Ne Mutlu Türküm Diyene...
Üsküdar Şubemiz Batı Trakyalı Misafirlerimizi Ağırladı
Geri Dön
Üsküdar Şubemiz Batı Trakyalı Misafirlerimizi Ağırladı
İskeçe Türk Birliği  ekibinin 150 kişilik heyeti Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi tarafından İstanbul'da üç gün ağırlandı
12/04/2018

Batı Trakya’dan gelen 150 kişilik grup Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi tarafından İstanbul'da üç gün ağırlandı. İstanbul'da ağırlanan 150 kişilik grup Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Panorama 1453, Miniatürk ve Harbiye Askeri Müze rehber eşliğinde gezildikten sonra Mehtar Takımının gösterisini izlediler.

Sultangazi Belediyesini de  ziyaret eden grup, Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Sultanagazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük ile yemekli toplantıda bir araya geldi.  

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada “Bugün genç arkadaşlarımıza, kardeşlerime burada görmekten ve İstanbul’da ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. İskeçe yanında Veria’dan kardeşlerimizin de burada olması çok daha anlamlı. Bugün burada gördüğümüz gencecik beyinler geleceğimizin garantisidir. İyi ki geldiniz iyi ki varsınız. Türkiye’nin neresine gitseniz bu camianın kapıları sonuna kadar sizlere açıktır. İki gün önce Bursa Şubemiz, onun ardından İzmir Şubemiz gruplar ağırladı. Bugün de burada camiamızın bir diğer parçası olan Üsküdar Şubemiz sizleri ağırlıyor. İstanbul’un en güzel yerlerini, tarihe tanıklık etmiş mekanlarını geziyorsunuz, eminim ki sizlerin zihninde bu gezinin bambaşka bir yeri olacaktır. Sizleri başka organizasyonlarda da aramızda görmek dileği ile bugün bu yemeği bizlere sağlayan Sultangazi Belediyesi’ne de teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı da aldığı sözde Belediye olarak bu tür kültürel etkinliklere ve Balkanlarda yaşayan soydaşlarımıza karşı olan hassasiyetlerini dile getirerek grubu ağırlamaktan dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Daha sonra söz alan Üsküdar Şube başkanı Hasan Küçük; “İskeçe’den gelen kardeşlerimizi ağırlamaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, genel merkez ve Sultangazi Belediyemize Üsküdar şubemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

İskeçe Türk Birliği’ni temsilen grup sorumlusu olan Bülent Hacısali; “üç günlük bu ziyarette bizleri ağırlayan derneğimize, genel başkanımıza, yöneticilerimize ve özellikle Üsküdar şube başkanımız Hasan Küçük’e teşekkür ederiz” dedi. Gelen heyet adına yetkililere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yemek sonrasında Genel Başkan, Şube Başkanı ve grup sorumlusu olarak gelenler Belediye Başkanı Cahit Altunay’a kısa sohbet toplantısında derneğimiz ve Batı Trakya hakkında bilgiler sunarken Belediyemizin katkıları içinde kendilerine teşekkür etti.

Grup son gün kendilerine özel olarak tahsis edilen tekne ile Boğaz Turu yapıp, şube başkanı Hasan Küçük tarafından kendilerine derneğimiz adına hazırlanan hediye paketleri dağıtıldı.  

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015