Ne Mutlu Türküm Diyene...
Yönetim Kurulu

Av. Necmettin HÜSEYİN - Genel Başkan

1975 yılında  Gümülcine'nin Küçüren köyü , Batı Trakya – Yunanistan'da doğdu. İlkokul 3. sınıftan itibaren eğitimimi Bursa’da devam ettirdi. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümüne girdi. Daha sonra 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. İstanbul Barosu'nda stajını tamamladıktan sonra İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır. 1993 yılından Mayıs 2009’a kadar 16 yıl Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticiliği yaparken, 2004 yılında “Tarihe Bir  Not” isimli Batı Trakya Türkleri’nin tarihini anlatan bir kitap yazmıştır. Ayrıca 2006 yılında dernek yöneticisi olduğu dönemde 5.Uluslararası Batı Trakya Türkleri Kurultayı’nı İstanbul’da organize etmiştir. Bir dönem bu süreçte kuruma ait  “Batı Trakya’nın Sesi” dergisi genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2011 yılı Mayıs ayında  iki yıl ara verdiği dernek faaliyetlerine tekrar dönerken, 2011-2015 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulda Genel Başkan seçildi. 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştrilen 55. Olağan Genel Kurulda da genel kurula katılan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üyelerinin oybirliği ile tekrar 3 yıllığına genel başkan seçildi. Gaziosmanpaşa Spor Kulübü, Girit ve Oniki Adalar Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği, Bursa ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ve Gümülcine Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir. Gümülcine Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde üniversite öğrencilerini barındıran Genç Akademisyenler Topluluğu 1995 yılı kurucu üyelerindendir.  2007 yılında kurulan İstanbul Valiliği Yabancı Öğrenci Meclisi kurucu üyeliğini yapmıştır. Yunanistan da siyasi parti olarak merhum Dr.Sadık Ahmet tarafından kurulan Dostluk Eşitlik Partisi üyedir.

Dr. Sebahattin MERİÇ - İkinci Başkan

1957 yılında Batı Trakya'da Köse Mescit köyünde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Batı Trakya da tamamladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. 1999 yılında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı oldu ve Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde Sultangazi ilçesinden aday olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildi.Şu anda Aile hekimi olarak çalışıyor.İki yıl Batı Trakya Eğitim Kültür Sağlık Vakfı Başkanlığı görevinde bulundu. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa Şubesinde uzun yıllar yöneticilik ve başkanlık yaptı. 1999 - 2004 yılları arasında Genel Merkez'de Genel Sekreterlik yaptı. Mevcut dönemde de İkinci Başkan olarak görevine devam ediyor.Evli ve İki çocuk babasıdır.

Yrd. Doç. Dr. Rabia Ebrar AKINCI - Genel Sekreter

1996’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Tarihi Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü’nde Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra, 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Antropoloji Anabilim Dalında Doktora derecesini aldı. 2002-2003 yılında MEB Yabancı Hükümet Bursu ve Türk Tarih Kurumu, Moğolistan’ın Batısında yaşayan Tuva halkı ve Şamanizm inanışı üzerine alan araştırması yürüttü. 2004 yılında Türk Tarih Kurumu, 2006 yılında TÜBİTAK SOB-AG desteğiyle Moğolistan’daki Tuvalar konusundaki alan araştırmalarını sürdürdü. 2006 yılında TÜBİTAK SOB-AG desteğiyle Rusya Federasyonu Tuva Özerk Cumhuriyeti’nde Şamanizm üzerine alan araştırması yürüttü. 2010 Yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Edebyat Fakültesi Antropoloji Bölümü kuruculuğunu yaptı, 2013 yılına kadar Antropoloji Bölüm Başkanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Çeşitli üniversitelerde Antropolojiye Giriş, Araştırma Yöntemleri, Din Antropolojisi, Orta Asya ve Şamanizm, Klasik Antropoloji Kuramları, Uygulamalar Antropoloji gibi konularda dersler verdi. Halihazırda İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.2013-2015 döneminde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulunda Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki yönetim kurulunda ise Genel Sekreter olarak görevine devam etmektedir. SASBİL (Sağlık İçin Sosyal Bilimler) Derneği ve Felsefe Bilim ve Sanat Derneği üyesidir. 

