Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu Şubede Çocuklara Çifte Bayram
Geri Dön
Zeytinburnu Şubede Çocuklara Çifte Bayram
BTTDD Zeytinburnu Şubemizde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nca hediye edilen bisikletler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, çocuklara dağıtıldı.
24/04/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Zeytinburnu Şubesi ile İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübünün ortaklaşa düzenledikleri Şehit Mustafa Cambaz Futbol Turnuvası ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinliğe, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Bakan Müezzinoğlu'nun Danışmanı Dr. Hüsem Hatipoğlu, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, BTTDD Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Hasan Yazıcı, BTTDD Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Zeytinburnu Şube eski Başkanları Besim İsmailbaşa ve Sinan Türkmen, Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Türkmen ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler'in yerine geçen Mehmet Akif Özgür ve Şube Başkanı Fatih Hacıbedel'in yerine geçen Sude Mimarlar'ın konuşmalarından önce saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte, çeşitli yörelere ait folklor gösterileri yapıldı, günün analam ve önemini anlatan şiirler geleceğimizin teminatı çocuklar tarafından okundu.

Sonrasında ip çekme, çuval yarışı, dans ederek sandalye kapmaca ve penaltı atma turnuvası düzenlenerek etkinlikte çocukların hoş vakit geçirmeleri sağlandı.   

Sonrasında konuşan danışman Hatipoğlu, yaklaşık bir ay önce derneğe gerçekleştirilen bir ziyaret sırasında çocukların Bakan Müezzinoğlu'ndan bisiklet istediğini, kendisinin de bunu kabul ederek, 23 Nisan'da bisikletlerin gönderileceğini dile getirdiğini söyledi.

Bugün de bu bisikletlerin dağıtımının gerçekleştirildiğini anlatan Hatipoğlu, şöyle devam etti:

"Bakanımız, sağlıklı yaşam kültürünü çocuk ve gençlerimiz olmak üzere, tüm topluma yerleştirmek için büyük bir gayret göstermektedir. Obezite ve hareketsiz yaşam küresel boyutta, önemli bir halk sağlığı sorunudur. Dünyada obezite her geçen gün artmaktadır. Bu tabii ki çocuklarda da oldukça yaygındır. Çocuklarda obezitenin, biyolojik hastalıkların yanı sıra, psikolojik sorunlara da neden olduğunu bilmekteyiz. Günümüzde kalp, şeker, kronik hastalıklarda artış gözlenmektedir. Bunun altında obezite ve hareketsiz yaşam büyük yer tutmaktadır. Birlikte bu problemi aşabilmek için özellikle hareketli yaşama ebeveynler olarak destek vermek zorundayız. Bisiklet kullanımı kasları güçlendirmektedir. Sağlıklı birey, sağlıklı aile ve toplum demektir."

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de Bakan Müezzinoğlu'nun 100'ün üzerinde çocuğu sevindirmek adına bisiklet hediye ettiğini, etkinlik vesilesiyle de bisikletlerin dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Hüseyin, spor kulüpleri ve derneklerince 14 yıldır bir futbol turnuvası düzenlendiğini, bu yılki etkinliğin de 15 Temmuz şehidi gazeteci Mustafa Cambaz anısına gerçekleştirildiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Turnuvayı bu sene üç güne dağıttık, ikinci gününe de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuk şenlikleri koyduk. Çok güzel etkinliklerle çocuklarımız bugün burada bir araya geldi. 97 yıldır gerçekten havalar soğuk olsa da insanın içini ısıtan etkinliklerde çocuklarımızla buluşmak bizi mutlu ediyor. Bu sene derneğimizin 70. yılı. Gördük ki derneğimizin bir 70 yılı daha garantide. Bu çocuklarımızla hepimiz gurur duyuyoruz."

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemiz ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübünün ortaklaşa düzenledikleride 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinliğin sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nca hediye edilen bisikletler çocuklara dağıtıldı.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015