Ne Mutlu Türküm Diyene...
Soma'da Lokma Hayrı Yapıldı
Geri Dön
Soma'da Lokma Hayrı Yapıldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'i ölümünün 23. yılında ve Batı Trakya Türklük davasına hizmeti geçenleri unutmayarak 27 Temmuz Cuma günü Parkaltı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutup lokma hayrı yaptı.
29/07/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in ölümünün 23. yılı münasebeti ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz eski Genel Başkanımız Op.Dr Erol Kaşifoğlu, Batı Trakya Türk davasına geçmişte hizmet ederek ebediyete intikal etmiş büyüklerimize ve tüm şehitlerimiz için 27 Temmuz Cuma günü  Cuma namazından önce Parkaltı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutup lokma hayrı yaptı.

Lokma hayrına Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Belediye Meclis üyeleri, Soma şube üyeleri, siyasi parti, STK başkan ve yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Lokma hayrından sonra Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin ve Soma Şube Başkanı Mehmet Akın ve beraberindekiler Bati Trakya davasına duyarlılığından ve misafirperverliğinden dolayı Soma Müftüsü Sıddık Durmuş’u makamında ziyaret etti.

Şube Başkanı Mehmet Akın yaptığı açıklamada: “Cuma günleri cumadan önce zorunlu olmadıkça mevlid-i şerif programlarının yapılmadığını bildiğimiz için bu konuda Soma Müftümüz  Sayın Sıddık Durmuş'a isteğimizi ilettik. Müftümüz bu isteğimizi hiç tereddüt etmeden "bizim boynumuzun borcudur. Asli görevimizdir. Yad etmek hatırlamak, hatırlatmak bizim vazifemizdir. Bu ortamda bulunmayı kendimize şeref sayarız" demesi ve mevlid-i şerifin akabinde soma ve köylerindeki 123 camiide merkezi sistemle canlı yayınlanan 45 dakikalık Cuma sohbetinin tamamını merhum Dr Sadık Ahmet ve Batı Trakya Türk davasına ayırması ve güzel bir dua ile noktalaması şahsım yönetim kurulum ve Batı Trakya camiamızı ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015