Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yönetim Kurulu

Hasan KÜÇÜK - Genel Başkan

20 Temmuz 1967 tarihinde Beşiktaş’ta doğdu.1973 yılında Dikilitaş İlkokulunda başladığı öğrenim hayatında 1985 yılında İstanbul Maçka Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği bölümünde okudu.1994 yılında başladığı ticari faaliyetlerine 2009 yılından beri inşaat müteahhidi olarak devam etmektedir. 1999 yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şube kurucu üyesi olarak başladığı dernek faaliyetlerinde bir dönem Maçka Teknik Okulları Mezunları Derneği yöneticiliği, 2011-2020 yılları arasında 4 dönem  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şube Başkanlığı,  ve 2004-2009 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticiliği yapmıştır. 16 Aralık 2018 tarihinden beri Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Sekreterliği  görevini  yürütmektedir.

Dr. Mehmet HASANOĞLU - İkinci Başkan

17 Şubat 1970 tarihinde Evros İli Babalar köyü Batı Trakya – Yunanistan’da doğdu. İlk Öğretimi Ruşanlar Azınlık İlk Okulunda, Orta Okulu Edirne İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa Ticaret Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. 1996 yılında Bursa’da özel sektörde başladığı hekimlik hayatına halen Özel Emek Polikliniği Mesul Müdürü olarak devam etmektedir. 1988 yılında Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki görevlerine BTTDD Bursa Şube Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanlığı, Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkez 2. Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile devam etti. 2013-2015 döneminde  BTTDD Genel Merkez Denetim Kurulu, bu dönemde de Genel Başkan Yardımcısı olarak Batı Trakya Türk toplumuna hizmet görevine devam etmektedir. 2007 yılında Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldığı Milliyetçi Hareket Partisi Bursa kadrolarında 3 dönem Osmangazi İlçe Başkanlığında AR-GE, Basın - Yayın ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü. 30 Mart 2014 tarihinde seçildiği Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevinden, 29 Kasım 2016 tarihinden istifa ederek ayrılmıştır.  Bursa Tabip Odası Üyeliği ve BURSAD (Bursa Sağlık İşletmeleri) Yönetim Kurulu Üyelikleri ile de meslek kuruluşları çalışmaları bulunmaktadır. İyi seviyede Yunanca ve az derece Bulgarca bilen Dr. Mehmet Hasanoğlu, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.  

Besim İSMAİLBAŞA - Genel Sekreter

Musa YURT - Teşkilat Başkanı

01 Şubat 1951 yılında İskeçe Şahin köyünde doğdu, 6 aylık bebek olarak İstanbul’a geldi.İlkokulu Zeytinburnu’nda Ziya Gökalp, Fatma Sesigüzel ve Telsiz İlkokullarında, Ortaokulu İhsan Mermerci lisesinde tamamladı.Kapalı çarşıda mobilyacılık yaptıktan sonra askerlik görevini Eskişehir ve Afyon’da Orta Ulaştırma Karargah Komutanlığında bölük yazıcısı olarak yaptı.1986 yılında başladığı Sümer Holding bünyesinde Bakırköy Bölge Müdürlüğü görevinden 1998 yılında emekli oldu.1998 yılında kurduğu Merteks firması ile iş hayatına devam etti.Selahattin Yıldız ve Yakup Yılmaz ile birlikte girdiği Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki çalışmalarına ara vermeden bugün de devam etmektedir. Bugüne kadar 1976 yılında Spor Kolu Başkanlığı, 1978 yılında Gençlik Kolu Başkanlığı yaptı. 2011-2013 yılları arasında Burhaneddin Hakgüder’in Genel Başkanlığında Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, 2013 – 2015 döneminde Taner Mustafaoğlu ile Teşkilat Başkanlığı ve mevcut dönemde de Teşkilat Başkanlığı görevine devam etmektedir. Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinde 1972 yılından günümüze kadar 7 dönem başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Camii Yaptırma Vakfının kurucularından ve 2005 yılından beri de Başkanı olarak görevine devam etmektedir.Zeytinburnu’nda Hükümet Konağı, Okul Dernekleri ve daha bir çok STK’da başkanlık ve yöneticilik yaptı.Yurter Turizm firmasının ortaklarındandır. 23 Mayıs 1972 tarihinde evlenen Musa Yurt 3 çocuk babası ve 5 torun dedesidir.

