taşımak istiyoruz. Türkiye'de en çok imzanın Bursa'da toplanacağına inanıyorum, buradaki hemşehrilerimden destek bekliyorum. Ben değerli soydaşlarımı 20-25 bin imza ile tarihe bir not düşmeye davet ediyorum.''

Altına imza atılacak metinde sadece Batı Trakya Türkleri'nin Lozan'dan doğan haklarının talep edildiğini belirten DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, ''Biz eşit vatandaşlar olarak Yunanistan'a hizmet etmeyi arzu ediyoruz'' ifadesini kullandı. Ali Çavuş, toplanan imzaların Atina'nın yanı sıra Avrupa Parlamentosu Başkanı ve milletvekillerine verileceğini söyledi. 20-25 bin imzanın çok ses getireceğini savunan Ali Çavuş, aralık ayında yapılacak bu girişimler çerçevesinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan da randevu talep edeceklerini açıkladı.

Mustafa Ali Çavuş, Batı Trakya Türklerinin durumunun 1980'li yıllardan daha kötü olduğunu ileri sürerek sözlerini şu cümlelerle noktaladı: ''Batı Trakya'yı Yunanistan'da iktidarlar yönetemiyor. Hangi parti gelirse gelsin Batı Trakya Türkleri için değişen bir şey olmayacak" dedi.

Toplantının sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş'a ziyaretin anısına hediye takdim etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015