Ne Mutlu Türküm Diyene...
İçişleri Bakanımızla İftarda Buluştuk
Geri Dön
İçişleri Bakanımızla İftarda Buluştuk
Rumeli Platformu Tarafından Düzenlenen İftarda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu İle Bir Araya Geldik
14/04/2023

Rumeli Platformu tarafından 13 Nisan Perşembe günü düzenledikleri iftar programına Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına Genel Başkan Hasan Küçük ve Genel Sekreterimiz Besim İsmailbaşa, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Dedeağaçlı ve Gaziosmanpaşa şube başkanı Şaban Sakalı katıldılar. İftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Vali Yardımcısı Günay Öztürk, İstanbul Milletvekili Sare Aydın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri bir araya geldi.

Genel Başkan Hasan Küçük yaptığı konuşmada, “Rumeli ve Balkanlarda yaşayan soydaşlarımız, bulundukları coğrafyalarda Türk oldukları için yıllarca bedel ödediler ve halen ödemektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk gibi biz Balkan ve Rumeli insanları, şanlı tarihimiz boyunca vatan, millet ve bayrak için mücadele etmiş, kutsal değerlerini kaybetmemek için canını vermiş, isimleri-inançları değiştirilmeye çalışılmış, her türlü zulme, soykırıma, asimilasyona, baskıya, hor görülmeye, hapislerde ömrünü tüketmeye, binbir türlü işkenceye göğüs germiş, tüm bunlara rağmen ne milli kimliğimizden ne de inancımızdan asla taviz vermemiş insanlar ve onların evlatlarıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Balkanlardan Kafkaslara kadar kendisini bu vatanın evladı gören herkese kucağını açmış Türklerin bu günkü ana yurdudur.

Birlik ve beraberliğimizi korumak, milli benliğimizle, kültürümüzü ve tarihsel değerlerimizi en güzel şekilde yaşatmak için, Balkan ve Rumeli Coğrafyasından göç etmiş Evladı Fatihanlar olarak bizler, tüm gücümüz, duyarlılığımız, karakterimiz ve inancımızla; anavatanımız, Türkiye’mizin en sadık ve cesur evlatlarıyız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır.” “Bugün muhacir diye küçümsenenler ricat hatlarımızın en cesur ve en son savunucularıdır.”

Bizler, bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşamak uğruna varımızı yoğumuzu geride bırakarak muhacirliği göze almış insanlarız.

Geride bıraktıklarımız arasında yaşadığımız coğrafyalarda bizleri açık hedef haline getiren soyadlarımız da var.

Rumeli ve Balkan coğrafyasında isimlerin, tıpkı Soyadı Kanunu öncesine kadar olduğu gibi, kişinin kendi adı, babasının adı ve üçüncü isim olarak dede adı veya sülale lakaplarından oluştuğu bilgisinden yoksun sarf edilen sözler bizleri derinden yaraladığı gibi, siyaset ve siyasi partiler üstü olan Rumeli ve Balkan coğrafyasında Türklük davasının siyasi tartışmaların malzemesi haline getirilmesi üzücü ve kabul edilebilir olmaktan uzaktır.

Bizler, hepimiz, kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Ana vatanımızda da Rumilide ve balkanlarda da varlığımızla onur duyan, bulunduğumuz ülkeye, bulunduğumuz coğrafyaya değer katan aziz Türk milletinin ta kendisiyiz diyen Hasan Küçük, başta Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Rumeli Platformu yetkililerine teşekkür ederek iftar programına teşrif eden hazirunun Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum “ dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015