Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yalova bir kez daha Kamil Akıncı dedi
Geri Dön
Yalova bir kez daha Kamil Akıncı dedi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi'nin Olağan Genel Kurulu bu gün şube merkezinde yapıldı.
24/01/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi Olağan Genel Kurulu 24 Ocak 2016 Pazar günü saat 13.00'da Şube Merkezinde üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Yalova Şube Olağan Genel Kuruluna üyeler dışında Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Bursa Batı Trakyaspor Kulübü Osmangazi Şube 2. Başkanı Ali Mençe ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Türkmen'de katıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Av. İsmail Altay, Katip üyeliklere Necati Aga ve Hasan İbram'ın önerildiği önergenin oy birliği ile kabul edilmesinden sonra ilk başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Batı Trakya Milli Davasına hizmet etmiş ve edebiyete intikal etmiş Batı Trakya Türk Büyükleri için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başladı.

Açılış konuşmasından sonra söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Yalova Şubesinin yakın zamanda kapatılmasının tartışıldığı bir süreçten, bu gün kendi mekanında toplanılıp muhteşem bir Yalova manzarası karşısında üyelerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu muhteşem şube merkezinin hayata geçmesinde katkısı bulunan başta şube başkanı Kamil Akıncı ve yönetimi ile tüm üyelere camiası adına şükranlarını sundu.

Daha sonra önümüzdeki hafta 28. yılı kutlanacak olan Batı Trakya Tüklerinin 29 Ocak Milli Direniş Gününün yansımaları ve etkinlik programları hakkında detayları paylaşıp devamında da göreve geldikleri 24 Mayıs 2015 tarihinden günümüze gerçekleştirdikleri etkinlik ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Başkan, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak göreve geldikleri günden bu yana ilk başta kurumsal kimlik adına çalışmaların önünü açarak yeni web sitesinin ve web tabanlı üyelik programının alt yapılarını hazırlayarak hizmete soktuklarını, genel merkez ve 13 şubenin tüm üyelerinin güncellenen bilgileri ile birlikte kayıt altına alınmaya başladıklrını belirtti.

Ayrıca anavatanda yaşayan Batı Trakya Türklerinin karşılaştığı sorunlarla alakalı, çözüm önerilerini de içeren hazırladıkları 11 sayfalık raporu geçtiğimiz aylarda T.C. Sağlık Bakanı hemşerimiz Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile paylaştıklarını ve ilgili bakanlıkların birimlerine de gönderdiklerini ve üyeleri adına sorunlara acil çözüm aradıklarının altını çizdi.

Genel Kurulunun devamında Şube Başkanı Kamil Akıncı iki yıllık faaliyet raporunu sundu. En önemli faaliyetlerinin bu dönemde şubeye Bayraktepe Parkı içinde bugün bir araya gelinen bu mekanın kazanıldırılması olduğunu belirten Akıncı, katkısı bulunan herkese teşekkür etti. Mevcut yönetim kurulunun ibra edilmesinden sonra geçilen seçimlerde de yeni dönemde tekrar Kamil Akıncı Başkanlığındaki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şube Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu.

Asil Üyeler;

1- İsmail Altay

2- Necati Aga

3- Hasan İbram

4- İrfan Hasan

5- Ali Sezgin

6- Necmi Halil

Yedek Üyeler;

1- Ali Rodoplu

2- Salih Eratlı

3- Salih Latif

4- Hasan Salih

5- Mustafa Gündaş

6- Ali Katrancı    

  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015