Ne Mutlu Türküm Diyene...
Edirne Gençlerimizle Çok Daha Coşkulu
Geri Dön
Edirne Gençlerimizle Çok Daha Coşkulu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Edirne Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen kahvaltılı buluşma müthiş bir katılımla gerçekleştirildi.
28/12/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Edirne Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen kahvaltılı buluşma müthiş bir katılımla gerçekleştirildi.  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Edirne Temsilcisi Kubilay Haliloğlu ve çalışma arkadaşlarının büyük emekleri ile gerçekleştirilen kahvaltı üç yüzün üzerinde kardeşimizi bir araya getirdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin’in katıldığı kahvaltıda Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Edirne Valiliği Özel Kadem Müdürü ve Rumeli Akademisi Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Tarancı, Edirne Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu ve değerli eşleri, yine Göç İdaresi Uzmanı Selim Akça ve Trakya Üniversitesi Dr.Öğr.Üyesi Ali Hüseyinoğlu katıldı.

Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Edirne Temsilcisi Kubilay Haliloğlu “ Bu muhteşem katılım sayesinde heyecanım misliyle arttı bana ve arkadaşlarıma verdiğiniz bu destek ve yaşattığınız bu duygular için tüm arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Bizler Edirne’de yıllardır etkinlikler yapıyoruz ama sanırım 6 yıldır temsilciliğimiz açıldığından beri ilk defa bu kadar geniş bir birlikteliği yaşıyoruz. Daha çok güzel etkinliklerde sık sık bir araya geleceğiz. Bugün bu organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Edirne Valiliği Özel Kadem Müdürü ve Rumeli Akademisi Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Tarancı, Edirne Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu ve değerli eşleri, yine Göç İdaresi Umanı Selim Akça ve Trakya Üniversitesi Dr.Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğluda teşekkür ediyorum. Ayrıca huzurunuzda çalışma arkadaşlarım görünmeyen kahramanlar Alperen Hacı İbrahim, Rıza İbrahimoğlu, Remzi İbrahimoğlu, Ömer Karahalil, Nurettin Karaahmet ve Mehmet Kocaahmet’e de özellikle teşekkür ediyorum”  dedi.

Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı, Edirne Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu Trakya Üniversitesi Dr.Öğr. Üyesi Ali Hüseyinoğlu da katılanları kısaca selamladı.

Kahvaltıda söz alan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada “ Bugün salonlar bizi almadı iyi ki hava güzel dışarıda da servisleri açtırdık. Gönül soframızı genişleterek günümüzü daha da güzel hale getrdik. Bu güzelliğin sahibi sizlersiniz, siz gençler gözleri ışıl ışıl olan geleceğimiz umudumuz gençlerimiz. Ayağınıza sağlık, yüreğinize sağlık. Bugün burada Edirne’de bu katılımla gücümüzü herkese gösteriyoruz. Bizim gençliğimiz toplumuna  karşı duyarlı birlikteliğinden de taviz vermiyor, vermeyecek diyoruz, diyebiliyoruz.  Bu etkinliğin olmasını sağlayan Kubilay Haliloğlu, Alperen Hacı İbrahim, Rıza İbrahimoğlu, Remzi İbrahimoğlu, Ömer Karahalil, Nurettin Karaahmet ve Mehmet Kocaahmet kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum. Bu ekip genişlemeye devam etmeli. Daha güzel etkinliklere imza atmalı. Yeni yer konusunda çalışmalarımız son aşamaya geldi. İnşaat sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. Sizlerden öncelikle isteğimiz kendi alanınızda başarılı olmanız. Ailenizi bizleri toplumumuzu gururlandırmanız. Başarıyı elde edenlerin toplumsal sorunlarda daha sahiplenici olduğunu görüyoruz. İnşallah sizleler de bu davada büyük emek ve hizmet ortaya koyacaksınız. Bizler Türkiye de birinci sınıf vatandaş gibi hizmet görmek hakkımız demiştik bakın sorunların çoğu çözüldü kalanı da çözülecek başka şansları yok. Göç İdaresi Müdürümüz burada bakın diyor ki çay kahve içmeye gelin, işte insan odaklı yaklaşım budur. Herkes sadece bir kez iş için süresiz ikamet için bir kez gidecek Göç İdaresine sonrasında Musa beye çay içmeye gidecek. Tüm sorunlar için böyle sonuç odaklı çalıştık ve sonuç aldık. Emeği geçen herkese de bu anlamda teşekkür ediyorum. Diğer taraftan şunu da unutmadan söyliyeyim üzerimizde yük olarak  kalmasın size daha önce bir araya geldiğimiz Tekirdağ ve Çanakkale’den arkadaşlarınızdan selam getirdik.  Tekirdağ ve Çanakkale’de Edirne gibi Balkanların eğitim üssü oldu. Oralarda da dernek olarak çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Hep birlikte güzel işlere imza atacağız.  Ben bize yaşattığınız güzel duygular için teşekkür ediyorum. Birlikteliğiniz daim olsun Türkiye’deki eviniz tek çatı olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum, kalın sağlıcakla” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015