Musa YURT - Teşkilat Başkanı

01 Şubat 1951 yılında İskeçe Şahin köyünde doğdu, 6 aylık bebek olarak İstanbul’a geldi.İlkokulu Zeytinburnu’nda Ziya Gökalp, Fatma Sesigüzel ve Telsiz İlkokullarında, Ortaokulu İhsan Mermerci lisesinde tamamladı.Kapalı çarşıda mobilyacılık yaptıktan sonra askerlik görevini Eskişehir ve Afyon’da Orta Ulaştırma Karargah Komutanlığında bölük yazıcısı olarak yaptı.1986 yılında başladığı Sümer Holding bünyesinde Bakırköy Bölge Müdürlüğü görevinden 1998 yılında emekli oldu.1998 yılında kurduğu Merteks firması ile iş hayatına devam etti.Selahattin Yıldız ve Yakup Yılmaz ile birlikte girdiği Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki çalışmalarına ara vermeden bugün de devam etmektedir. Bugüne kadar 1976 yılında Spor Kolu Başkanlığı, 1978 yılında Gençlik Kolu Başkanlığı yaptı. 2011-2013 yılları arasında Burhaneddin Hakgüder’in Genel Başkanlığında Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, 2013 – 2015 döneminde Taner Mustafaoğlu ile Teşkilat Başkanlığı ve mevcut dönemde de Teşkilat Başkanlığı görevine devam etmektedir. Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinde 1972 yılından günümüze kadar 7 dönem başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Camii Yaptırma Vakfının kurucularından ve 2005 yılından beri de Başkanı olarak görevine devam etmektedir.Zeytinburnu’nda Hükümet Konağı, Okul Dernekleri ve daha bir çok STK’da başkanlık ve yöneticilik yaptı.Yurter Turizm firmasının ortaklarındandır. 23 Mayıs 1972 tarihinde evlenen Musa Yurt 3 çocuk babası ve 5 torun dedesidir.

Yrd. Doç. Dr. Adnan APTİ - Veznedar

17 Ekim 1983 tarihinde Gümülcine ilinin Salıncak köyünde doğdu.    1995’te İlkokulunu Salıncak Azınlık İlkokulunda tamamladıktan sonra 2001 yılına kadar orta ve lise eğitimine Bursa’da devam etti. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundan mezun oldu.    Üniversite öğrenimi zamanında iki dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanlığı ve iki dönem Üsküdar Şubesi yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. Bunun yanı sıra 2006-2008 yıllarında İstanbul Valiliği Yabancı Öğrenci Meclisi kurucu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.   Yüksek lisans eğitimini 2007-2009 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalında tamamladı. Yüksek lisans tezi olarak Galatasaray Spor Kulübünde erkek futbolcularda vücut morfolojisinin atletik performans üzerindeki etkilerini inceledi.   2015 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde Doktora eğitimini tamamladı. Halen İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Yürüme Analizi Laboratuvarında akademik çalışamalarına devam etmektedir.   2016 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.   2011 yılından bu yana Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyeliğini görevlerinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Haziran 2015 itibari ile İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu Mezun ve Mensup Fizyoterapistler Derneği başkanlığını yürütmektedir.   

Dr. Mehmet HASANOĞLU - Genel Bşk.Yrd.

