Ne Mutlu Türküm Diyene...
Soma Şubemizden Karadeniz Turu
Geri Dön
Soma Şubemizden Karadeniz Turu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi 7 günlük Karadeniz turu gerçekleştirdi. 5 gece konaklamalı üyelere yönelik 40 kişilik tur düzenleyen Soma Şubesi başarılı etkinliklerine devam ediyor.
14/09/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi 7 günlük Karadeniz turu gerçekleştirdi. 5 gece konaklamalı üyelere yönelik 40 kişilik tur düzenleyen Soma Şubesi başarılı etkinliklerine devam ediyor. Derneğimiz şubelerinin bulundukları yerlerde her geçen gün artan aktivitelerine bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi bu yıl faaliyetleri arasına bir yeni etkinliği daha ekleyerek bir haftalık Karadeniz turunu gerçekleştirdi. Üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşen turda öncelikle yol güzergahındaki Bolu'da; Mengen, Abant, üzerinden Amasra, Safranbolu Evleri, Cam Balkon, Kastamonu'da; Şerife Bacı, Şeyh Şabani Veli, Asa Suyu ziyaret edilerek devamında Sinop’ta tekne turu güzel vakit geçirildi.  

Ardından Trabzon’a geçilerek; Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii, Sümela Manastırı, Maçka, Çay Fabrikası, Sürmene, Of, Uzungöl gibi ülkemizin görmeye deger tarihi ve turistik yerlerindeki gezilmesinden büyük keyif alan üyelerimiz karadenizin eşsiz güzelliklerine tanıklık etti. 

Gezinin bir sonraki ayağı Rize ve Ordu oldu.  Rize'de yine yoğun bir programla marka haline gelmiş ve doğal güzellikleri ile turizmde son yıllarda parlayan ve ilgi çeken  Çayeli, Pazar, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Fırtına Deresi ve Hopa gezildi.

Rize'den sonra Ordu'da geçen grup burada Boztepe ve Perşembe'yi  gezdi.

Kurtuluş'tan Kuruluş'a tarihin mihenk taşı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğe ilk adımının atıldığı Samsun'da; Bandırma Vapuru gezildi. Daha sonra grup İlk Adım anıtına geçtikten sonra, modern bir alışveriş merkezi haline getirilen Samsun Yabancılar Çarşısı gezildi.

Dönüş yolculuğunda  Amasya'ya geçen grup burada görülmeye değer Amasya Evlerini gezdi. Efsanelere konu Ferhat'ın Şirin için dağları deldiği mekanlar gezildikten sonra Çorum ve Kırıkkale şehir turu düzenlendi. Burada tarihi ve kültürel alanları ziyaret edildildikten  sonra grup gezinin finalini Ankara'da yapmak üzere yola çıktı. 

Batı Trakta Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesinin Ankara'da ilk durağı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir oldu. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna şahitlik eden ilk Meclis ziyaret edildi. Grup buradan sonra Hacı Bayram-ı Veli'ye geçti. Son olarakta Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçerek burada Beştepe Millet Camiisini ziyaret etti. 

Bir haftalık geziden büyük keyif alan ve dolu dolu geçmesi nedeniyle memnuniyetini dile getiren üyelerimiz son durak olan Ankara'dan ayrılarak Soma’ya dönüş yoluna geçti.

Soma Şube Başkanı Mehmet Akın gerçekleştirilen bu güzel aktiviteye ilgi gösteren ve katılım sağlayanlara teşekkür ederek bundan sonrada bu tür aktivitelere devam edeceklerini belirtti. Güzel ülkemizin her karışının gezmeye görmeye değer olduğunu belirten Mehmet Akın derneğimizin dava derneği olarak mücadelesi yanında sosyal ve kültürel aktiviteler birlikteliğin ve kaynaşmanın  sağlanmasının önemli olduğunu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin her şubesinde son dönemde bu yönde yükselen trendle aktivitelerini arttırmasının da sevindirici olduğunu belirtti. Yakın zamanda yeni aktivitelerde buluşmak üzere güzel bir aktiviteyi sorunsuz şekilde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015