Dr. Öğretim Üyesi Adnan APTİ - Veznedar

17 Ekim 1983 tarihinde Gümülcine ilinin Salıncak köyünde doğdu.    1995’te İlkokulunu Salıncak Azınlık İlkokulunda tamamladıktan sonra 2001 yılına kadar orta ve lise eğitimine Bursa’da devam etti. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundan mezun oldu.    Üniversite öğrenimi zamanında iki dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanlığı ve iki dönem Üsküdar Şubesi yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. Bunun yanı sıra 2006-2008 yıllarında İstanbul Valiliği Yabancı Öğrenci Meclisi kurucu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.   Yüksek lisans eğitimini 2007-2009 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalında tamamladı. Yüksek lisans tezi olarak Galatasaray Spor Kulübünde erkek futbolcularda vücut morfolojisinin atletik performans üzerindeki etkilerini inceledi.   2015 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde Doktora eğitimini tamamladı. Halen İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Yürüme Analizi Laboratuvarında akademik çalışamalarına devam etmektedir.   2016 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.   2011 yılından bu yana Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyeliğini görevlerinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Haziran 2015 itibari ile İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu Mezun ve Mensup Fizyoterapistler Derneği başkanlığını yürütmektedir.   

Uzm. Dr. Ahmet DEDEĞAĞAÇLI - Genel Bşk. Yrd.

1958 yılında Hasanlar köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Keşan Ortaokulunda, Lise öğrenimini İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesinde, Tıp eğitimini İstanbul Tıp Fakültesinde tamamladı. Kardiyoloji ihtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Haseki Kardiyoloji Enstitüsünde tamamladı. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde 6 yıl çalışmanın ardından 1997 yılında Bayrampaşa’da kendi adına açtığı muayenehanesinde hizmet verdi.

Av. Aylin SERİ - Genel Bşk. Yrd.

07 Haziran 1987 İstanbul Üsküdar’da doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne giriş yaptı. Hukuk eğitimi süresince Özyeğin Üniversitesi’nde Bilişim Hukuku, Sağlık Hukuku alanlarında eğitim aldı. 2012 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2014 Yılında giriş yaptığı İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde halen eğitimini sürdürmektedir. 14 Kasım 2014 tarihinden bu yana İstanbul Barosuna bağlı olarak Avukatlık mesleğini yürütmektedir.

Burcu AHMET - Genel Bşk. Yrd.

31 Mart 1989 Gümilcine doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Batı Trakya'da tamamladı, 2006 Celal Bayar Lisesi mezunudur. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bankacılık sektöründe bilişim uzmanı olarak çalışmaktadır. 2007 - 2011 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. 2011 - 2013 döneminde Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği, mevcut 54. dönemde de Genel Sekreter Yardımcısı olarak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği görevlerine devam etmektedir. İleri seviyede Yunanca ve İngilizce bilmektedir.

Av. Bilgenur YILDIRIM UZUN - Genel Bşk. Yrd.

01 Ekim 1991 İstanbul Fatih doğumludur.   Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup Serbest Avukatlık yapmaktadır.   Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Genel Merkez Yönetim Kurulunda 2011 yılından beri görev almaktadır.  

Eray BODUR - Genel Bşk.Yrd.

