Ne Mutlu Türküm Diyene...
Spor Kulübü Osmangazi Şubesi Sosyal Sorumluluk Projesinde Startını Verdi
Geri Dön
Spor Kulübü Osmangazi Şubesi Sosyal Sorumluluk Projesinde Startını Verdi
Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi, ürettiği sosyal etkinlik projelerini üyeleri ile buluşturmaya devam ediyor.
17/10/2018

Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi, ürettiği sosyal etkinlik projelerini üyeleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi lokalinde proje kapsamında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif'in katılımı ile ilki düzenlenen panelin konusu "Sağlıklı Yaşam ve Yüksek Tansiyon İle Mücadele" oldu.

Farklı bir sebeple Bursa'da bulunan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu ile birlik sürpiz yaparak panele katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Özkan Altınkol "Yönetim olarak Mart ayında göreve geldiğimiz günden bu yana üyelerimize yönelik sosyal sorumluluk ve kültürel etkinlik projeleri yaratarak farklı bir strateji izlemeye çalışıyoruz. Evet spor kulübü çatısı altında faaliyet yürütmekteyiz, ama bizim asli görevimiz bu bölgede yaşayan hemşehrilerimizin sorunlarına çare olabilmek, birlik beraberliği pekiştirecek projeler yaratmak olduğuna inanmaktayız. 

Bu sebeplede Geçtiğimiz ay içinde önce Kapadokya, ardından da Avşa gezilerini organize ettik, her iki programımıza da 45'er üyemiz aileleri ile birlikte katıldı. Bu gün de burada sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanımız Uzm. Dr. Ali Eminlatif'in konuşmacı olarak katıldığı "Sağlıklı Yaşam ve Yüksek Tansiyon İle Mücadele" konulu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Fakat program öncesi Genel Başkanımız Av. Necmettin Hüseyin ve Genel Başkan Yardımcımız Dr. Mehmet Hasanoğlu bizlere büyük bir sürpiz yaparak çat kapı geldiler, bu bizleri bir o kadar daha mutlu etti" dedi.

Devamında söz alan Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu "Kurucu Başkanı olduğum Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinde, bizden sonra bayrağı devralan kardeşlerimin her dönemde çıtayı bir kademe daha yukarı taşımalarını gördükçe ve bölgede ikamet eden hemşehrilerimin de birlik beraberlik içinde kendilerine sahip çıkarak BTSK Osmangazi Şubesine sahip çıkmaları bizleri bir kez daha mutlu ediyor ve gururlandırıyor. 

Sevgili hemşehrilerim emin olun ki bizler anavatanda ve doğduğumuz topraklar Batı Trakya'da birlik beraberlik içinde birbirimize kenetlendiğimiz sürece hiç kimse bizim aramıza fitne fesatlık sokamaz ve kimse bizi ayrıştıramaz. Bu sebeple ben bu gün burada bu tabloyu gördükten sonra gelecek adına da daha mutlu oldum" dedi.

Panelin konusuna geçilmeden son konuşmacı olarak söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin "Ben bu sabah farklı bir nedenle Bursa'ya gelmiş idim. Fakat Osmangazi Şubesinin bu etkinliğini de görünce buraya gelmemezlik yapamadım. Bu sebeple böyle çat kapı geldim.

Ama iyi ki de gelmişim, Osmangazi Şubemizin her etkinliğinde olduğu gibi bugün de burada böyle yoğun bir katılımı görmek bizlere gurur verdi.

Saygıdeğer hemşehrilerim, göreve geldiğimiz günden bu yana söz verdiğimiz gibi anavatanda yaşayan hemşehrilerimizin kangrenleşen sorunlarına çözüm üretmek adına yaptığımız çalışmalar geçtiğimiz yıl içinde sonuçlanmış ve sorunların %90'nın kökünü kazımış idik. Sonrasında uygulamaya yönelik kalan sorunlar ile ilgilide sürdürülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı ve bu hafta itibari ile de sorun olan yerlerdeki engelleri de aştık  Etabli belgesini ibraz eden her bir Batı Trakyalı hemşehrim artık istediği anda GSS kapsamında ayda sadece 65 TL ödeyerek sağlık güvencesine kavuşabilecek.

Bakın bugün burada bazılarının hayal edemeyeceği şeyler oluyor. Nasıl kenetlendiğimize kurumlar olarak bakın genel başkan burada, şube başkanım burada spor klübü başkanım burada işte bizim gücümüz bu aileyi giderek büyütmekle büyüyor. Önümüzdeki kafta yine Bursaya yerleşen ilk Batı Trakyalıların kurduğu kardeş kurumumuz olan ve teşkilatımızda yer vereceğimiz A.V.M Cihan Spor’un 50.kuruluş yıldönümü etkinliğine katılacağım. İçten olan samimi olan herkes bu çatının altında yol alacak, BBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bir çatı kuruluşu olarak her alanda olmaya devam edecektir bu benim samimi inancımdır.

Buradaki sorunlar çözüldü, şimdi sırada Batı Trakya'da yaşayan hemşehrilerimizin gasp edilen hakları ile ilgili onlara vereceğimiz desteğin mücadelesine geldi.

Bugün burada sizleri böyle kalabalık bulmuşken de değinmek istediğim son bir konu var. Bizler 7 asırdır Batı Trakya'da ve göç ettiğimizden beri de anavtan da birlik beraberlik içinde yaşayan bir toplumuz, son bir iki yıldır, Seçek bölgesinde oynanmak istenen bir oyun var. Ben inanıyorum ki bu toplum bu oyunu da bozacak ve birlik beraberlik içinde 7 asırdır nasıl gelenek ve görenekleri ile dini vecibelerine bağlı ise bu günden sonra da bu şekilde kardeşleri ile kucaklaşarak yoluna devam edecektir.

Benim sizden istediğim tek bir şey var. Bölge halkı olarak bugüne kadar nasıl birlik beraberlik içinde dik durup mücadele etmiş iseniz bugünden sonrasında da aynı şekilde dik durmaya devam etmenizdir.

Bugün tabi Şube Başkanımız Uzm.Dr. Ali Eminlatif günü be sizler de kendisini dinlemeye geldiniz ve sağlıklı bir yaşam adına bu zincirleme konferasların start verdiği anda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bugünkü ve devamındaki konferanslar içinde şimdiden başarılar diliyorum.. Bende dinleyicilerin arasından konferansı takip etmek icin sizlerin arasına geliyorum hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.  

Genel Başkanın konuşmasından sonra Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif günün konusu olan "Sağlıklı Yaşam ve Yüksek Tansiyon İle Mücadele" ile ilgili sunumunu yaparak sonrasında da gelen soruları cevapladı. 

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015