Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmir Şube Mustafa Şentop'la Buluştu
Geri Dön
İzmir Şube Mustafa Şentop'la Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mustafa Kurnaz ve yöneticiler Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi.
29/05/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mustafa Kurnaz ve yöneticiler Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İzmir’de düzenlenen “Üçüncü Binyılın Başında Dünya ve Türkiye” toplantısına katıldı. Açılış konuşmasının ardından İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in moderatörlüğünde Prof. Dr. Şentop’un katılımcıların sorularını yanıtladığı toplantı, yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Bstı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkan ve yöneticilerininde katıldığı toplantıya, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir milletvekilleri Necip Nasır, Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, AK Parti İzmir eski milletvekilleri Necip Kalkan ve İlknur Denizli,  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İl Başkanı Veysel Şahin’in yanısıra odalar, borsalar ve birlikerin yöneticileri, meclis üyeleri ve İzmir’deki Balkan derneklerinin temsilcileri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şentop, İzmir'i daha önce defalarca kez ziyaret etmesine karşın ilk kez Meclis Başkanı olarak geldiğini ifade etti. Ailesinin Rumeli kökenli olduğunu ve bir Tekirdağlı olarak İzmir'e özel bir muhabbeti olduğunu dile getiren Şentop, konuşmasında Rumeli-Balkan göçmenlerinin Türkiye’ye yaptıkları katkılardan söz etti. İzmir ile her zaman sıcak bir bağ hissettiğini belirten Prof. Dr. Mustafa Şentop, "İzmir benim için öteden beri önemli bir şehir olmuştur. İzmir’in gelişime açık, dinamik ve şehir bilincine sahip bir yer olması bunda etkilidir. Akdeniz’in gözde şehirlerinden biri olan İzmir’in bana sıcak taraflarından birisi de şehrin sosyolojisinde önemli bir yekun teşkil eden Rumeli ve göçmen nüfusudur” dedi. Prof. Dr. Şentop, Türkiye’nin dünyadaki rolüne dikkat çekerek “Türkiye sözü merak edilen bir ülke haline geldi. Büyük bir nüfus bereketimiz ve potansiyelimiz var. Yeni dünyada güç elde edebilme mücadelesi sürdürülüyor” dedi.

Toplantının sonunda TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'a 1888 yılına ait “Balkan Haritası” hediye edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, toplantının ardından İzmir Ticaret Odası tarafından Swissotel Büyük Efes’te gerçekleştirilen iftar yemeğine katıldı. Şentop, burada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mustafa Kurnaz ve yöneticilerle biraraya geldi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015