1989 yılında İzmit’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini bu kentte tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesi’nde Pazarlama ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 2007-1”2013 yılları arasında BTTDD İzmit Şubesinde Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptı. Aslen İskeçe’li olan Bodur ailesinin şirketi Trakya Gıda Ltd. Şti. bünyesinde ticari hayatına başladı. 2011 yılında Trakya Gıda şirketinin Genel Müdürlüğüne gelen Bodur, 2013 yılında Kocaeli Ticaret Odasında Komite Üyesi olarak görev aldı. 2015 yılında İzmit Genç İş Adamları Derneği yönetim kuruluna seçildi.  2016 yılında girişimde bulunarak Rodopi Kahve markasını yarattı. Kocaeli’de kahve üretimi ve toptan satışına başladı. Aynı zamanda bir coffeeshop mağaza işletmesi bulunmaktadır. 2018 yılında Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevine başladı. Kahve sektörü içerisinde yer almasıyla, Kocaeli’de KOTO bünyesinde 2019 yılında iki ayrı ‘Kahve Sektör Çalıştayı’ gerçekleştirilmesinde öncülük etti. 2020 yılında TSE tarafından Türk Kahvesi’ne iki ayrı standart kazandırılması çalışmalarında yer aldı. 2021 yılı Nisan ayında İzmit Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevine getirildi. Aynı yıl içerisinde TÜRKONFED’e bağlı DOĞUMARSİFED Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. BTTDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşu üyesi ve aynı zamanda İzmit Belediyesi’nde Koordinatör olarak görev yapmaktadır.  

Özgür EGELİ - Genel Bşk. Yrd.

Av. Batuhan KAŞİFOĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi

2 Mayıs 1995 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini 2013 yılında Çatalca Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2019 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halen Kaşifoğlu Hukuk bürosunda serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.

Av. Seher MUSTAFA - Yönetim Kurulu Üyesi

Enez SALİH - Yönetim Kurulu Üyesi

27/07/1990 tarihinde Yunanistanın Dedeağaç ( Alexandroupolı) ilinde doğdum. İlköğrenimi 1997 - 2003 Kozlukebir (Arriana) tamamladıktan sonra Ortaöğrenim ve lise öğrenimini 2003 - 2009 Sapçı Yunan Fen ortaokulu ve lisesinde ( ΓΕΛ. ΔΕΣΑΠΩΝ) tamamladım. Üniversiteyi 2010 – 2018 İstanbul Üniversitesini Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. 2010 - 2012 Yunanistan - Türkiye İş  Adamları Çevirmenliği Sözlü ve Yazılı, 2013 - 2015 Futbol Kulübü Yunanistanlı futbolcuların Yazılı ve Sözlü transfer Tercümanlığı, 2016 - 2018 Nas Tercüme Bürosu Yazılı ve Sözlü Yunanca Tercümanlık, 2018 - 2019 Hastane, 2019 - 2020 Yeşil Irmak Rehabilitasyon Merkezi, 2019- 2020 Fizyohuman Sorumlu Baş Fizyoterapist, 2020 - 2022 Özel Çocuk Bilim Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalıştm. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanı, Yunanistan Türkiye Dostluk Kuruluşu Üyesi, Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Yunanistan Tarihi Eser Derneği ve Yunanistan Fizyoterapistler Derneği üyesiyim. Yunanca (Akıcı) ve İngilizce (Orta ) bilmekteyim.  

Hamit GİROĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi

30 Eylül 1998 Tarihinde Bursa Osmangazi'de doğdu, ilk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Lise Eğitimini Demirtaşpaşa Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi "Makine/Bakım Onarım" programını bitirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi "Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi" Bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi "Adalet" Bölümü son sınıf öĝrencisidir. 2017 Yılından bu yana BTTDD Çanakkale Temsilciliği Görevini aktif bir şekilde sürdürmektedir. Aynı zamanda Yunanistan'da DEB Partisi üyesidir.

