Ne Mutlu Türküm Diyene...
Av.Selahattin MERİÇ
Geri Dön
Av.Selahattin MERİÇ
Disiplin Kurulu Üyesi
01/07/2015

11 Kasım1966 tarihinde Yunanistan Dedeağaç’ta dünyaya geldi. 

 

İlköğrenimini tamamladıktan sonra orta öğrenim için Batı Trakya’dan Türkiye’ye geldi. Büyükçekmece Ortaokulu’ndan mezun oldu. Lise öğrenimini Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’nde, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 

 

Askerlik hizmetini Manisa’da yaptıktan sonra; İstanbul Barosuna kayıt olarak Avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Halen Gaziosmanpaşa’da kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir. 

 

Daha öğrencilik yıllarında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolları ile başlayan sivil toplum örgütleri ile çalışmaları halen birçok kuruluşta devam etmektedir. Bunlar sırasıyla; Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinde 3 yıl Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 2 yıl Gaziosmanpaşa Şubesi denetim kurulu üyeliğinden sonra, 2 yıl Genel Sekreterlik yapmış ve 2002-2007 yılları arasında BTTDD Gaziosmanpaşa Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 

 

Türkiye, Yunanistan ve Avrupa’daki Batı Trakya Türk STK’larının oluşturduğu Uluslararası Batı Trakya Türkleri Kurultayı Daimi Sekreteryası’nın 2001-2008 yılları arasında Türkiye temsilciliğini yapmıştır. Rumeli Balkan kökenli vatandaşlarımızın en yoğun olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa’da 2002 yılında oluşturulan ve 17 dernek 3 vakıf ve 5 spor kulübünün temsil edildiği Rumeli Platformunun kurucu başkanı olup halen başkanlığını yapmaktadır. 

 

Girit ve Ege Adaları Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Derneği’nde genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı yapmış olan Selahattin Meriç, 2007 yılından bu yana genel başkanlık olarak görevini yürütmektedir. Rumeli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneğinin 2010 yılından itibaren başkanlığını yapmaktadır. 

 

Gaziosmanpaşa Spor Kulübünde 2 dönem denetim kurulu üyeliği 2 dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuş olup şu anda yüksek divan kurulu üyesidir. 

 

Batı Trakya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfının üyesi bulunmaktadır. Kızılay Gaziosmanpaşa şubesi üyesidir. 

 

ADD Gaziosmanpaşa Şubesi üyesidir. Gaziosmanpaşa İlçe İnsan Hakları Kurulunda 2004 yılından beri serbest avukatları temsilen görev almıştır. 2006 yılından beri Marmara Eğitim Derneğinin kurucusu ve başkan yardımcılığı görevini halen devam ettirmektedir. 

 

Spor Hukuku Enstitüsünün kurucularından olup 2009 yılından bu yana Doç Dr. Ümit Kocasakal’ın başkanlığını yaptığı sicil kurulunda başkan vekilliği görevinde bulunmaktadır. 

 

Gaziosmanpaşa Bölge Hukukçular Derneğinin kurucularından olup başkan yardımlığı görevinde bulunmaktadır. 

 

Orta derecede Almanca bilen Av.Selahattin Meriç Yunanca’yı ise iyi derecede bilmekte olup aynı zamanda Yunanca yeminli tercümanlık da yapmaktadır. Evli olup iki çocuk babasıdır.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015