17 Şubat 1970 tarihinde Evros İli Babalar köyü Batı Trakya – Yunanistan’da doğdu. İlk Öğretimi Ruşanlar Azınlık İlk Okulunda, Orta Okulu Edirne İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa Ticaret Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. 1996 yılında Bursa’da özel sektörde başladığı hekimlik hayatına halen Özel Emek Polikliniği Mesul Müdürü olarak devam etmektedir. 1988 yılında Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki görevlerine BTTDD Bursa Şube Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanlığı, Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkez 2. Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile devam etti. 2013-2015 döneminde  BTTDD Genel Merkez Denetim Kurulu, bu dönemde de Genel Başkan Yardımcısı olarak Batı Trakya Türk toplumuna hizmet görevine devam etmektedir. 2007 yılında Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldığı Milliyetçi Hareket Partisi Bursa kadrolarında 3 dönem Osmangazi İlçe Başkanlığında AR-GE, Basın - Yayın ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü. 30 Mart 2014 tarihinde seçildiği Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevinden, 29 Kasım 2016 tarihinden istifa ederek ayrılmıştır.  Bursa Tabip Odası Üyeliği ve BURSAD (Bursa Sağlık İşletmeleri) Yönetim Kurulu Üyelikleri ile de meslek kuruluşları çalışmaları bulunmaktadır. İyi seviyede Yunanca ve az derece Bulgarca bilen Dr. Mehmet Hasanoğlu, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.  

Hakkı Vedat MEŞELİ - Genel Bşk.Yrd.

12 Haziran 1964 tarihinde Gümülcine'ye bağlı Meşe köyünde dünya ya geldi. Çocukluk yıllarını ve ilk okulu Meşe köyünde tamamladı. 1976 yılında ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşti. Orta okul ve Lise hayatını İzmir de tamamladı. 1985 yılında Üniversite sınavlarında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanınca İstanbul a geldi. 1989 yılında aynı üniversiteden mezun oldu. Bir dönem İzmir e geri dönse de kısa süre sonra tamamı ile İstanbul a yerleşti. Çalışma hayatına Menkul Kıymetler piyasasında başladı. Finansbank a bağlı Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de uzun yıllar Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Halen Gayrimenkul sektörüne bağlı bir şirkette Muhasebe ve Finans Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Küçükçekmece Şube Başkanlığı ve Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu döneminde Genel Merkez Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. dönem olağan genel kurulunda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki yönetim kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İyi derece İngilizce ve Yunanca bilen Hakkı Vedat Meşeli evli ve iki çocuk babasıdır.  

Besim İSMAİLBASA - Genel Bşk. Yrd.

Gökhan ERDİNÇOĞLU - Genel Bşk. Yrd.

1978 yılının Nisan ayında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim ve öğrenim hayatının tamamını İstanbul olmak üzere Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Almanya'da Mimarlık eğitimi aldı. Halen İnşaat Mühendisi olarak özel sektörde çalışmaktadır. 2011 -2013 döneminde göreve başladığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticiliğine bu dönemde de Genel Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir.Almanca, İngilizce ve Yunanca biliyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Burcu AHMET - Genel Bşk. Yrd.

31 Mart 1989 Gümilcine doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Batı Trakya'da tamamladı, 2006 Celal Bayar Lisesi mezunudur. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bankacılık sektöründe bilişim uzmanı olarak çalışmaktadır. 2007 - 2011 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. 2011 - 2013 döneminde Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği, mevcut 54. dönemde de Genel Sekreter Yardımcısı olarak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği görevlerine devam etmektedir. İleri seviyede Yunanca ve İngilizce bilmektedir.

Av. Aylin SERİ - Genel Bşk. Yrd.

07 Haziran 1987 İstanbul Üsküdar’da doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne giriş yaptı. Hukuk eğitimi süresince Özyeğin Üniversitesi’nde Bilişim Hukuku, Sağlık Hukuku alanlarında eğitim aldı. 2012 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2014 Yılında giriş yaptığı İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde halen eğitimini sürdürmektedir. 14 Kasım 2014 tarihinden bu yana İstanbul Barosuna bağlı olarak Avukatlık mesleğini yürütmektedir.