Selen BEYLİ - Yönetim Kurulu Üyesi

7 Ağustos 1992 tarihinde Edirne’nin Keşan ilçesinde doğdu. İlköğretimini Keşan Kurtuluş İlköğretim Okulunda, Orta öğretimini Atatürk Orta Okulu’nda, Lise Öğrenimini Keşan Anadolu Bilişim Lisesi’nde tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. 2016 yılında Beyli Otomotiv şirketini kurarak otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet göstermeye başladı. 2019 yılında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kuruluna girdi. 2019 yılında yapılan seçimlerde Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nda görev almaya başladı. Mevcut görevi halen devam etmektedir. 2020 yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Keşan Şubesi’nde yönetim kurulunda görev alamaya başladı. Evli ve bir kız çocuk annesidir

Aylin ÇALIŞKAN - Yönetim Kurulu Üyesi

Özkan HAŞİM - Yönetim Kurulu Üyesi

03-10-1987 Gümülcinenin dolapçılar köyü doğumludur.  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur.  G.A.T Başkanlığı, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Gençlik Kolları Üyesi, YAKA BİRLİK Futbol Takımı Başkanlığı, BTTDD Tekirdağ temsilciliği gibi farklı dernek ve kuruluşlarda görev almış şu an özel şirkette mesleğini ifa etmektedir. 

Uzm. Dr. İrfan MEHMET - Yönetim Kurulu Üyesi

Kırmahalle ilkokulu mezuniyetimden sonra Gümülcine Celal Bayar Lisesinden 2005 mezunu olup ardındanda yüksek öğrenimimi 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladım. Anestezi ve Reanimasyon İhtisasıma 2015 yılında Dr Sadi Konuk Hastansind başlamış olup çeşitli nedenler ile uzmanlık eğitimimi 2021 yılında Gaziantep Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon kliniğinde bitirdim. 2021 Haziran ayından bu yana Şırnak-Silopi Devlet Hastanesi Anestezi Kliniğinde çalışmaktayım.

Oğuzhan ÖZKAN - Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet ATEŞ - Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet KERECİ - Denetim Kurulu Üyesi

1958 yılında İskeçe Yassıören koyünden, Manisa Soma’ya yerleşen ailenin ikinci çocuğu olarak 09 Eylül 1962 tarihinde Soma’da dünyaya geldi.   İlk ve Orta oğrenimini Soma’da, lise eğitimini Akhisar’da tamamladı.   Askerlik vazifesinin akabinde 1983 yılında Soma Termik Santralinde Türbün Bakım Ustası olarak çalışmaya başladı. 2009 Temmuz ayında aynı işyerinden emekli oldu.    07 Eylül 1999 tarihinde faaliyete geçen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesinin kurucu üyesi, 1999-2009, 2011-2013 tarihleri arasında Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.   2011 yılında bu yana Genel Merkez Denetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.   1984 yılında evlenen Ahmet Kereci bir kız, bir erkek çocuk babasıdır. 

Bülent VATANSEVER - Denetim Kurulu Üyesi

04 Şubat 1977 İstanbul doğumlu. İlk Orta ve Lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı.  1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra 2002 yılına kadar İnşaat Mühendisi olarak özel sektörde çalıştı. 2002 yılından beri demir ticareti ile uğraşmaktadır. 54. dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulunda Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa UZUN - Denetim Kurulu Üyesi

10 Kasım 1977 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini İstanbul' da Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesinde tamamladı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu şubesinde 2004-2010 yıllarında Yönetim Kurullarında görev aldı. 2008-2010 Yıllarında İstanbul Batı Trakya Spor Kulübünde Genel Sekreterlik gerevinde bulundu. Batı Trakya Kuran Kursu Dernegi kurucularındandır. 2009 yılından itibaren Yönetim Kurulunda görev yapmakta ve Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir. Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Cami Vakfının Mütevelli Heyetinde yer alıp Genel Sekreterlik görevine devam etmektedir. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu şubesinde Besim İsmailbaşa'nın Yönetim Kurulunda Veznedarlık görevini yürütmektedir. 54.Dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Olağan Genel Kurulunda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ramadan AKDENİZ - Denetim Kurulu Üyesi

