Ne Mutlu Türküm Diyene...
Soma ve İzmir Şubemiz Balkan Buluşmasına Katıldı
Geri Dön
Soma ve İzmir Şubemiz Balkan Buluşmasına Katıldı
Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu ile İzmir Valisi Erol Ayyıldız, bu sene 2. düzenlenen Rumeli Balkan Buluşması gecesine katıldı. Düzenlenen "2. Rumeli Balkan Buluşması’na katılan Çavuşoğlu, yöresel müzikler ve danslar eşliğinde kapıda karşılandı.
18/01/2018

Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu ile İzmir Valisi Erol Ayyıldız, bu sene 2. düzenlenen Rumeli Balkan Buluşması gecesine katıldı. Düzenlenen "2. Rumeli Balkan Buluşması’na katılan Çavuşoğlu, yöresel müzikler ve danslar eşliğinde kapıda karşılandı.

Gerçekleşen geceye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yansıra, İzmir Milletvekilleri, Balkan dernekleri başkanları ile balkan kökenli vatandaşlarımız katıldı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş ve Soma Şube Başkanı Mehmet Akın ile beraberinde yönetim kurullarının katıldığı gecede Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan Çavuşoğlu ile sohbet etme şansını elde ettiler.

Yoğun katılımın gerçekleştiği gecede konuşan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Balkan coğrafyasında doğmuş, büyümüş, serpilmiş, sonra kendini anavatanın bu şefkat dolu kucağına bırakmış bir aile ferdiniz olarak sizlerle burada olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. Bakan Çavuşoğlu, “Balkan coğrafyası acıların, göçlerin, bir adıyla hasretin coğrafyasıdır. Her daim yüreğimizin bir parçasını orada bıraktığımız, kardeşlerimizin olduğu bir coğrafyadır.” diye konuştu.

Türkiye’nin sınırlarının belli bir alanda görülmemesi gerektiğini belirten Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Türkiye’mizin belli bir kilometre alanda sınırları olabilir. Ama bugün Türkiye’yi sınırlarının olduğu haritadan ibaret görürsek en başta, bırakıp geldiğimiz ve orada tarihin bir emanetçisi olarak güzide eserlerimizin bekçiliğini yapan akrabalarımız ve dostlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmemiş oluruz. Bugün Ortadoğu’dan, Balkanlara, Kuzey Afrika sınırlarından Kafkasya içlerine kadar büyük bir medeniyetin mirasçısı olarak orada bıraktığımız kardeşlerimiz, ana vatanları ne güçlü olursa o kadar güçlü olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere bu coğrafyalardaki tüm kardeşlerimizi kucaklıyoruz. Türkiye’de istikrar, zenginlik, güven varsa oradaki kardeşlerimiz rahat nefes alıyor ve geleceğe daha güçlü bir şekilde bakabiliyorlar. Biz buradan dönüp baktığımızda sınırlarımız Türkiye olabilir. Ancak dışarıdaki kardeşlerimiz bu sınırları hala kabul etmiyorlar.  Türkiye’nin kendi yanlarında her daim onlarla beraber olmak istiyorlar. Coğrafyalara sınırlar çizilebilir ama gönüllere sınırlar çizilemez.” ifadelerini kullandı.

TİKA ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlıklarının çalışmalarına değinen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Balkanlarda makûs tarihine terk edilmiş Osmanlı eserlerinin, camileri, köprüleri, sebilleri bir bir ayağa kaldırıyoruz. Gittiğimiz her yerde bizi heyecanla karşılayan soydaşlarımızın birçok isteğiyle karşılaşıyoruz. Bu istekler bizi onurlandırıyor. Güçlü bir devlet olarak bu isteklere cevap veriyoruz. Dünyada birçok gelişmiş ülkenin ekonomisine nispetle yardım yapmadığını görüyoruz. Milli gelire oranla yapılan yardımlarda dünya birincisiyiz. Mutlaka bir mağdur ve mazlumun sırtını sıvazlıyor ve yetimin başını okşuyoruz. Büyük bir milletin ferdi olarak tüm kardeşlerimize soydaşlarımıza ulaşıyoruz.” diye konuştu.

Gecede konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, “Bu güzel geceye ev sahipliği yapan değerli kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu geceyi şereflendiren değerli Başbakan Yardımcımıza hoş geldiniz diyorum.  Bugün burada bulunan Batı Trakyalı kardeşlerimize sayılarını sorarsak herhâlde güzel İzmir’imizin gönülde olan nüfusuna denk olduğunu görürüz.” diyerek Türk insanının sınırlara bağlı kalmadan gönül birliği içinde olduğunu belirtti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015