Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu Şubemiz Siyasileri Ağırladı
Geri Dön
Zeytinburnu Şubemiz Siyasileri Ağırladı
Önceki dönem Sağlık ve Çalışma Güvenlik  Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Av. Ömer Arısoy ile birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübünü ziyaret etti.
15/03/2019

Önceki dönem Sağlık ve Çalışma Güvenlik  Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Av. Ömer Arısoy ile birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübünü ziyaret etti.

Ziyarete Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selamettin Delibalta, meclis üyesi adayları ile derneğin gençlik ve kadın kolları ile davetliler katıldı.

Selamlama konuşmaları sırasıyla Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, İstanbul  Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Av. Ömer Arısoy ve Eski Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı.

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada; “Sayın Bakanım, öncelikle bugün aramızda tekrar olmanızdan dolayı son derece mutluyuz. Siz geldiğinizde Zeytinburnu Şubemiz bir başka coşuyor bunu her gelişinizde burada yaşıyoruz. Sevgili Ömer Arısoy başkanımıza da çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Belli camialarda belli cevherler vardır, insan kaynağı vardır. Biz ne kadar güzel başkanlar, ne kadar güzel yöneticiler yetiştirmişiz ki bugün kürsüye çıkan Fatih Hacıbedel ve Hakan Güler başkanımız burada  karşımızda. Hem Batı Trakya davasının hem Türkiye’nin hassasiyetlerini hem de bulunduğumuz ilçenin sorunlarını hassasiyetlerini dile getirmekte, bir bütün olarak tüm olaylara bakabilmekte ve gerçekten bir değer olarak bu toplumun içerisinde yer etmekteler. Biz geleceğe dair kaynaklarımızı gençlerimizi kazanmakta gerçekten başarılı olmuşuz. Batı Trakyalılar olarak dünümüzü geçmişimizi yaşarken geldiğimiz yere de son derece başarılı şekilde adapte oluyoruz demek ki. Bu toplum gerçekten her şeyi bu anlamda hak ediyor. Siyaset bir yarıştır. Bu dönem sevgili kardeşimiz Hakan Güler ben siyasete soyunuyorum, teklif var böyle bir göreve de ben talip olmak istiyorum dediğinde biz şunu söyledik; tüm Batı Trakyalı hemşehrilerimiz siyasi partilerde daha fazla çalışmalı, gidip emek sarf etmeli, bu ülke için bu toplum için bir şeyler yapabilmelidir Partiler üstü ve siyaset üstü bir kurumuz. Ancak biz hiçbir zaman siyaseti kurum çatısı altına taşımıyoruz. Siyaset belki seçim zamanlarında gelen misafirlerimizle siyasi söylemler olur ancak. Sayın Bakanım Türkiye Cumhuriyetinin en tepesindeydi, sadece Batı Trakya konusunda değil tüm Balkanlar tüm dış politika dendiği anda milli hassasiyetler toplumun çıkarı ön plana çıkardı. Sayın Bakanım çıktığı yolda geçtiğimiz dönemde bakanlığı süresince elli yıldır çözemediğimiz sorunları çözdü. Dış Türklerden Türkiye’ye gelen insanlar yine  Balkan camiası Türkiye Cumhuriyetinde elli yıldır özlediği muameleyi bu dönemde gördü. Bunun aksini söyleyen insanda en büyük haksızlığı eder. Bu işin mimarı da Dr.Mehmet Müezzinoğlu’dur. Kim ne derse desin biz bunu tartışmıyoruz tartıştırmayacağız da,. Allah kendisinden razı olsun. Dediğimiz gibi Zeytinburnu ilçesinde yeni bir dönem açılacak. Bu çıkılan seçim yarışında bizim camiamızdan birilerinin de olması bizi son derece mutlu ediyor. Ömer Arısoy başkanımıza da başarı temennilerimizi iletiyoruz. Toplumumuz, ülkemiz adına önümüzdeki seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Av.Ömer Arısoy yaptığı konuşmada; kıymetli Bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu’na bizi bu akşam yalnız bırakmadıkları için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah eksikliklerini göstermesin, yol göstericiklerine her zaman ihtiyacımız var. İkinci teşekkürüm bizi burada coşkuyla ağırladığınız ve toplantımıza teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum" dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Dr.Mehmet Müezzinoğlu; çok değerli Genel Başkanım, değerli ilçe başkanım, şube başkanım, spor kulübü başkanım, saygıdeğer hanım kardeşlerim, çok değerli hemşehrilerim bu akşam burada önümüzdeki günlerde yapılacak yerel seçimler dolayısıyla Zeytinburnu Belediye Başkan adayımız Ömer Arısoy kardeşimizi çıktığı bu yolda hayırlı eylesin. tabi öncelikle yerel seçimlerin Zeytinburnumuza, İstanbulumuza, ülkemize, milletimize, hatta gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi. 

Programın sonunda bakanımız Dr.Merhmet Müezzinoğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Av.Ömer Arısoy’a anı plaketi ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü formaları takdim edildi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015