Ne Mutlu Türküm Diyene...
Uludağ Üniversitesini Batı Trakya da Ağırladık
Geri Dön
Uludağ Üniversitesini Batı Trakya da Ağırladık
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve beraberindeki heyet Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi organizasyonu ile Batı Trakya’da üç gün süren çeşitli temaslarda bulundu.
21/12/2019

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve beraberindeki heyet Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi organizasyonu ile Batı Trakya’da üç gün süren çeşitli temaslarda bulundu.

Rektör yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Adem Doğangün, U.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rıdvan Ali, Yabancı Öğrenci Sınavı  Koordinatörü Prof. Dr. Aydem Çiftçioğlu, Rektörlük Özel Kalem Müdürü Emin Yıldız, Uluslararası Öğrenci Birim Sorumlusu Bülent Albayrak’ın da eşlik ettiği heyet, birinci gün Gümülcine Kırmahalle Camiinde kılınan Cuma namazı sonrası Gümülcine Türk Gençler Birşiği’nde Başkan Sedat Hasan ve Eğitim Koordinatörü Dr. Koray Hasan’ın katılımıyla üniversite tanıtımı ve YÖS bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Daha sonra sırasıyla Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve Azınlık Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif tarafından kabul edilen heyet, bölgenin sorunlarını en yetkin isimlerden dinleme fırsatı buldu.

İkinci gün üniversite tanıtımı ve Yabancı Öğrenci Sınavı  bilgilendirme toplantısını İskeçe’de İskeöe Türk Birliği ’nde Başkan Ozan Ahmetoğlu ve Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir’in katılımıyla gerçekleştiren heyet, İskeçe temaslarını İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin kabulü ile sürdürdü.

Gerek Gümülcine’de gerekse İskeçe’de yoğun ilgi ile karşılaşan üniversite yönetimi ziyaretten memnuniyetlerini dile getirirken, öğrencilerimiz başta Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz olmak üzere üniversite üst yönetimi ile tanışma ve taleplerini birinci ağızdan iletme şansı buldular. Rektör Kılavuz konuşmasında uluslararası öğrenci kabulü ile ilgili tek yurt dışı ziyaretlerinin Batı Trakya’ya olduğunu, Batı Trakyalı öğrencileri çok önemsediklerini ve desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti. Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimine de bu organizasyona önayak oldukları için teşekkür etti.

Ziyaretin son gününü Kırcaali’de üniversite tanıtımına ayıran heyet, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz tarafından kabul edildikten sonra Ömer Lütfi Derneğinde Başkan Müzekki Ahmed’in katkılarıyla Yabancı Öğrenci Sınavı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015