Ne Mutlu Türküm Diyene...
izmir'de Mustafa Kurnaz Dönemi
Geri Dön
izmir'de Mustafa Kurnaz Dönemi
İzmir Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu  Ocak ayı içerisinde yaklaşık 300 üyenin kahvaltılı buluşması ile gerçekleştirildi.
17/02/2019

İzmir Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu  Ocak ayı içerisinde yaklaşık 300 üyenin kahvaltılı buluşması ile gerçekleştirildi.

Genel Kurula Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat ve BATÇEV Başkanı Musa Yurt, Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Küçükçekmece Şube Başkanı Vedat Hakkı Meşeli, İzmir Şube eski başkanı ve önceki dönem İzmir Baro Başkanı Av. Aydın Özcan katıldı.

Divan Başkanlığına Hasan Küçük, katip üyeliklere Handan Haspat ve Niyazi Murtaza’nın oy birliği ile seçilmesinden sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongrede açılış konuşmasını eski Şube Başkanı Mümin Durmuş yaptı.

Mümin Durmuş: İzmir şubesinin tarihi günlerinden birini yaşadığını, bu güzel tablo ile İzmir'de hemşerilerimizin kucaklaşmasının anlamlı olduğunu ifade etti. Önceki döneme ilişkin faaliyetler ve gelişmeler konusunda genel kurula hitap eden başkan kongreye katılan diğer şube başkan ve yöneticilerinede özellikle teşekkür etti.

Protokol konoşmalarında kürsüye eski şube başkanımız ve Eski İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan geldi. Genel kurulu selamlama konuşmasında Batı Trakya Türklerinin sorunlarına değinen Aydın Özcan gerek İzmir Şubesi gerekse diğer şubelerin yürüttüğü mücadelenin önemini vurguladı. Azınlık hakları ve temel insan hakları konusunda yürütülen bu mücadelede elimizi her zaman taşın altına koyduk koymayada devam edecegiz dedi.

Teşkilat ve BATÇEV Başkanı Musa Yurt, Bursa Şube Başkanı Dr.Ali Eminlatif, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Küçükçekmece Şube Başkanı Vedat Hakkı Meşeli de genel kurulu selamlama konuşmaları yaparak birlik ve beraberlik mesajları ile güne damgasını vurdular.

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada: "Gördüğünüz gibi  şubelerimiz burada, vakıflarımız yöneticilerimiz, üyelerimiz burada, bizler buradayız. İzmir uzun süre sonra şaha kalktı diyebiliriz bu güzelliği bizlere yaşatan yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kongrelerimiz bayram yerine döner oldu. Derneğimize karşı ilgi giderek artıyor ve artacakta. Bugün burada bir araya geldik aktiviteler gittikçe artıyor. Sizce yeterli mi ? Tabiiki değil, daha sık, daha kalabalık, daha özel ve güzel etkinlikleri hep birlikte yaratmalı ve kalıcı hale getirmeliyiz. Sorunları çözmek misyonumuzdu ancak biz sorunları çözdük iş bitti diyemeyiz, denmemelide. Asıl iş şimdi başlıyor, asıl aktiviteler şimdi daha güçlü ses vermeli, yaşatılan kültürdür yaşatılan değerlerdir. Bizler nereden geldiğimizi unutamayız, unutmayacağız ve tabiî ki unutturmayacağız. Kendi benliğimizi korurken yerinde mücadeleyi sürdüren kardeşlerimize destek vereceğiz. Bu sabah İzmir’e yol alırken güneşin bir başka güzel doğduğu şehir diye aklımdan geçirmiştim. Evet gerçekten sizlerle birlikte olmakla bu sabah doğan güneşin anlamı bir başka oldu. İzmir'le, İzmir'lilerle Batı Trakyalılarla, Balkan coğrafyasından gelen kardeşlerimizle hepinizle bugün daha da güzelleşti. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Derneğimize camiamıza sahip çıktığınız için teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar hizmet eden tüm yönetici kardeşlerimize bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyor, yeni seçilecek kardeşlerimize ve başkanımıza şimdiden başarı dileklerimizi iletiyoruz. Kongremiz camiamıza hayırlı uğurlu olsun hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Sonrasında faaliyet, hesap ve denetim raporları ayrı ayrı okunarak, her biri ayrı ayrı oy birliği ile ibra oldu. Kongrenin seçim maddesine geçildiğinde de aşağıda yazılı Mustafa Kurnaz başkanlığındaki liste kongreye katılan tüm üyelerin oybirliği ile seçildi.

Mustafa Kurnaz yaptığı teşekkür konuşmasında üyelerin önceki yönetimi ibra etmelerinden dolayı teşekkürleri yanında kendisinin başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunu oybirliği ile göreve getirmelerinden dolayı gösterilen güvenden dolayı teşekkürlerini sundu. Ayrıca katılan diğer şube başkanları ve genel başkanında genel kuruldaki bu anlamlı birliktelik tablosunu yarattıkları için teşekkür etti.  

Genel Kurul sonucunda göreve gelen yönetim aşağıdaki isimlerden oluştu.

 

BAŞKAN

Mustafa Kurnaz

 

Yönetim Kurulu Asil

Mümin Durmuş

Erdinç Karaca

Özgür Kamil

Yavuz Hakkı

Kenan Engin

Aydın Yurtçu

 

Yönetim Kurulu Yedek

Sedat Aksu

Hüseyin Öztürk

Nilgün Karaca

İbrahim Güven

Ömer Müminoğlu

Bilal Tomba

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015