Ne Mutlu Türküm Diyene...
Mustafa Dündar Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Mustafa Dündar Bursa Şubemizi Ziyaret Etti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, derneğin eski başkanlarından Bursa-Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ağırladı.
18/10/2017

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkü hemşerileri ile biraraya geldiği toplantıda, ''Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yok. İsterse yedi düvel gelsin'' dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, derneğin eski başkanlarından Bursa-Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ağırladı. Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mustafa Dündar'a 'Yuvanıza hoş geldiniz' dedi. Mustafa Dündar'ın Yunanistan'daki Batı Trakya Türkleri'nin hak arama mücadelesine Türkiye'den önemli katkılar sağlayan isimlerden biri olduğunun altını çizen Eminlatif, ''Sayın Dündar, 1996-2002 yılları arasında BTTDD Bursa Şubesi'nde başkanlık yaptı, ancak katkıları bu dönemle sınırlı kalmadı. Milletvekilliği ve halen başarıyla sürdürdüğü Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde de devam etti. Bizler de göreve geldiğimiz günden bu yana kendisinin maddi, manevi desteklerini fazlasıyla görüyoruz. Ben değerli büyüğümüze Batı Trakya Türkleri'ne ve milli davamıza katkılarından dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum'' dedi

Batı Trakya Türkleri'nin Yunanistan'da ve Anavatan Türkiye'deki haklarının takibi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını, ayrıca gelenek ve görenekleri yaşatmaya yönelik etkinlikleri aralıksız sürdürdüklerini anlatan Eminlatif, bu süreçte üyelere tek tek ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti. Son dönemde Türkiye ayağında sorunlarının yüzde 90 oranında çözüm bulduğuna işaret eden Eminlatif, ''Bu noktada hemşehrilerimiz eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun hakkını vermemiz gerekiyor. Anavatan bizlere her zaman kucak açmıştır, ne kadar şükretsek azdır'' diye konuştu. Türkiye'nin güçlü olmasının çok önemli olduğunun altını çizen Eminlatif şöyle devam etti: ''En ufak bir güçsüzlük maalesef ilk olarak Batı Trakya'ya yansıyor. Bizler de Anavatanımız için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Çanakkale'de şehitlerimiz var. 15 Temmuz'da hemşehrimiz Mustafa Cambaz şehit oldu. Yine Milli davamız için liderimiz Dr. Sadık Ahmet'i şehit verdik. Sayın Başkanımız Mustafa Dündar ve diğer büyüklerimizle birlikte Milli davamıza hizmet etmeyi arzu ediyoruz.''

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, BTTDD Bursa Şubesi'nin 9 ay önce göreve gelen yeni yönetimine, 'hayırlı olsun' dileklerini ileterek, ''Dışarıda hep görüşüyoruz ama bugün ziyaret edebildik. Yeni bir heyecan, faaliyetler güzel, kamuoyunda görüntü ve üyelerle temas iyi. Allah mahcup etmesin'' dedi. Son dönemde Türkiye'de Batı Trakya Türkleri'nin sorunlarının çözümü yönünde önemli adımlar atıldığının altını çizen Dündar, buna karşın Yunanistan'da Türk Azınlığın sorunlarının devam ettiğine işaret etti. Dündar, Türk İslam eserlerinin korunması ve bazı etkinliklerin gerçekleştirilmesi için Batı Trakya'ya daha fazla katkı sağlamak istediklerini, ancak Yunanistan'ın bundan rahatsız olduğunun da altını çizdi.

Sözü Ortadoğu'daki gelişmelere getiren Mustafa Dündar şunları kaydetti: ''Dünyada bu defa Ortadoğu yeni şekillenmeler oluyor. Bu durumda tabi Türkiye'nin güçlü olması çok önemli. 30 yıldır terörle mücadele eden Türkiye kendi güvenliği için sınırları dışına çıkıyor. Bazıları 'yerinde dursana nereye gidiyorsun' diyor. Adam zaten sana geliyor sen niye gitmeyeceksin. ABD'ye 'sen burada ne arıyorsun' demiyor. Ortadoğu'da 60'ın üzerinde devlet var. Türkiye de burada kendi güvenliği, bekası için üzerine düşeni yapacak. Türkiye güçlü olmak zorunda; kendi vatandaşları dışında Balkanlarda ve dünyanın farklı bölgelerindeki gönül coğrafyamızda yüzü bu tarafa dönük olan insanlar var... Bizler de bu çerçevede kendi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çanakkale'de üzerinde 'İdlib' yazan mezar taşları var. Allah öncelikle ülkemize birlik, dirlik versin. Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yok. İsterse yedi düvel gelsin.''

BTTDD Bursa Şubesi'ndeki buluşmada Mustafa Dündar gibi Batı Trakyalı olan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı ve BTTDD Bursa Şubesi eski Yöneticisi Cem Kürşad Hasanoğlu ile Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orhan Mollasalih de hazır bulundu.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015