Ne Mutlu Türküm Diyene...
29 Ocak İzmit'te Kahvaltılı Toplantıda Anıldı
Geri Dön
29 Ocak İzmit'te Kahvaltılı Toplantıda Anıldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi "29 Ocak Milli direniş Günü" etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği kahvaltılı toplantı ile anma etkinliğinde bulundu.
01/02/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi "29 Ocak Milli Direniş Günü" etkinlikleri çerçevesinde Ramada Otelde düzenlediği kahvaltılı program ile üyeleri ve davetlilerle buluştu. 

Kahvaltı sonrası düzenlenen panelde Işık Sadık Ahmet ve Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu eski Başkanı Cafer Alioğlu katılımcılara hitap etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Lütfi Bodur, “Sevgili Batı Trakyalılar bildiğiniz üzere Yunanistan Yüksek Mahkemesinin 4 Kasım 1987’de ‘Batı Trakya’da Türk yoktur’ gerekçesiyle verdiği Türklere ait tüm derneklerin kapatılması kararı, Batı Trakya Müslüman Türk azınlığı mensupları açısından, Milli kimliklerinin Yunan devleti tarafından inkar edilmesi anlamına gelmiş ve tarih boyunca dünyanın hiçbir yerinde böyle hakarete boyun eğmemiş olan Türk insanının da suskunluğunu sürdürememesine neden olmuştur. Bizler Batı Trakya Türk Gençleri olarak 29 Ocakları her yıl anacak, gelecek nesillerimize de aktaracak ve unutturmayacağız. Dileğim Batı Trakya’da 29 Ocakların bir daha yaşatılmamasıdır. Yüzlerce yıl var olan Türk Toplumu ilelebet varlığını sürdürecektir’’ dedi.

Yunanlılar her ne kadar etnik kimliğimizi inkar etseler de, devletine sadık ve bağlı azınlık olduklarını söyleyen Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu eski Başkanı Cafer Alioğlu, “Yunanistan’da iki türlü hakkımız var. Bir vatandaşlık, iki Lozan anlaşmasından kalan haklarımız var.1951’de Yunanistan ile Türkiye arasında Kültür Anlaşması imzalandı. İki ülke arasında öğretmenler eğitim vermek adına gidip geldi. Dr. Sadık Ahmet’e hürmet edilmedi. Katır üzerinde cepheden cepheye silah taşımıştı. Bizim sesimizdir. Sesimizi kesemezler. Bizler Türk doğduk Türk yaşarız, bize zincir vuracaklara şaşarız’’dedi. Ardından merhum lider Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet’in konuşması ile program sona erdi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015