Ne Mutlu Türküm Diyene...
Şehidimiz Mustafa Canbaz'ın Annesine Yılın Kadını Ödülü
Geri Dön
Şehidimiz Mustafa Canbaz'ın Annesine Yılın Kadını Ödülü
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN 15 TEMMUZ ŞEHİDİ MUSTAFA CAMBAZ'IN ANNESİ AYŞE CAMBAZ'A 'YILIN KADINI' ÖDÜLÜ
12/03/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, demokrasi şehidi gazeteci Mustafa Cambaz'ın annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını' seçti. Acılı anneye ödülünü, BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ahmet, Batı Trakya'daki evinde takdim etti. 

Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri olarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminde hain kurşunların hedefi olan Mustafa Cambaz, Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının bir ferdi olarak yıllar önce Türkiye'ye göç etmişti. Haymatlos olarak şehit düşen Mustafa Cambaz'a, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ölümünün ardından verilmişti.

BATI TRAKYA'DAKİ EVİNDE VERİLDİ

BTTDD Bursa Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Derneğin Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yeni yönetiminin, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' öncesindeki toplantısında, Mustafa Cambaz'ın Batı Trakya'da yaşayan annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını Ödülü'ne layık gördüğü belirtildi. Dernek yönetiminin, Ayşe Cambaz'a ödülünü, BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın 8 Mart'ta Bursa Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte takdim etmeyi planladığı, ancak Ayşe Cambaz'ın yaşı göz önünde bulundurularak bundan vazgeçildiği belirtilen açıklamada, ''Yönetim Kurulu üyemiz Mustafa Ahmet ve eşi Kadın Kolları üyemiz Hanife Ahmet önceki gün Batı Trakya'ya giderek, ödülü ve bir adet Kur’an-ı Kerimi Ayşe Cambaz'a Gümülcine Menetler köyündeki evinde verdi. Ziyarette şehidin anne ve babasının yanı sıra kardeşleri de hazır bulundu'' denildi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Mustafa Ahmet, ''Şehidimizin anne ve babasını evinde ziyaret ettik. Aile yakınlarının da hazır bulunduğu ziyaret duygusal anlara sahne oldu. Hayatımın en özel anlarından birini yaşadım. Sevgili Ayşe annemize, artık hepimizin onun oğlu olduğunu ifade ederek, Batı Trakya'nın, Türkiye'nin geleceği için canını feda eden Mustafa Cambaz'ın tarihe adını altın harflerle kazıdığını söyledim. Kendisine ve eşine böyle bir yiğit evlat yetiştirdikleri için gurur duymaları gerektiğini aktardım. Ayşe teyzemiz de ziyaret ve ödül için bizlere teşekkür etti'' ifadelerini kullandı.

'ÇANAKKALE'DE DE ÇOK ŞEHİDİMİZ VAR'

Açıklamada, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif'in de görüşleri aktarıldı. Eminlatif, önerinin Mustafa Cambaz gibi bir gazeteci olan Derneğin 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş'tan geldiğini ve teklifin oybirliği ile kabul edildiğini ifade ederek, ''Şehidimiz Mustafa Cambaz ve yakınları için ne yapsak az… Onlar Batı Trakya'nın, Türkiye'nin gururu oldu. Batı Trakya Türkleri, haymatlos durumda oldukları zaman bile Batı Trakya ve Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için canlarını verebilirler. Mustafa Cambaz ağabeyimiz bunu bir kez daha göstermiştir. Çanakkale'de de çok sayıda Batı Trakyalı şehit var'' dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015