Tuna RUMELİLİ - Yönetim Kurulu Üyesi

1989 Üsküdar, İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Anakent kolejinde, lise öğrenimini İstek Acıbadem Kolejinde tamamladı. Lise öğrenimini bitirdikten sonra, üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Orada Johnson & Wales Üniversitesi’nde grafik tasarım bölümünden dört yıllık, pazarlama bölümüden ise iki yıllık diplomalar aldı. Amerika’da Free Geek Providence isimli bir sivil toplum örgütünde 2009 – 2014 yılları arasında aktif olarak rol aldı. Bir gönüllü olarak 2009 yılında katıldığı vakıftan 2014 yılında yönetim kurulu üyesi olarak ayrıldı ve ülkesine döndü. Döndüğünden beri de aile şirketi olan Fabula Medya A.Ş.'de alım ve satış asistanı olarak görev yapmaktadır. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Olağan Genel Kurulla adım attığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Genel Merkez yönetiminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Av. Meriç HAKGÜDER BASKAN - Yönetim Kurulu Üyesi

23 Eylül 1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış, Lisans Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başlayarak 2008 yılında mezun olmuştur. 2009 yılında İstanbul Barosu Stajını tamamlayarak İstanbul Barosuna bağlı Serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği görevine 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulda seçilen Av. Necmettin HÜSEYİN başkanlığındaki yönetimde devam etmektedir. Mesleki ve diğer toplum kuruluş ve örgütlerinde faaliyette bulunmuştur.Halen Serbest Avukatlık yapmaktadır ve evlidir.

Gizem KAŞİFOĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi

15 Mayıs 1988 yılında İstanbul’da doğdu.Lisans eğitimine İstanbul Ticaret Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde başlayarak 2010 yılında mezun olmuştur. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı yapmaktadır.24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

Av. Seher MUSTAFA - Yönetim Kurulu Üyesi

Av. Bilgenur YILDIRIM - Yönetim Kurulu Üyesi

01 Ekim 1991 İstanbul Fatih doğumludur.Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup Serbest Avukatlık yapmaktadır.Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Genel Merkez Yönetim Kurulunda 2011 yılından beri görev almaktadır.

Av. Ercan HÜSEYİN - Yönetim Kurulu Üyesi

19 Kasım 1979 tarihinde Gümülcine ilinin Sendelli köyünde doğdu. 1990 yılında Sendelli Azınlık İlkokulundan mezun olduktan sonra, 1991 yılından itibaren 1997 yılına kadar orta ve lise eğitimine İstanbul’da devam etti. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2005’te  Gümülcine Hukuk Fakültesine kaydını yaptırarak çıkarılan fark derslerini de başarı ile tamamladı. Aynı zamanda 18 ay olan mecburi Avukatlık stajını da yaparak Yunanistan’da serbest Avukat olarak çalışmaya hak kazandı. 2010 yılında İstanbul Barosuna kaydını yaptırarak Serbest Avukat olarak çalışmaya başladı. İyi derecede Yunanca bilmektedir.2011 yılından bu yana Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Üyesidir.  Evli olup iki çocuk babasıdır.

Pınar KÜÇÜK - Yönetim Kurulu Üyesi

24 Ocak 1990 İstanbul Üsküdar’da doğdu. İlkokulu Altunizade Hafize Özal İlköğretim okulunda tamamladı, 2008 İstanbul Üsküdar Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliğinden 2014 yılında mezun oldu. İyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Olağan Genel Kurulda adım attığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Özlem ÜSTÜN - Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa UZUN - Yönetim Kurulu Üyesi

10 Kasım 1977 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini İstanbul' da Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesinde tamamladı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu şubesinde 2004-2010 yıllarında Yönetim Kurullarında görev aldı. 2008-2010 Yıllarında İstanbul Batı Trakya Spor Kulübünde Genel Sekreterlik gerevinde bulundu. Batı Trakya Kuran Kursu Dernegi kurucularındandır. 2009 yılından itibaren Yönetim Kurulunda görev yapmakta ve Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir. Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Cami Vakfının Mütevelli Heyetinde yer alıp Genel Sekreterlik görevine devam etmektedir. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu şubesinde Besim İsmailbaşa'nın Yönetim Kurulunda Veznedarlık görevini yürütmektedir. 54.Dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Olağan Genel Kurulunda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Av. Hüseyin KOÇ - Yönetim Kurulu Üyesi

21 Kasım 1992 İskeçe’de doğdu. 2010 yılında Mensucat Santral Anadolu Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu. İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ile Yunanca bilmektedir. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Olağan Genel Kurulla adım attığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Genel Merkez yönetiminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Opr. Dr. Erol KAŞİFOĞLU - Genel Bşk. Danışmanı

