Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu Şube ve Spor Kulübümüzün Gecesi Gerçekleşti
Geri Dön
Zeytinburnu Şube ve Spor Kulübümüzün Gecesi Gerçekleşti
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinin 50.kuruluş yılı ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübümüzün 2017-2018 şampiyonluğu vesilesiyle Çağteks – La Parc De Mariage Salonunda yemekli gece düzenlendi.
30/03/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinin 50.kuruluş yılı ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübümüzün 2017-2018 şampiyonluğu vesilesiyle Çağteks – La Parc De Mariage Salonunda yemekli gece düzenlendi.

Açılış konuşmalarını Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Hakan Güler’in yaptığı geceye Genel Başkan,  STK Başkanları, İlçe Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanları ve çok sayıda hemşehrimiz yoğun katılım sağladı.

Açılış konuşmalarında ilk sözü alan Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbdel yaptığı konuşmada; “öncelikle bizlere bu güzel emaneti bırakan kurucularımız başta olmak üzere bugüne kadar görev yapan tüm şube, yönetici ve başkanlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bugün bizler onların emanetinde görev başındayız ve Batı Trakya Türk Azınlığının haklı mücadelesine katkı sunmaya çalışıyoruz. Maalesef Batı Trakya’daki sıkıntılar sona ermiyor. Bizim haklarımız çiğnenmeye devam ediliyor. Bizler bu haklı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Görevde olduğumuz süre içerisinde başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerime ve sizlere verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler; “bizler Zeytinburnu Şubemiz üyeleri tarafından kurulan İstanbul Batı Trakya Spor Kulübümüzü yönetmek üzere göreve geldiğimizden belli sizlerden büyük destek gördük. Sizlere teşekkür etmek istiyorum. Dernek yöneticisi arkadaşlarımızla birlikte bu geceyi planlarken hem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemizin kuruluşunun 50.yılı hem de bu yıl spor alanında Batı Trakya adını gururla taşıyarak bize şampiyonluğu yaşatan takımımızın şampiyonluk gecesi olarak düşündük. Bizler Batı Trakya mücadelesine sportif alanda sesimizi duyurarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar kurucularımız başta olmak üzere görev alan tüm yöneticilerimizi ve başkanlarımızı bir kez daha kutluyor, kendilerine teşekkür ediyoruz. Emanetiniz sağlam ellerde. Ben şimdi bu yıl gururumuz olan futbol takımımızı sahneye davet etmek istiyorum. Sizlerin alkışları da onlar için en güzel hediye olacaktır” dedi.

Şampiyon takımın sahneye davet edilmesi ve günün anısına şampiyonluk kupasıyla poz verilmesinin ardından bugüne kadar emeği geçen başkan, yönetici ve üyelere plaketler Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemiz ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübümüz tarafından takdim edildi.

Geceye katılan protokol konukları kısaca selamlama konuşması yaptı.

Geceye katılamayan Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu ve Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun mesajları okunarak katılımcılarla paylaşıldı.

Geceye katılan Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin aldığı sözde; “Zeytinburnu Şubemiz ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübümüzün kuruluşunda emeği geçen ve sonraki dönemde görev alan yönetici ve başkanlara teker teker isimlerini sayarak teşekkür etti. Ebediyete intikal edenleri minnetle anarken saygıyla verdikleri hizmetler için önlerinde eğiliyoruz” dedi. Şubemizin 50.yılını bir kez daha tebrik ediyor ve spor kulübümüzün bu yıl ki şampiyonluğu nedeniyle kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.

Geceye Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları üyesi genç arkadaşlarımızın oluşturduğu grubun konseriyle devam edildi. Yine şube üyelerimizin çocuklarının oluşturduğu folklor ekibinin gösterisi sergilendi. Gece diğer sanatçıların sahne almasıyla sonlandı.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015