Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yalova Kamil Akıncı İle Devam Dedi
Geri Dön
Yalova Kamil Akıncı İle  Devam Dedi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi Ocak ayı içerisinde Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.
30/01/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi Olağan Genel Kurulu'nu Ocak ayı içerisinde  gerçekleştirdi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük'ün de katıldığı Olağan Genel Kurula Şube Başkanı Kamil Akıncı’nın açılış konuşmasını yapmasıyla başlandı.

Verilen önergenin genel kurulda oybirliği ile kabul edilmesi sonucu Divan Başkanlığına Av. İsmail Altay, katip üyeliklere Hasan İbram ve Yusuf İşler seçildi. Divan oluşumu sonrasında gündem gereği divanın idaresinde toplantıya devam edilirken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu sonrasında İstiklal marşımız okundu. Divan tarafından gündem üyelerin oyuna sunuldu ve aynen kabul edilerek protokol konuşmalarına geçildi.

Genel kurula katılan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin kongrede yaptığı konuşmada “ Biraz gayret edildiğinde faaliyetlerin artarak şubelerin nasıl harekete geçtiğini hep birlikte görüyoruz. Yalova Şubemiz de buna güzel örnek oluşturan bir şubemiz oldu. Bakın bugün burada güzel Pazar gününde bizimle birlikte olmayı tercih eden üyelerimiz ne kadar büyük güzellik oluşturuyor. Hem kahvaltı ediyoruz hem birlikte daha güzel şeyleri nasıl yaparız diye konuşuyoruz. Genç arkadaşlarımız keza burada hep gençler gelmiyor deniyordu bakın bugün burada bir çok genç arkadaşımız var. Ben gerçekten bu güzel tabloyu yarattığınız için size teşekkür ediyorum. Bakın son 3.5 yılda neler başardık. Şimdi herkes iyiyi güzeli sahipleniyor. Bundan dolayı mutlu oluyorum. İkamet sorunu, sağlık güvencesi sorunu, istinai vatandaşlık, haymatlosların sorunlarının çözümü, çalışma izinlerindeki sorunlar diye sıraladığımız başlıklarda bi çoğu insan ilk gün hadi canım bunlarda çözücez diyor ama bunlar çözülmez sorunlar diyordu. Ne oldu da çözüldü.. Tespitleri doğru yaptık kendimizi iyi anlattık çözüm yollarını doğru gösterdik. Ve sevgili Bakanımız sayın Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun o dönem büyük desteğini aldık.. Tüm sorunlar çözüldü. Biz toplum adına bir şeyler yaptık beklentisiz.. Bugün insanlarımın yüzü gülümsüyorsa bu bizim için yeterli sebep sonuç ilişkisidir.  Burada evet sorunlar azaldı. Ancak Batı Trakya’da umut olan Çipras tam bir fiyasko oldu. Bizleri Kamenosa emanet etti. Türk düşmanlığıyla beslenen bu zatında uygulamaları ortada umuyorum bu kafayla siyasetin çöplüğüne gömülecek ve bir daha bu insanlık dışı fikirleri su yüzüne çıkmayacaktır. Ülkeleri düşman kılmaya, toplumları germeyi amaç edinen politikacılar eninde sonunda o dibe düşmenin ne demek olduğunu görür, Türk Yunan ilişkilerini geren bu zatı da Yunan halkıda cezalandırır diye düşünüyorum. Biz güzel günler görmek istiyoruz. Oradaki kardeşlerimizin huzurunu ve mutluluğunu insanca yaşamasını istiyoruz. Azınlık hakları ve vatandaşlık hakları gasp edilen bu insanlarda bu hakları çok görülemez ve bu toplum eninde sonunda bu haklarının tamamını kullanacaktır. Bu hak mücadelesinden taviz vermemiz asla düşünülemez. Evet konularımız derin ancak kongrenin akışınıda dikkate alarak sözlerime son vermek istiyorum. Kamil Akıncı başkanım başta olmak üzere bugüne kadar hizmet eden tüm şube başkanlarımıza, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde de görev alacak arkadaşlara şimdiden başarılar diler,  kongremizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim “dedi.

Kongrede faaliyet raporları okundu. Müzakereye açılan raporlarda üyelerden söz hakkı alarak katkı sunanlar oldu. Oylama sonucu oy birliği ile kabul edildi. Aynı şekilde hesap raporları, denetim kurulu raporu ve tahmini bütçe görüşmeleri tamamlanarak oy birliliği ile kabulü sonrası seçimler maddesine geçildi. Genç yönetim kurulu aday listesinin başında abi sıfatıyla Kamil Akıncı başkanlığındaki aşağıdaki liste genel kurulun onayına sunularak oy birliği ile seçildi. Yeni yönetimi kurulu üyelerimize ve bir kez daha görev alarak camiamıza hizmet etmeye devam eden Kamil Akıncı başkanımıza başarılar diliyoruz.

2019-2022 yılı yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

Başkan

Kamil Akıncı

Yönetim Kurulu

Yusuf İşler

Hasan İbram

Aykut Altay

Ali Sezgin

İrfan Hasan

Hüsamettin Ahmetoğlu

Yönetim Kurulu Yedek

Salih Eratlı

Salih Latif

Hasan Salih

Mustafa gündeş

Ali Katrancı

Selahattin Sakin

Denetim Kurulu ASİL - YEDEK

Sabahattin Sakin

Sabri Sabrioğlu

Hüseyin Arabacıoğlu

Şakir Özerden

Osman Akıncı

Sebahattin İbram

Disiplin Kurulu  ASİL - YEDEK

Burhan Göçmez

İbrahim Celep

Mustafa Şen

Mustafa Atasoy

Ender Ahmetoğlu

Sanem Ondur

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015