Op. Dr. EROL KAŞİFOĞLU Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 49.-50. Dönem Genel Başkanı 03 Ocak 1958 tarihinde Gümülcine Çepelli köyünde doğdu . İlkokulu Çepelli Türk İlkokulunda 1969 yılında bitirdi ve eğitimine devam etmek üzere Türkiye’ye geldi. Ortaokul ve Lise eğitimini 1969-1976 yılları arasında Yalova Lisesinde tamamladı. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi. 1983 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlığı eğitimine başladı. 1988 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. 1990 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edildi. 1993 yılına kadar serbest hekim olarak çalıştı. 1993 yılından 2013 yılına kadar Çatalca Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim olarak görev yaptı. 1987 yılında Yunan vatandaşlık yasasının ırkçı 19. maddesi uygulaması ile Yunanistan vatandaşlığından isteği dışında çıkarıldı. 1998 yılından 2004 yılına kadar Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetiminde görev aldı. 28 Kasım 2004 tarihinden 3 Mayıs 2009 tarihine kadar Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne Genel Başkan olarak hizmet etti. 2005-2007 yılları arasında Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanlığı yaptı. Batı Trakya Eğitim Sağlık Kültür Vakfı’nın kurucu mütevelli üyesidir. Aynı vakıfta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2013 yılı Haziran ayında kamu görevinden kendi isteği ile emekli olarak ayrılmıştır. Halen kurucusu olduğu Kaşifoğlu Ortak Sağlık Güvenlik Çevre, Organizasyon, Tarım ve Hayvancılık Ticaret Limited Şirketi’nde yönetim kurulu başkanı ve şirket müdürü olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Dt. Recep ÜSTÜN - Genel Bşk. Danışmanı

01 Mart 1956 tarihinde Dedeağaç iline bağlı Güreci köyünde dünyaya geldi. İlkokulu 5.sınıfa kadar köyde, son seneyi de Şapçı Türk İlkokulunda devam ederek mezun oldu. Ortaokul ve liseyi Keşan’da okudu ve Keşan Lisesinden mezun oldu. Yüksek öğrenimimi İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlayarak meslek hayatına  atıldı.1975 yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği çatısı altında faaliyet gösteren öğrenci derneğinde  kurucu üyelik ve yöneticilik yaptı. Daha sonra da Gaziosmanpaşa şubesinde yönetim kurulu üyeliği ve Gaziosmanpaşa şube başkanlığı yaptı. Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde yönetim kurulu üyeliği, Genel Sekreterlik ve İkinci Başkanlık görevlerinde bulundu. Mevcut dönemde de Genel Başkan Danışmanı olarak Batı Trakya camiasına hizmet etmeye devam etmektedir. Bunlara ilaveten Vakıf ve Federasyon Yönetim kurullarında görev aldı. Mesleki ve diğer Sivil Toplum Kurumlarında faaliyetlerde bulundu. Serbest Diş Hekimi olarak iş hayatına devam eden Recep Üstün evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Ömer DEVECİOĞLU - Genel Bşk. Danışmanı

