Ne Mutlu Türküm Diyene...
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamalarında Soma Şubemizdeyiz
Geri Dön
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamalarında Soma Şubemizdeyiz
8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlamalarımız Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi Kadın Kolları’nın Somada düzenlediği kahvaltılı toplantı ile devam ediyor.
09/03/2024

8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlamalarımız Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi Kadın Kolları’nın Somada düzenlediği kahvaltılı toplantı ile devam ediyor.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 8 Mart Dünya kadınlar Günü kutlamaları 9 Mart 2024 Cumartesi günü Soma Şubesi Kadın kollarımızın Somada verdiği kahvaltı ile devam etti. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Özlem Yöntem’ in organize ettiği toplantı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan KÜÇÜK, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şube Başkanı Mehmet Yavaş ve yönetim kurulu üyeleri, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi Kadın Kolları geçmiş dönem başkanı Ayten Mestan ile Soma Şubemiz üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Genel Başkan Hasan Küçük yaptığı konuşmasında “Saygıdeğer Hanımefendiler, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, başta burada, bu salonda bulunanlar olmak üzere, Batı Trakya, Türkiyemiz ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamak amacıyla bugün güzel toplantıyı düzenleyerek uzun bir aradan sonra bir araya gelmemize vesile olan Kadın Kolları Başkanımız Özlem Yöntem ve ekibini tebrik ediyor, bugün burada güzel oyunlarıyla toplantımızı taçlandıran Halk Oyunları ekibimize ve bugünü dayanışmanın, kardeşliğin, birliğin günü haline getirmek için toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum.

Esasında Kadınlar Günü bir gün değil, her gün kadınlar günüdür, kadınların fikri katkılarını yönetim kademelerimiz ve karar mekanizmalarımıza hakkıyla katabildiğimizde, daha yaşanabilir, daha huzurlu, daha mutlu bir dünyaya erişeceğimize inancım tamdır. Bu inançla Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tüzüğümüzde genel merkez yönetim kurulunda en az üç bayan yönetici şartı getirilmiştir. Biz bayanların yönetim kademelerimizde olmasına önem veriyoruz. Gene aynı tüzükle siyaset ve siyasi partiler üstü kimliğimizin muhafazasını sağlamak amacıyla yerel veya genel seçimlerde aday olan genel başkan ve şube başkanlarına adaylık süreçlerinde devlet memurlarına uygulanan görevden ayrılma süreci ile görevden çekilme şartı getirilmiştir. Bu vesileyle aramızda bulunan siyasi parti temsilcilerine başarılar diliyorum. Seçilen adayların Batı Trakya Türk Azınlık davasına katkıda bulunma noktasında kaçınmayacaklarına eminim.

Değerli Hanımefendiler, bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken diyorum ki; sizler bizim dünyamızda, evimizde, işyerimizde her yerdesiniz. Sevinçlerimizde, hüzünlerimizde sizler varsınız. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız, başımızın tacısınız, iyi ki varsınız. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015