Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu'nda Fatih Hacıbedel Dönemi
Geri Dön
Zeytinburnu'nda Fatih Hacıbedel Dönemi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi Olağan Genel Kurulu 11 Ocak 2017 tarihinde dernek merkezindeki konferans salonunda gerçekleştirildi.
11/01/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi Olağan Genel Kurulu 11 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 20.00'da dernek merkezindeki konferans salonunda gerçekleştirildi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı H. Vedat Meşeli, Genel Merkez Veznedarı Yrd. Doç Dr. Adnan Apti, Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Hasan Hazıcı, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, BTTDD Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı'nın katıldığı olağan genel kurul divan heyetinin seçiminden sonra saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Divan Başkanlığına Av. Hüseyin Dilek, Başkan Yardımcılığına Av. Asım Güven ve katip üyeliklere Musa Yurt ile Mehmet Gençoğlu'nun seçilmesi ile başlayan genel kurulda açılış konuşmasını Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa yaptı.  

İsmailbaşa "Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi camianın her zaman lokomotifi olmuş, örnek teşkil etmiş bir şubesidir. Bende başkanlık görevime bir virgül koyarak, yeni dönem için başkanlığı yönetimimizin içinden genç bir kardeşime devretmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Gençlerimizin devraldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacaklarından en ufak bir şüphem yok. Bizler de abileri olarak her daim yanlarında olacağız" dedi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de yaptığı konuşmada "Sevgili şube başkanım İki senelik yorucu bir mücadeleden çıkıp, virgül koyup aklanarak ibra oldu. Öncelikle geçmiş dönem yönetim kurulumuza ve şube başkanımıza teşekkür ediyorum.

Biz kendi içimizde bir prosedürü gerçekleştiriyoruz, bir bayrak değişimi olacak, şubemizin yeni yönetimi göreve geçecek, fakat ülkemiz son günlerde zor günlerden geçiyor. Son dönemde malesef 150 terör şehidimiz oldu. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Süreçte 6 ay öncesine gittiğimizde 15 Temmuzda içimizden biriside canını feda etti, unutmayacağımız, unutturmayacağımız sevgili kardeşimiz Mustafa Cambaz bu ülke için, bu ülkede 20-25 yıldır haymatlos yaşarken bu ülke için gözünü kırpmadan canını feda etti. Bu camia var oldukça diğer şehitlerimiz gibi kendisini rahmet ve minnetle anacaktır.

Biz camia olarak kendi içimizde belirli sıkıntılar yaşıyoruz, çeşitli sorunlarımız oluyor, insan varlığının mevcut olduğu sürece sorunun birini çözersiniz, karşınıza başka bir sorun çıkar. Ama ülkenin bekası adına, mevcudiyeti adına, var olması adına yapılan mücadelelerin bizim sorunlarımız yanında bizim için anlamının ne olduğunu bu toplum çok iyi biliyor. Biz vatan kaybederek bize sorulmadan fikrimiz alınmadan Yunanistan’a emanet edildik. Siz kalın burada dediler, herkes iki yıl askerlik yapar belki ama biz ömür boyu asker olarak kaldık ve kalmaya da devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ben Batı Trakya’daki Türk Azınlığının kılına dahi zarar gelmeyeceğine inanıyorum.

Biz tabi dernek olarak buradan orada yaşayanlara destek olmak istiyoruz. Kuruluş amacımız, tüzüğümüz tamamıyla ilk planımız Batı Trakya’daki insanının mutluluğunu, huzurunu ve varlığını temin etmektir. Bizim amacımızda buna destek olmaktır. 1946 yılında kurulan derneğimiz bu amacından bir milim bile şaşma göstermedi. Birçok arkadaşımız burada yıllarını verdi, ömürlerinin yarısı bu davaya hizmetle geçti, o yüzden biz birbirimize var olan saygımızı hiçbir zaman bitirmememiz gerekiyor. Bazı şubelerimiz atıl durumda. Onlarıda canlandıracağız. Sıra geliyor bu salonlar dolup taşıyor, sıra geliyor on kişiye düşüyoruz ama ben bu mücadelede kalan bir kişide kalsa o inançtan bir milim şaşacağını düşünmüyorum ve hiçbir zamanda umutsuzluğa kapılmamamız gerektiğine inanıyorum. O birler yine binlere ulaşır yeter ki bu inancı yitirmeyelim.

Bu sene 10 tane kongremiz var. Bu sene başlangıcı Zeytinburnu’nda yaptık. Camiamız adına hayırlı uğurlu olur inşallah. Bu bir nöbet yarışıdır, bayrak yarışıdır, bayrak bugün el değiştiriyor. Tek liste görünüyor, yeni gelecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum. Başarılı olması için hep birlikte elimizden geleni yapmaya çalışacağız.  Kongremizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kongrenin seçim maddesi aşamasında tek liste ile gidilen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi yeni dönem Yönetim Kurulu için Fatih Hacıbedel Başkanlığındaki liste oy birliği ile seçilerek, aşağıdaki şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu Asil                                                    

1- Murat Bayramoğlu

2- Kenan Mimarlar

3- Hasan Dilek

4- Evren Ocak

5- Hüseyin Koç

6- Selim Ahmedin

Yönetim Kurulu Yedek

1- Onur Hüseyinoğlu

2- Mesut Mimarlar

3- Mustafa Ferhatoğlu

4- Hasan Yurt

5- Anıl İsmailbaşa

6- Hüseyin Yılmaz

Denetim Kurulu Asil

1- Besim İsmailbaşa

2- Hamdi Kocaahmet

3- Asım Güven

Denetim Kurulu Yedek

1- Mustafa Uzun

2- Hakan Güler

3- Ferit Doğan

Disiplin Kurulu Asil

1- Hasan Yazıcı

2- Musa Yurt

3- İskender Fehimoğlu

Disiplin Kurulu Yedek

1- Hamdi Eskioğlu

2- Sedat Ferhatoğlu

3- Osman Yılmaz

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015