Uygar SAKALI - Denetim Kurulu Üyesi

Dr. Sebahattin MERİÇ - Disiplin Kurulu Üyesi

1957 yılında Batı Trakya'da Köse Mescit köyünde doğdu.    İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Batı Trakya da tamamladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur.    1999 yılında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı oldu ve Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde Sultangazi ilçesinden aday olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildi.   Şu anda Aile hekimi olarak çalışıyor.   İki yıl Batı Trakya Eğitim Kültür Sağlık Vakfı Başkanlığı görevinde bulundu.   Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesinde uzun yıllar yöneticilik ve başkanlık yaptı. 1999 - 2004 yılları arasında Genel Merkez'de Genel Sekreterlik yaptı. Mevcut dönemde de İkinci Başkan olarak görevine devam ediyor.   Evli ve İki çocuk babasıdır.

Av. Asım GÜVEN - Disiplin Kurulu Üyesi

10/05/1963 tarihinde Batı Trakya, İskeçe vilayetine bağlı Şahin köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Batı Trakya Türk Azınlık okullarında tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1990 mezunudur. Serbest Avukatlık mesleğini icra etmektedir. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinin çeşitli kademelerinde yöneticilik, Zeytinburnu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Başkanlığı, İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Genel sekreterliği görevini yapmış ve halen Zeytinburnu Belediye Meclisi ve Hukuk Komisyonu üyesidir. BATÇEV (Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı) Genel Sekreterliği görevini ifa etmektedir. Hukuk alanında İnsan Hakları özel ilgi alanına girmektedir. İyi derecede Yunanca, orta derecede İngilizce Fransızca  konuşmaktadır. Kültür gezileri ve Turizm rehberliği ile tarih araştırmaları özel ilgi alanına girmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Av. Nuray SEÇİLMİŞ - Disiplin Kurulu Üyesi

05 Temmuz 1956 yılında Gümülcine’nin Karacaoğlan köyünde doğdu. İlkokulu Gümülcine’nin Karacaoğlan köyünde bitirdi. Ortaokul ve Liseyi Erenköy Kız Lisesi’nde bitirdi. 1974-1975 yıllarında Yüksek Tahsilliler Derneği’nde görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup serbest avukatlık yapmaktadır.  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde ilk Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı. Bakırköy şubesinde bir dönem yöneticilik, bir dönem şube başkanlığı yaptı. 2000-2003 yılları arasında Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nda Genel Sekreterlik yaptı. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Av. Necmettin HÜSEYİN başkanlığındaki yönetim kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2 çocuk annesidir.   

Av. Özlem ALTAY - Disiplin Kurulu Üyesi

Av. Ercan HÜSEYİN - Disiplin Kurulu Üyesi

19 Kasım 1979 tarihinde Gümülcine ilinin Sendelli köyünde doğdu.    1990 yılında Sendelli Azınlık İlkokulundan mezun olduktan sonra, 1991 yılından itibaren 1997 yılına kadar orta ve lise eğitimine İstanbul’da devam etti. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.    2005’te  Gümülcine Hukuk Fakültesine kaydını yaptırarak çıkarılan fark derslerini de başarı ile tamamladı. Aynı zamanda 18 ay olan mecburi Avukatlık stajını da yaparak Yunanistan’da serbest Avukat olarak çalışmaya hak kazandı.    2010 yılında İstanbul Barosuna kaydını yaptırarak Serbest Avukat olarak çalışmaya başladı. İyi derecede Yunanca bilmektedir.   2011 yılından bu yana Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Üyesidir.     Evli olup iki çocuk babasıdır.  

