Ne Mutlu Türküm Diyene...
Siz Gerçekten İnsan mısınız ?.
Geri Dön
Siz Gerçekten İnsan mısınız ?.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin, Mustafa Gül tarafından yayınlanan ve  Süleyman Özkaraaslan tarafından da paylaşılan sosyal medya paylaşıma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bireysel ve Kurumsal olarak suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.
12/07/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Mustafa Gül tarafından yayınlanan ve AK Parti Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Süleyman Özkaraaslan'ın sosyal medya üzerinden paylaştığı ve gazetelere yansıyan “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini, 100 bin Kaçak Ermeni’yi, Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” şeklindeki  ve sosyal medyada infial uyandıran paylaşıma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bireysel ve Kurumsal olarak suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ;“Bu zavallı şahıslara tek şeyi sormak istiyorum  “Siz gerçekten İnsanmısınız?”

8732 kişinin ve insanlığın katledildiği Serebrenica’daki soykırım şehitlerimizi andığımız bu günde, Mustafa Gül tarafından yayınlanan ve  Süleyman Özkaraaslan tarafından da paylaşılan  “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” şeklindeki çirkin paylaşıma şahit olmak bu toplumun en son görmek isteyeceği şeydir.

Bu terbiyesizce, edep yoksunu yaklaşım ile toplumda infial uyandıracak şekilde ayrımcılık yaratan, ırkı, dili ve dini ile insanları ayıran, aşağılayan ve suç işleyen, toplum barışını zedeleyen, hakaret etmeyi kendine hak gören, çapsız kişilerin öncelikle toplum yaşamının ve siyasetin her kademesinden silinmesi, temizlenmesi gerekmektedir. Gereğinin de ilgililerce yapılacağından en ufak bir şüphemiz yoktur.

Diğer taraftan aşağıladığı ve hakaret ettiği insanların bu ülkenin, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu dahil olmak üzere yine kurucu unsuru, mayası olan biz Rumeli insanını, yani Evlad-ı Fatihan olarak bizler şanlı tarihimiz boyunca vatan, millet, bayrak ve ezan için mücadele etmiş, bu kudsiyetlerini kaybetmemek için canını vermiş, kanını dökmüş, her türlü mezalime, soykırıma, asimilasyona, baskıya, zulme, hor görülmeye, hapislerde ömrünü tüketmeye, binbir türlü işkenceye göğüs germiş, isimleri, dinleri değiştirilmeye çalışılmış, tüm bunlara rağmen ölümü seçmiş ama milletinden, milliyetinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermemiş insanlar ve onların evlatlarıyız.

Bu sebeple Türk milletinin ta kendisini hedef aldığını göremeyen, diğer etnik ve dini unsurları da aşağılayan, insanlıktan nasibini almamış şahsiyetlerin hukuk karşısında hesap vermesi için bireysel ve kurumsal olarak suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyorum. Hassasiyet gösteren her bireyin de aynı yolla bu haddini bilmez kişilerin topluma ve her bireye karşı hukuk önünde hesap vermesi için haklarında şikayette bulunmaya çağırıyoruz. Edepten yoksun çirkin yaklaşımların tamamını da bu şahıslara iade ediyoruz.

Bu ve benzeri ayrımcılıkları içeren, toplumu ayrıştıran, aşağılayan her söylemin ve eylemin karşısında olduğumuzu, yaşanan bu çirkinliği şiddetle kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız “dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015