Ne Mutlu Türküm Diyene...
Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek'e Canlı Yayında Ölüm Tehtidi
Geri Dön
Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek'e Canlı Yayında Ölüm Tehtidi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük malum odaklar tarafından İskeçe Türk Azınlık Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’in canlı yayında ölümle tehdit edilmesini kınadı.
17/09/2022

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük malum odaklar tarafından İskeçe Türk Azınlık Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’in canlı yayında ölümle tehdit edilmesini kınadı.

Hasan Küçük “İskeçe Türk Azınlık Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’e yönelen tehdit, Batı Trakya’da toplum önderlerini hedef haline getiren benzer çirkin saldırılardan biridir. Sayın milletvekilimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu tehditler karşısında hareketsiz kalan Yunan yönetimini göreve çağırıyoruz. 
Batı Trakya Türk Azınlığı uzun süredir çok yönlü bir baskı politikasına maruz kalmaktadır. Türk olduğumuz ve bu topraklarda yaşadığımız sürece Türklük mücadelesinden vazgeçmeyeceğimiz hususunda şüpheleri kalmadığı için çirkin saldırılarının dozajının artarak devam ettiğini görüyoruz. Bu gelişmelerin devamında, İskeçe Türk Azınlık Milletvekili Hüseyin Zeybek Panos Papadopoulos'un 12-09-2022 tarihinde saat 13.00'te Next Tv "Anihti Grami" (Açık hat) programına telefonla bağlanan bir vatandaş tarafından canlı yayında ölümle tehdit edilmiştir.  Bu uzun yıllardır süregelen ötekileştirici ve hedef gösterici söylemin adeta eyleme dönüşme çağrısıdır. Ölüm tehditi de dahil Batı Trakya Türk Azınlığının varlığının inkarı ile Türk toplumunu yok farz edenlerin başarıya ulaşamayacakları aşikardır. 

Türkiye Cumhuriyeti hiç bir zaman temel uluslararası davranış kurallarını ihlal etmediği gibi her fırsatta hukuk devleti olduğunu, uluslarası hukuka saygılı olduğunu ifade eden Yunanistan’ın Lozan Antlaşması ve uluslarası sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmesiyle birlikte bu çirkin olay karşısında Batı Trakya Türk Azınlığı olarak Yunanlı yöneticilerin daha önceki olaylardaki tutum ve davranışlarını değiştirerek sorumluların tespit edilerek cezalandırılmasını bekliyoruz. Batı Trakya Türkleri dini ve milli kimliğinden hiçbir zaman taviz vermedi vermeyecek artık bunu anlayın ve kabullenin diyoruz. Gasp edilen haklarımızın tamamını elde edene kadar toplumsal mücadelemizi de en güçlü şekilde ve el birliğiyle yürütmeye de devam edeceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sayın İskeçe Türk Azınlık Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’e uğradığı bu çirkin saldırı nedeni bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ayrıca Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak da gasp edilen tüm haklarımızın yasal zeminde geri alınıncaya kadar her türlü legal mücadelede Batı Trakya Türk Azınlığının tüm kurumları ile birlik beraberlik içinde omuz omuza mücadeleye bir adım dahi geri atmadan sürdüreceğimizi bu vesile ile bir kez daha toplumuma beyan etmek istiyorum” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015