28 Eylül 1952 Gümülcine’de doğan Prof. Dr. Ömer Devecioğlu, 1970 yılında Gümülcine Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, 1970 – 1976 yılları arası Selanik Aristotelion Üniversitesi Tıp Fakültesinden eğitim hayatına devam edip Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı & Hastalıkları bölümünde başladığı uzmanlık eğitimini 28 Mayıs 1981 tarihinde tamamladı. 1987 yılında Doçent, 1995 yılında Profesör unvanlarını alan Devecioğlu, ayrıca 1995 yılında  Pediatrik Hematoloji Uzmanlığı ve 2003 yılında Pediatrik Onkoloji Uzmanlık dallarında alt uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1993 – 2014 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı & Hastalıkları A. B. D. Öğretim Üyesi olarak görev yapan Devecioğlu, ayrıca 2008 - 2011 yılları arasında aynı bölümün Anabilim Dalı Başkanlığını ve 2014 - 2015 yılları arasında da Pediatrik Hematoloji / Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığını da yapmıştır. 2015 yılından beri ise Şişli Özel Memorial Hastanesi, Pediatrik Hematoloji Sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. 1977 yılında evlenen Ömer Devecioğlu, iki çocuk babasıdır.  İngilizce ve Yunanca bilmektedir. ÜYESİ OLDUĞU TIBBİ KURUMLAR 1.    World  Federation of Hemophilia 2.    International Socaity of Thrombosis and Haemostasis 3.    European Hematology Association (EHA) 4.    Histiocyte  Society    5.    Türk Pediatrik Hematoloji Derneği (T.P.H.D.) (2001/2003 dönemi Başkanı) 6.    Türk Pediatriik Onkoloji Grubu 7.    İ.T.F. Çocuk Kliniği Mezunlar Derneği  (2001-2011 arası Başkan ) 8.    İstanbul Pediatrik Hematoloji / Onkoloji Derneği (İ.P.H.D.) ( 2003-2011 arası Başkan) 9.    Marmara Hemofili Derneği  ( Kurucu II. Başkan )  10.    Türk Tabipler Birliği  11.    Türkiye Milli Pediatri Cemiyeti  12.    Türk Hematoloji Derneği  13.    Onkoloji  Derneği  14.    Kohlear İmplant Derneği 15.    Kemoterapi Derneği

Ahmet KOÇ - Genel Bşk. Danışmanı

1968 yılında Gümülcine'ye bağlı Kalanderköy'de doğdu. İlkokul 1. sınıfı buradaki Türk Azınlık İlkokulunda okuduktan sonra ailesi ile birlikte göç ettiği anavatanda ilk ve ortaokulu Bursa Yıldırım'daki Duaçınar okulunda, Liseyi de Bursa Ticaret Lisesinde tamamladı. 1991 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olduktan sonra, 1994 yılında başladığı serbest muhasebecilik görevine halen kendi bürosunda devam etmektedir. 1998 - 2002 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini yaptığı BTTDD Bursa Şubesinde, 2002 - 2007 yılları arasında iki dönem şube başkanlığı görevinde bulundu. Ayrıca 2011 - 2015 yılları arasında BTTDD Genel Merkez Yönetiminde Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008 yılından itibaren uzun süre Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkan Yardımcılığı ve 2013 - 2015 yılları arasında da MHP Yıldırım İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.   

Seyit SAİTOĞLU - Denetim Kurulu Üyesi

29 Mart 1945 yılında İskeçe Çimenli köyünde doğdu. İlkokulu Çimenli Azınlık İlkokulunda başlayıp, İskeçe Okçular nahiyanesinde bitirdi. Orta ve Lise öğrenimini Celal Bayar Lisesi’nde tamamladı. Yunanistan’da 2 yıl askerlik yaptı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra serbest ticaret yaptı. 1994 yılından 2006 yılına kadar Rumeli Deri’de çalıştı. 1968 yılında üye olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinde 2013-2015 denetim kurulunda görev yaptı.24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulda seçilen Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki yönetimde görevine devam etmektedir. 15 Ağustos 1977 yılında evlenen Seyit Saitoğlu, 2 çocuk babası ve 2 torun dedesidir.

Ahmet KERECİ - Denetim Kurulu Üyesi

1958 yılında İskeçe Yassıören koyünden, Manisa Soma’ya yerleşen ailenin ikinci çocuğu olarak 09 Eylül 1962 tarihinde Soma’da dünyaya geldi.   İlk ve Orta oğrenimini Soma’da, lise eğitimini Akhisar’da tamamladı.   Askerlik vazifesinin akabinde 1983 yılında Soma Termik Santralinde Türbün Bakım Ustası olarak çalışmaya başladı. 2009 Temmuz ayında aynı işyerinden emekli oldu.    07 Eylül 1999 tarihinde faaliyete geçen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesinin kurucu üyesi, 1999-2009, 2011-2013 tarihleri arasında Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.   2011 yılında bu yana Genel Merkez Denetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.   1984 yılında evlenen Ahmet Kereci bir kız, bir erkek çocuk babasıdır. 

