Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu'nda Muhteşem İftar
Geri Dön
Zeytinburnu'nda Muhteşem İftar
Batı Trakya Spor Kulübünün Zeytinburnu’ndaki tesislerinde, BTTDD Zeytinburnu Şubesinin ve Batı Trakya Spor Kulübünün ortaklaşa düzenledikleri açık havadaki iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
01/07/2015

Batı Trakya Spor Kulübünün Zeytinburnu’ndaki tesislerinde, BTTDD Zeytinburnu Şubesinin ve Batı Trakya Spor Kulübünün ortaklaşa düzenledikleri açık havadaki iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Türkiye’de yaşayan Batı Trakya Türkleri’nin ikamet tezkeresi ve çalışma izinleri gibi ciddi sorunlarının olduğunun altını çizerek “İnşallah bu sorunların çözümü bu dönemde bizim yönetimimize nasip olacak” dedi.

Son bir yıl içinde Anavatanda yapılan yasal düzenlemelerle ortaya çıkan bu ciddi sıkıntıların yaşandığını belirterek “Yeni düzenlemelerden yaşanan sıkıntıları aşmak için yere sağlam basan bir çalışma hazırlamaya koyulduk ve inanıyorum ki bunları da çözeceğiz. Biz Batı Trakya Türklerinin bu sorunlarının çözümü konusunda ayrıcalığımızın olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Bir çoğumuzun ailelerinin yaşadığı topraklarda Batı Trakya özelinde ve Yunanistan’ın genelinde ciddi sıkıntıların yaşandığı bir dönemden geçildiğini belirten Hüseyin, bu zor günlerin bir an önce son bulup, hayatın olağan akısına dönmesi temennisinde buldu. Böyle dönemlerde komşulukların ve dayanışmanın daha iyi anlaşılacağı da tartışılmaz bir gerçek olduğunu vurgulayan Av.Necmettin Hüseyin, “Maalesef bu zor günlerde de azınlığımıza sorunlar yaşatılmaya devam ediliyor. Ülkesine sahip çıkan, birlikte kurtuluşu arayan azınlık bireylerine maalesef okullara girişte bile kura sistemi reva görüleceği söylentilerinin ardı arkası kesilmiyor.  Bunlar artık son bulmalı bu tür azınlık politikalarından kimsenin kazancı olmayacağını düşünmekteyiz. İktidarda ki Syriza partisinin Başkanı ve Yunanistan başbakanı Sayın Çipras’ın da dünya görüşünün şu anda Batı Trakya Türk azınlığına uygulanan politikalarla ters düştüğünü düşünmekteyiz’’ diye konuştu.

Av. Necmettin Hüseyin, hepimizin dileğinin Yunanistan’ın zor günlerinden bir an önce kurtulması olduğunu söyledi. Ülkenin kurtuluşunun yeniden yapılanma ve üretimden geçtiğini kaydeden Hüseyin, yapılacak referandumun bunu belirleyeceğini söyledi.

İftar yemeğine eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, İstanbul Barosu Genel Sekreteri Hüseyin Özbek, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Erdinçoğlu, Veznedar Uzm. Ftr. Adnan Apti, Genel Sekreter Yardımcısı Burcu Ahmet, Teşkilat Başkanı Yardımcısı Aylin Seri, Yönetim Kurulu Üyesi Tuna Rumelili, Denetim Kurulu Üyesi Seyit Saitoğlu, Gazioşmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı, Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Dr. Hüssem Hatipoğlu  katıldı.  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015