Ne Mutlu Türküm Diyene...
Akşemsettin İlkokuluna İzmit Şubemizden Anlamlı Destek
Geri Dön
Akşemsettin İlkokuluna İzmit Şubemizden Anlamlı Destek
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Yöneticilerimiz tarafından dernek üyelerimizin yoğun olarak yaşadıkları Hacıhızır Mahallesinde bulunan İzmit Akşemsettin İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirildi.
21/03/2021

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Yöneticilerimiz tarafından dernek üyelerimizin yoğun olarak yaşadıkları Hacıhızır Mahallesinde bulunan İzmit Akşemsettin İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete derneğimiz adına Şube Başkanımız Yüksel Öztürk, Başkan Yardımcımız Gülay Özyavuz, Kadın Kolları Başkanımız Kadriye Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanımız Buse Ertürk, Çocuk Kolları Başkanımız Deniz Özyavuz, Çocuk Kolları Üyelerimiz Beren Çalışkan, Ecem Kılıç, Buğlem Kılıç ve Melis Çalışkan ve Önceki Dönem Şube Başkanımız ve Hacıhızır Mahallesi Muhtarı Lütfi Bodur katılım sağladı, Akşemsettin İlkokulu Müdür Vekili Nüket Gül ve Okul Aile Birliği Başkanı Selma Koç ev sahipliği yaptı.

Akşemsettin İlkokulu’nun derneğimiz için ayrı bir önemi olduğunu, okulun ilk proje ve inşa döneminde derneğimizin büyük katkıları olduğunu belirterek sözlerine başlayan Şube Başkanımız Yüksel Öztürk “Derneğimiz için Akşemsettin İlkokulu’nun önemi dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllar içerisinde derneğimiz tarafından okulumuza atık depolama alanı inşa ettirilmiş, okul bahçesinin boya işleri yaptırılmış, kütüphane ve bilgisayar odasına destek verilmişti. Bugün de Çocuk Kollarımızın öncülüğünde İzmit Çınar Atık Projesi kapsamında pilot bölge seçilen Hacıhızır Mahallesi Atık Depolama Alanına üyelerimizin desteğiyle toplanan 280 kg atık karşılığında elde edilen kırtasiye ve fotokopi kağıtları ile bağışçı üyelerimizin desteğiyle tedarik ettiğimiz tonerleri okulumuza ulaştırmış olmanın derin mutluluğunu yaşıyoruz. Projeye katkı sağlayan, emeği geçen, destek veren ve özellikle öncülük eden Çocuk Kollarımıza teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum. Dün olduğu gibi bugün de okulumuzun yanındayız, yarın da yanında olacağız. Eğitime desteğimiz artarak devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Akşemsettin İlkokulu Müdür Vekili Nüket Gül ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirmişler, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin sürekli olarak yanlarında olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etmişlerdir. Okul Müdür Vekili Nüket Gül “Derneğimiz dün olduğu gibi bugün de yanımızda. Çocuk Kollarımıza, dernek üyelerine okulumuza sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz. Desteğiniz bizim için son derece önemli ve mutluluk verici, aynı desteği gelecek süreçte de derneğimizden bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Hacıhızır Mahallesi Muhtarı ve Önceki Dönem Şube Başkanımız Lütfi Bodur da “Geçtiğimiz yıllarda okulumuza verdiğimiz destekler ile bir çok sıkıntıyı dernek olarak gidermiştik. Bugün de İzmit Çınar Atık Projesi kapsamında derneğimiz güzel bir çalışmaya imza attı ve okulumuzun ihtiyacı olan bir çok malzeme okulumuza ulaştırılmış oldu. Muhtarlığımız yanındaki depo alanı çocukların farkındalığının arttırılması ve okulumuza destek olabilmek için güzel bir imkan. Tüm mahalle sakinlerini ve dernek üyelerimizi okulumuza destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Çocuk Kolları Başkanımız Deniz Özyavuz’un öncülüğünde Akşemsettin İlkokulu’na dernek olarak verdiğimiz destek için katkı sağlayan tüm Çocuk Kolları Üyelerimize, ailelerine, dernek yöneticilerimiz ve dernek üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015