Necmettin KAHYA - Denetim Kurulu Üyesi

6 Aralık 1982 tarihinde Batı Trakya Gümülcine ilinin Mehrikoz nahiyesine bağlı Salıncak köyünde doğmuştur.   1985 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. İlk, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Anadolu üniversitesi dış ticaret ve iktisat bölümlerinden mezun olduktan sonra tekstil sektörünün bebek ve çocuk giyim üretiminde bulunan aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır.   BTTDD Bursa Şubesi’nde 23. Dönem Şube Başkan Yardımcılığı, BTTDD Genel Merkezinde 2013 – 2015 dönem yönetim Kurulu üyeliği ardından, mevcut dönemde de BTTDD Genel Merkez Denetim Kurulu Üyelisi olarak görevine devam etmektedir.    Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Yunanistan Batı Trakya’ da bulunan Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’nin üyesidir.    Evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.

Hasan ŞAHİN - Denetim Kurulu Üyesi

10 Kasım 1963 İskeçe’nin Şahin kasabasında doğdu. 30 Ağustos 1968 yılında anavatana göç etti. İlkokulu Şemsettin Sami İlköğretim okulunda, orta okulu Mensucat Santral Ortaokulu’nda, Liseyi Yedikule Lisesinde bitirdi. 1984 yılından 2007 yılına kadar deri imalatı yaparak emekli oldu. 2000 yılından 2008 yılına kadar iki dönem başkanlık, iki dönem başkan yardımcılığı olmak üzere İstanbul  Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü'nde görev aldı.   Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Cami Yaptırma Vakfın’da 1987 yılından beri mütevelli heyetinde bulunan Hasan Şahin bu dönem de başkan yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Erol Kaşifoğlu’nun genel başkanlığı dönemin arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği genel merkezinde 2005- 2010 yılları arasında  genel merkez yöneticiliği ve İkinci başkanlık görevlerinde bulundu. 2015 yılında Av.Necmettin Hüseyin başkanlığındaki yönetim kurulunda Disiplin Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Zeytinburnun’da 2013 yılından itibaren  gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Hasan Şahin, 1986 yılında Yıldız Atalay ile evli olup  Cem, Büşra ve Berru isimlerinde üç çocuk babasıdır.    

Galip HACIOSMAN - Denetim Kurulu Üyesi

1968 Gümülcine Uysallı köyünde doğdu. İlkokulu Uysallı Azınlık İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta okulu Ankara Atatürk Lisesinde, lise eğitimini de Kabataş Lisesinde tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 1995 yılından beri özel sektörde yönetici olarak çalışmaktadır. Lise yıllarından beri Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinde çeşitli görevlerde yer aldı. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. dönem Olağan Genel Kuruldan sonra da Av. Necmettin Hüseyin Başkanlığındaki ekipte Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Av. Hasan YAZICI - Disiplin Kurulu Üyesi

1945 yılı İskeçe Şahin köy doğumlu olup ilk orta ve lise tahsilinden sonra 1964 -1965 döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi.    40 yıl 4 aydır İstanbul Barosunun faal üyesi olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.    Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik, danışmanlık ve de eğitmenlik yaptı.   Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesinin kurucularından olup, Genel Merkez Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca Batı Trakya Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Camii Yaptırma Vakıfları'nın hem mütevelli heyetlerinde hem de yönetimlerinde görev yaptı.    Evli olup 2 kız ve bir torun sahibidir. 

