Ne Mutlu Türküm Diyene...
Soma'da Alanlara Sığmayan İftar Coşkusu
Geri Dön
Soma'da Alanlara Sığmayan İftar Coşkusu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi’nde yaklaşık iki bin beşyüz kişinin katıldığı geleneksel iftar programı gerçekleşti.
30/05/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği memleket usulü iftarı, bu yılda şube merkezinin içinde bulunduğu Fuat Balkan Parkında yaklaşık üç bin hemşehrimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’in de katıldığı iftara ayrıca Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ,İzmir eski Baro Başkanı Av.Aydın Özcan, İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur,İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Merkez Denetim Kurulu üyesi ve Soma Eski Şube Başkanı Ahmet Kereci, Soma Eski Şube Başkanı Mustafa Mestan,İzmit Şube ikinci Başkanı Yüksel Öztürk ve Kadın Kolları Başkanı Aslı Devrim, Soma Belediyesi Meclis üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinatörü, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, tüm partilerin milletvekili adayları, Ticaret Odası Başkanı, STK’ların Başkan ve yöneticileri, Tes-iş ve Maden-iş sendikai Başkanları, Kınık'tan gelen üyelerimiz, muhtarlar katıldı.

İftar yemeğinde misafirlerini karşılayan Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, şube olarak her yıl Batı Trakya’daki gelenek ve görenekleri yaşatmak ve yeni nesillere oradaki örf ile adetleri unutturmamak adına düzenledikleri memleket usulü geleneksel iftar yemeğine katılım sağlayanlara teşekkür etti.Yemek dağıtımı sırasında kazanların başına bizzat geçen başkan Mehmet Akın ayrıca katkı sağlayanlara teşekkür etti.

İftara katılım sağlayan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de iftar öncesi ve sonrasında hemşehrilerimizin masalarını ziyaret ederek sohbet etti. Soma şubemizin sıcak ortamında bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin diğer şube başkan ve yöneticilerinin de kalabalık şekilde organizasyonlara Soma’da katılım sağlaması bunun göstergesidir dedi. Yaratılan muhteşem kalabalığın iftarda bir araya gelmesine vesile olan Soma Şube Başkan ve yöneticilerimizi kutluyorum. Katkı sağlayanlardan da Allah razı olsun, hayırlarını kabul etsin. Yaz aylarında Soma’da yine önemli bir etkinliğe imza atacağız. İlk defa yapılacak olan Uluslar arası Batı Trakya Türkleri Çocuk Kurultayı’nda şubemiz ev sahipliğini yapacak. İnanıyorum ki geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın emin adımlarla yola devam etmesi adına faydalı sonuçlar verecektir. Bir kez daha Ramazanınızı tebrik eder, tutulan oruçların kabul olmasını dilerim, önümüzdeki Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutlarım dedi.  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015