Av. Hüseyin KOÇ - Disiplin Kurulu Üyesi

21 Kasım 1992 İskeçe’de doğdu. 2010 yılında Mensucat Santral Anadolu Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu. İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ile Yunanca bilmektedir. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Olağan Genel Kurulla adım attığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Genel Merkez yönetiminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Dt. Recep ÜSTÜN - Genel Bşk. Danışmanı

01 Mart 1956 tarihinde Dedeağaç iline bağlı Güreci köyünde dünyaya geldi. İlkokulu 5.sınıfa kadar köyde, son seneyi de Şapçı Türk İlkokulunda devam ederek mezun oldu. Ortaokul ve liseyi Keşan’da okudu ve Keşan Lisesinden mezun oldu. Yüksek öğrenimimi İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlayarak meslek hayatına  atıldı.1975 yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği çatısı altında faaliyet gösteren öğrenci derneğinde  kurucu üyelik ve yöneticilik yaptı. Daha sonra da Gaziosmanpaşa şubesinde yönetim kurulu üyeliği ve Gaziosmanpaşa şube başkanlığı yaptı. Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde yönetim kurulu üyeliği, Genel Sekreterlik ve İkinci Başkanlık görevlerinde bulundu. Mevcut dönemde de Genel Başkan Danışmanı olarak Batı Trakya camiasına hizmet etmeye devam etmektedir. Bunlara ilaveten Vakıf ve Federasyon Yönetim kurullarında görev aldı. Mesleki ve diğer Sivil Toplum Kurumlarında faaliyetlerde bulundu. Serbest Diş Hekimi olarak iş hayatına devam eden Recep Üstün evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Ömer DEVECİOĞLU - Genel Bşk. Danışmanı

28 Eylül 1952 Gümülcine’de doğan Prof. Dr. Ömer Devecioğlu, 1970 yılında Gümülcine Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, 1970 – 1976 yılları arası Selanik Aristotelion Üniversitesi Tıp Fakültesinden eğitim hayatına devam edip Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı & Hastalıkları bölümünde başladığı uzmanlık eğitimini 28 Mayıs 1981 tarihinde tamamladı. 1987 yılında Doçent, 1995 yılında Profesör unvanlarını alan Devecioğlu, ayrıca 1995 yılında  Pediatrik Hematoloji Uzmanlığı ve 2003 yılında Pediatrik Onkoloji Uzmanlık dallarında alt uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1993 – 2014 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı & Hastalıkları A. B. D. Öğretim Üyesi olarak görev yapan Devecioğlu, ayrıca 2008 - 2011 yılları arasında aynı bölümün Anabilim Dalı Başkanlığını ve 2014 - 2015 yılları arasında da Pediatrik Hematoloji / Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığını da yapmıştır. 2015 yılından beri ise Şişli Özel Memorial Hastanesi, Pediatrik Hematoloji Sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. 1977 yılında evlenen Ömer Devecioğlu, iki çocuk babasıdır.  İngilizce ve Yunanca bilmektedir. ÜYESİ OLDUĞU TIBBİ KURUMLAR 1.    World  Federation of Hemophilia 2.    International Socaity of Thrombosis and Haemostasis 3.    European Hematology Association (EHA) 4.    Histiocyte  Society    5.    Türk Pediatrik Hematoloji Derneği (T.P.H.D.) (2001/2003 dönemi Başkanı) 6.    Türk Pediatriik Onkoloji Grubu 7.    İ.T.F. Çocuk Kliniği Mezunlar Derneği  (2001-2011 arası Başkan ) 8.    İstanbul Pediatrik Hematoloji / Onkoloji Derneği (İ.P.H.D.) ( 2003-2011 arası Başkan) 9.    Marmara Hemofili Derneği  ( Kurucu II. Başkan )  10.    Türk Tabipler Birliği  11.    Türkiye Milli Pediatri Cemiyeti  12.    Türk Hematoloji Derneği  13.    Onkoloji  Derneği  14.    Kohlear İmplant Derneği 15.    Kemoterapi Derneği

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015