Av.Selahattin MERİÇ - Disiplin Kurulu Üyesi

11 Kasım1966 tarihinde Yunanistan Dedeağaç’ta dünyaya geldi.    İlköğrenimini tamamladıktan sonra orta öğrenim için Batı Trakya’dan Türkiye’ye geldi. Büyükçekmece Ortaokulu’ndan mezun oldu. Lise öğrenimini Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’nde, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.    Askerlik hizmetini Manisa’da yaptıktan sonra; İstanbul Barosuna kayıt olarak Avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Halen Gaziosmanpaşa’da kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir.    Daha öğrencilik yıllarında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolları ile başlayan sivil toplum örgütleri ile çalışmaları halen birçok kuruluşta devam etmektedir. Bunlar sırasıyla; Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinde 3 yıl Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 2 yıl Gaziosmanpaşa Şubesi denetim kurulu üyeliğinden sonra, 2 yıl Genel Sekreterlik yapmış ve 2002-2007 yılları arasında BTTDD Gaziosmanpaşa Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştur.    Türkiye, Yunanistan ve Avrupa’daki Batı Trakya Türk STK’larının oluşturduğu Uluslararası Batı Trakya Türkleri Kurultayı Daimi Sekreteryası’nın 2001-2008 yılları arasında Türkiye temsilciliğini yapmıştır. Rumeli Balkan kökenli vatandaşlarımızın en yoğun olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa’da 2002 yılında oluşturulan ve 17 dernek 3 vakıf ve 5 spor kulübünün temsil edildiği Rumeli Platformunun kurucu başkanı olup halen başkanlığını yapmaktadır.    Girit ve Ege Adaları Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Derneği’nde genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı yapmış olan Selahattin Meriç, 2007 yılından bu yana genel başkanlık olarak görevini yürütmektedir. Rumeli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneğinin 2010 yılından itibaren başkanlığını yapmaktadır.    Gaziosmanpaşa Spor Kulübünde 2 dönem denetim kurulu üyeliği 2 dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuş olup şu anda yüksek divan kurulu üyesidir.    Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfının üyesi bulunmaktadır. Kızılay Gaziosmanpaşa şubesi üyesidir.    ADD Gaziosmanpaşa Şubesi üyesidir. Gaziosmanpaşa İlçe İnsan Hakları Kurulunda 2004 yılından beri serbest avukatları temsilen görev almıştır. 2006 yılından beri Marmara Eğitim Derneğinin kurucusu ve başkan yardımcılığı görevini halen devam ettirmektedir.    Spor Hukuku Enstitüsünün kurucularından olup 2009 yılından bu yana Doç Dr. Ümit Kocasakal’ın başkanlığını yaptığı sicil kurulunda başkan vekilliği görevinde bulunmaktadır.    Gaziosmanpaşa Bölge Hukukçular Derneğinin kurucularından olup başkan yardımlığı görevinde bulunmaktadır.    Orta derecede Almanca bilen Av.Selahattin Meriç Yunanca’yı ise iyi derecede bilmekte olup aynı zamanda Yunanca yeminli tercümanlık da yapmaktadır. Evli olup iki çocuk babasıdır.

Av. Nuray SEÇİLMİŞ - Disiplin Kurulu Üyesi

05 Temmuz 1956 yılında Gümülcine’nin Karacaoğlan köyünde doğdu. İlkokulu Gümülcine’nin Karacaoğlan köyünde bitirdi. Ortaokul ve Liseyi Erenköy Kız Lisesi’nde bitirdi. 1974-1975 yıllarında Yüksek Tahsilliler Derneği’nde görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup serbest avukatlık yapmaktadır.  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde ilk Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı. Bakırköy şubesinde bir dönem yöneticilik, bir dönem şube başkanlığı yaptı. 2000-2003 yılları arasında Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nda Genel Sekreterlik yaptı. 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 54. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Av. Necmettin HÜSEYİN başkanlığındaki yönetim kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2 çocuk annesidir.   

Mustafa MESTAN - Disiplin Kurulu Üyesi

19 Ağustos 1967 Manisa Soma doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini Soma’da bitirdi.1990 yılında faaliyete giren Soma şubesinin ilk kurucularındandır. Soma şubesinde bir dönem başkanlık yapmıştır. 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurulunda Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Serbest meslek sahibi olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bülent VATANSEVER - Disiplin Kurulu Üyesi

04 Şubat 1977 İstanbul doğumlu. İlk Orta ve Lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı.  1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra 2002 yılına kadar İnşaat Mühendisi olarak özel sektörde çalıştı. 2002 yılından beri demir ticareti ile uğraşmaktadır. 54. dönem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulunda Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015