Ne Mutlu Türküm Diyene...
Üsküdar Bir Kez Daha Hasan Küçük Dedi
Geri Dön
Üsküdar Bir Kez Daha Hasan Küçük Dedi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesinin Olağan Genel Kurulu 19 Şubat Pazar günü saat 19.00'da Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
21/02/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesinin Olağan Genel Kurulu 19 Şubat Pazar günü saat 19.00'da Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Genel Kurula Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Aylin Seri, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbdel, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Zeytinburnu Şube eski Başkanı Besim İsmailbaşa katıldı. 

Divan Başkanlığına Musa Yurt, katip üyeliklere Aylin Seri ve Mehmet Hocaoğlu'nun oy birliği ile seçilmesi ile başlayan kongrede öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kutsal vatan toprakları uğruna gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz ve Batı Trakya Davasına hizmeti geçip ebediyete intikal eden tüm büyüklerimiz için saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu. 

Şube Başkanı Hasan Küçük açılış konuşması ve faaliyet raporunu okudu. Son dönemde mekan sorunu sebebi ile pek aktif olamadıklarının altını çizen şube başkanı, kongre sonrası göreve gelecek olan yönetimin acil olarak mekan sorununun üzerine eğilerek Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesinin eski parlak günlerine dönmesi için çalışması gerektiğine değindi.

Ardından söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, "Şube Başkanım Hasan beyin de az önce değindiği gibi Üsküdar Şubesinin eski aktif günlerine dönmesi için  genel merkez olarak bize ne görev düşerse kabulümüzdür. Ben 2015 yılında göreve geliken genel kurulda bir söz vermiş idim, bizim dönemimizde genel merkez sadece koordinasyon görevini üstlenecek, bizler şubelerin daha çok faaliyet yürütmesini ve taban ile daha çok temasta olmalarının camia adına çok daha önemli olacağının bilinci ile çalışmalar yürüteceğiz dedik.

Yaklaşık bu iki yıllık sürede de bazı şubelerimizde bunun semeresini aldık, İzmit, Soma, Zeytinburnu, Bursa, Yalova ve İzmir şubelerimiz bir çok faaliyet gerçekleştirdi ve üyelerimiz eski günlerdeki gibi derneğimizi sahiplenmeye başladı.

Bu sebeple önümüzdeki dönem göreve gelecek olan yönetim kurulu da Üsküdar şubesinin mekan sorununu ivedi şekilde çözüp tabana tenafüz eden çalışmalar için kolları sıvaması gerekecek. En kısa sürede kiralık da olsa bir mekan bulup Üsküdar şubemizi aktif hale getirmesi gerekecek. Sonrasında da Mayıs ayında genel kurul bize teveccüh gösterip tekrar görev veririse bende önümüzdeki üç yıllık görev süremde Üsküdar şubemize kalıcı bir mekan kazandırmak için gerekli çalışmaları şube yönetimimiz ile birlikte yürüteceğime söz veriyorum. Yoksa 3 yıllık görev süremin sonunda Üsküdara kalıcı bir mekan kazandıramaz isem kendimi başarısız advedeceğim. Ben şimdiden göreve gelecek olan arkadaşların kendilerini tebrik ediyor ve çalışmaları için başarılar diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Hasan Küçük başkanlığındaki aşağıdaki liste oybirliği ile seçildi.

Yönetim Kurulu Asil

1- Serdar Hocaoğlu,

2- İsmail H. Tükönder,

3- Halil Ateş,

4- Mehmet Hocaoğlu,

5- Ferit Tomban,

6- Haluk Duralı.

Yönetim Kurulu Yedek

1- Hasan Tomban,

2- Bülent Vatansever,

3- Salih Ateş,

4- Ahmet Çelik,

5- Hüseyin Çimen,

6- Hüseyin Yılmaz.

Denetim Kurulu Asil

1- Mustafa Balkan,

2- Bayram Vatansever,

3- Mustafa Dinçtürk.

Denetim Kurulu Yedek

1- Hasan Genç, 

2- Nihat Yılmaz,

3- Şerif Erhan Akdeniz.

Disiplin Kurulu Asil

1- Erkan Çalışkan,

2- Sadettin Hocaoğlu,

3- Savaş Çalışkan.

Disiplin Kurulu Yedek

1- Lütfi Yılmaz,

2- Barış Boyar,

3- Erdem Tomban.

   

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015