Ne Mutlu Türküm Diyene...
Dev Çınar 76 Yaşında
Geri Dön
Dev Çınar 76 Yaşında
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 76. Kuruluş yılı nedeniyle Genel Başkan Hasan KÜÇÜK yazılı bir açıklama yayınladı.
09/09/2022

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 76. Kuruluş yılı nedeniyle Genel Başkan Hasan KÜÇÜK yazılı bir açıklama yayınladı.

KÜÇÜK açıklamasında; “1946 yılında kurulan ve kurumsallaşarak bu gün 76. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, geçmiş dönem başkan ve yöneticilerine, bir bütün olarak da bir camia olgusuyla milli dava mücadelemizi beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal edenleri de rahmet ve minnetle anıyorum.

Rahatlıkla ve her zaman onurla söylediğimiz üzere derneğimiz halen Batı Trakya da yaşamaya devam eden insanımızın mücadelesine katkı sağlamak üzere 76 yıllık mücadele anlayışı yanında, Türkiye’de faaliyetlerinde ve benimsediği üslup açısından iç siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü bir tarzıla Türkiye’de yaptığı etkinliklerde kültürel değerlerin ve dayanışmanın ön plana çıkarıldığı çalışmalarla üyeleriyle bütünleşmeyi sağlamıştır.

Her zaman olduğu gibi Batı Trakya'daki sorunların çözümüne ve gasp edilen haklarımızın kazamına yönelik yürüteceğimiz çalışma stratejilerimizin yanında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak kendi üyelerimize yönelik sorumluluklarımızı da aksatmadan devam ettirdiğimiz ortadadır.

Şubelerimizle birlik beraberlik içinde anavatandaki çalışma ve faaliyetlerimize ilk günkü aşk ve şevkle yürütmeye gayret ediyor ve ebediyete kadar adamın adamı olmadan sadece milli dava şuuru ve bu inançla yürütmeye devam edeceğiz.

Bunun yanında teşkilatlarımızı da güçlendirme adına kadınlarımız, gençlerimiz, iş dünyamız ve akademisyenlerimizle önümüzdeki dönemde top yekün olarak sosyal ve kültürel alanda çalışma ağımız genişletileceğiz.  

Batı Trakya’da da son yıllarda toplum ve kurumlarımız üzerinde artan baskılara rağmen kurumlarımızın ve yöneticilerimizin, bugün gerçekleşecek olan İskeçe Müftülük seçiminde olduğu gibi de Batı Trakya Türk Azınlığının dik duruşunu da ayakta alkışlıyoruz. Yunanistan’da iktidarlar değişse de Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarının çözümüne yönelik bir değişim yaşanmadığını görmek, Yunanlı siyasilerin top yekün çözümden uzak durma çabası içerisinde olduklarını göstermektedir.  Bizleri bu yolla mücadeleden uzaklaştıracaklarını düşünmeleri yada sorunları çözümsüz bırakarak daha da ağırlaştırmalarının ve çekilmez hale getirerek kendileri lehine bir süreç işleteceğini düşünmeleri beyhudedir. Bilmelidirler ki inancımızın kırılması ve devam eden mücadeleyi intikaya uğratılmaları asla mümkün olmayacaktır. Bizler bu duygularımızı ve düşüncelerimizi her zaman ifade ediyoruz. Tekrara girdiğini düşünenlerin gözden kaçırdığı tek şey aslında doğru yolumuzdaki kararlılığımızdır. Böyle bilmeleri gerektiğini bir kez daha dile getirmeyi bir görev olarak adlediyorum.  

76 yıllık yolculuğumuzda bu davaya büyük katkı sağlayan insanlarımızın mücadelesini unutmakta mümkün değildir. Yeri doldurulamaz dava adamlarının bu vesile ile anısını ve hatırasını da yaşatmaya da bu camia her zaman olduğu gibi şüphesiz devam edeceğini belirtmek isterim.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 76. Kuruluş yılını bir kez daha kutlar tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim. Genel Başkan olarak 76 yıldır birlik beraberlik içinde, partiler üstü konumu ile siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü konumda kalan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin bundan sonra da bu konumundan asla taviz vermeden yürüyüşüne devam edeceğinden şüphem olmadığı gibi geleceğin bizlere güzel günleri müjdeleyeceği inancımla  Batı Trakya Türklerine ve Batı Trakya sevdalısı dostlarımıza saygılarımı sunarım ” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015