Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yalova Şubesi Son İftarımızda Üyelerini Ağırladı
Geri Dön
Yalova Şubesi Son İftarımızda Üyelerini Ağırladı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi şube merkezinde teşkilatımızın son iftarını düzenleyerek üyelerimizi bir araya getirdi.  
14/06/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yalova Şubesi şube merkezinde teşkilatımızın son iftarını düzenleyerek üyelerimizi bir araya getirdi.  

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, İzmit Şube Başkan Lütfi Bodur ve yöneticileri ile birlikte, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Amerika Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Necati Aga, şubemizin eski başkanları, milletvekili adayları, Yalova’daki STK başkan ve yöneticileri katılımı ile çok sayıda derneğimiz üyesi şube merkezindeki iftarda bir araya geldi.

Yalova Şube Başkanı Kamil Akıncı tarafından açılış konuşması yapıldı. Kamil Akıncı katılım sağlayan başkanlar üyelerimize ve misafirlere teşekkür etti. Yalova’da nezih bir mekana sahip derneğimizde yapılan bu iftara katkı sağlayan herkese teşekkür etti.  Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.  

Kamil Akıncı’dan sonra söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin; “Kendimi bu nezih mekanda çıplak sesle balkon konuşmasında gibi hissettim. Böylesine güzel bir mekanı daha verimli, daha fazla kullanmalıyız bu balkonda Yalova’da yaşayan üyelerimize genç nesli de bu işin içine katın diyorum. Kamil Abiden Allah razı olsun burayı sırtladı bu yükü yıllardır taşıyor. Eski şube başkanlarımız yine burada kendilerine de bir kez daha huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Zamanı, parasını emeğini bu işlere koydular, her şeyden önce gönüllerini koydular, hepsinden Allah razı olsun. Bakın burada bu akşam diğer şube başkanlarımızda var bizlerin her yerde olduğumuzu gösteren bu kucaklaşmadır.  Birlikteliğimizdir. Kenetlenmemizdir. Bu yüzden 3 yılda bin organizasyona yaklaştık, Bu yüzden elli yıllık sorunların kökünü kazımayı başarabildik. Herkesin emeği var bu işlerde bakın daha geçen hafta bir büyük mücadele insanını uğurladık. Kendisini burada anmak daha da önemli akrabaları buradadır. Liseyi burada okuyan eski başkanımız Erol Kaşifoğlu’nu ebediyete uğurladık. Nurlar içinde uyusun çok şey öğretti. Bu camiada dava bilincini belleklere işledi ve mücadelesi ile takdir kazandı. İnsanlığı ile hep takdir kazandı. Bu dünyadaki yaşamınızın yansıması da uğurlandığınız tabloya yansıyor. O gün Çatalca Müftüsünün sözleri kulağımdan gitmiyor. Müftü diyor ki, ben şehit cenazelerinden sonra gördüğüm en kalabalık cenaze namazını görüyorum. İşte böylesine güzel uğurlanan başkanımızın ebedi yolculuğu da nurlar içinde olsun. Allah hepimize böyle güzel uğurlanmayı  nasip etsin.”dedi. Genel Başkan sözlerinin devamında “Ramazan ayında yaklaşık on bin kişiyi iftarlarda buluşturduk. Şubelerimize teşekkür ediyorum. Bu güzel iftar sofrasında gönüllerin balkonunda sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum.  Emeği geçen, katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyor, tüm İslam aleminin, Türk Milletinin ve Batı Trakya Türklerinin huzur içinde bir bayram geçirmesi temennisiyle saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İftar yemeği sonrası Yalova’daki diğer STK temsilcileri ve üyelerimize çay kahve ikram edilerek ilerleyen saatlere kadar sohbet edildi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015