Ne Mutlu Türküm Diyene...
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Geri Dön
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.
24/11/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Av.Necmettin Hüseyin “Bir toplumun geleceği gençleri yetiştiren ve onlara Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ulus olama bilincini aşılayan siz sevgili Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar, meslek hayatları boyunca çeşitli eğitim sorunları ile mücadele etmek ve her türlü zorluğa göğüs gererek bir toplumun yok olmasına izin vermeyen sevgili Batı Trakya’lı Öğretmenlerimiz varlık mücalesi önünde saygıyla eğiliriz” dedi.

Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin "Lozan Antlaşmasının ilgili maddeleri ile diğer azınlık sorunları gibi kazanım olan, ama neredeyse bir asır sonra bile bu gün halen başta kitap, öğretmen ve son yıllarda sayıları katlanarak giden kapatılan azınlık okuları sorunu ile bu yıl eğitim öğretim başında birde azınlık liselemizdeki derslik ve fiziksel eksiklikleri karşı mücadelesini veren bir toplumun evlatları olarak, dün olduğu gibi bu gün de tek mücadelemiz ve talebimiz gelecek nesillerimizin kaybedilmemesi adına eğitim ve öğretmen sorunlarımızın bir an önce kazanım olan haklarımız çerçevesinde çözülmesidir. Anaokullarındaki sorunlar yanında halen liselerimizin içinde bulunduğu fiziki eksikliklerle araç-gereç ve kadro yoksunluklarının da bir an önce giderilmesi gereken sıkıntılar olduğunu tartışmasızdır. Geçen yıl ikinci dönemden itibaren tüm dünya genelinde etkisi ile pandemi koşulları ile eğitim mücadelesi içerisinde olan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin teknolojik donanımı ihtiyacıda ayrıca baş gösteren ciddi bir sorun haline gelmiştir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözü ile üzerlerine yüklenen misyonla Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister diyerek  zor şartlarda yıllardır mücadele eden ve Batı Trakya Türk toplumunun geleceğinin yok olmasına müsaade etmeyen ve bizleri yetiştirip bu günlere gelmemize vesile olan Batı Trakya’da görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günlerini canı gönülden kutlayarak toplumum adına şükranlarımı sunuyorum. " dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015