Ne Mutlu Türküm Diyene...
İzmit'te Batı Trakyalılar İftarda Buluştu
Geri Dön
İzmit'te Batı Trakyalılar İftarda Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemizin düzenlediği İftara çok sayıda Batı Trakyalı hemşehrimiz katıldı.
05/06/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemiz dernek merkezinin bulunduğu Derin Sokak'ta 5.sini düzenlediği geleneksel İftar organizasyonuna çok sayıda Batı Trakyalı hemşehrimiz katıldı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyinin yanı sıra iftara AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, BTTDD Genel Başkanı Yardımcısı Besim İsmailbasa, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gülcan Kocabıyık, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti, CHP ve DSP İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Elgin ve Hale Meriç, BTTDD Adapazarı Şube Başkanı Hayri Latif, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, eski Genel Başkan Selahattin Yıldız, Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Mehmet Toker ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MAP HOYTAG Klubü Başkanı Özkan Göçenler ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile 500 civarında Batı Trakyalı ve üye katıldı.

İftarda konuşan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin öncelikle herkesin Ramazanını tebrik edip tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını diledikten sonra, bu mübarek iftar sofrasında fazla söze gerek yok diyerek sadece geçen hafta içinde yayınlanan genelge ile başlayan Uzun Dönem İkamet İzinleri konusuna değindi.

Hüseyin "Geçen hafta içinde yayınlanan genelge ile tüm Batı Trakya Türklerinin Türkiye'de yaşıyor olsun olmasın, geçerli pasaportu olsun olmasın, sadece 1 Ocak 2017'den önce hayatının herhangi bir döneminde Türkiye'ye giriş yapmış olması ve 15 Ağustos 2017 tarihine kadar, geçerli pasaportu var ise Göç İdaresi web sitesindeki sistem üzerinden, geçerli pasaportu yok ve Taftota ile başvuruyor veya Haymatlos ise de bizzat Göç İdaresi İl Müdürlüğünden dilekçe ile randevu alması yeterli.

Randevu oluşturulduktan sonra da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez web sitemizde de yayınlamış olduğumuz gerekli evrakları toparlayıp gidip başvurusunu yapacak. Ben tüm hemşehrilerimin bu fırsatı kaçırmamsı gerektiğini bir kez daha hatırlatarak tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015