Ne Mutlu Türküm Diyene...
Üsküdar Şubemiz İTB Halk Oyunları Ekibini İstanbul'da Ağırladı
Geri Dön
Üsküdar Şubemiz İTB Halk Oyunları Ekibini İstanbul'da Ağırladı
İskeçe Türk Birliği Folklor ekibinin 55 kişilik heyeti Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi tarafından İstanbul'da üç gün ağırlandı.
27/12/2017

İskeçe Türk Birliği Folklor ekibinin 55 kişilik heyeti Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi tarafından İstanbul'da üç gün ağırlandı. İstanbul'da ağırlanan 55 kişilik grup Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Panorama 1453, Miniatürk ve Dolmabahçe Sarayını gezdi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesini de ziyaret eden grubu, Genel Başkan Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa, Teşkilat Başkanı Musa Yurt ve Kadın Kolları Başkanımız Nalan Hacıdeli karşıladı. 

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada “öncelikle sizlere hoş geldiniz demek istiyorum, iyi ki bugün bizlerle berabersiniz. Batı Trakya camiasını her platformda başarı ile temsil eden İskeçe Türk Birliği Folklor ekibinin bu performansını ödüllendirme anlamına gelebilecek olan İstanbul Gezisinde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eminim her bir Batı Trakya Türkü gibi sizlerde yakından izlemişsinizdir; uzun süredir Türkiye’de yaşanan bürokratik sıkıntıların giderilmesi için Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak hummalı bir çalışma yürüttük ve sonucunda neredeyse sorunların tamamını ortadan kaldırdık. Bu süreçte tabi ki bu tür sosyal ve kültürel etkinliklere istediğimiz ölçüde zaman ayıramadık. Yöneticilik hayatım içerisinde belki 10.-15 bin kişiyi Türkiye’de ağırladık. Bu etkinliklerimiz bundan sonra daha sık devam edecek diye düşünüyoruz. Türkiye’de görülmesi bilinmesi gereken çok özel ve güzel kültürel değerler var. Bunlara herkesin yerinde tanıklık etmesini gönülden arzu ediyoruz. Yakın zamanda sizleri buradaki kurumlarımızın etkinliklerinde güzel yöresel oyunlarınızla da ağırlamak isteriz. Bugün bu organizasyonda ev sahipliğinizi üstlenen Üsküdar şube başkanımıza da bu etkinlik için sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tabelasını gördüğünüzde kapıyı çalıp rahatlıkla evimize geldik diyebilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşmakta olan yeni yılınızı kutluyor, ailelerinize ve sevgili yöneticilerimize de selamlarımızı iletmenizi istiyoruz. Ayrıca bu organizasyonda bizlere desteğini esirgemeyen Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e katkılarından dolayı özellikle teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Üsküdar Şube başkanı Hasan Küçük; “İskeçe Türk Birliği heyetini ağırlamaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, genel merkez ve Fatih Belediyemize Üsküdar şubemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Heyeti kabul ettiğimiz Zeytinburnu şubemizde şube başkanı Fatih Hacıbedel ve Teşkilat Başkanı Musa Yurt’da söz alarak heyeti selamladı.

İskeçe Türk Birliği’ni temsilen grup sorumlusu olan Bülent Hacısali; “üç günlük bu ziyarette bizleri ağırlayan derneğimize, genel başkanımıza, yöneticilerimize ve özellikle Üsküdar şube başkanımız Hasan Küçük’e teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaretten yansımalar

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015