Ne Mutlu Türküm Diyene...
Üsküdar Şubemiz Batı Trakyalıları Kahvaltıda Buluşturdu
Geri Dön
Üsküdar Şubemiz Batı Trakyalıları Kahvaltıda Buluşturdu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesinin düzenlediği kahvaltılı toplantının onur konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu oldu.
09/04/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesinin düzenlediği kahvaltılı toplantının onur konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu oldu.

Üsküdar Şubesinin kahvaltı programına yanında Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Erkan Kandemir ve Hasan Turan ile gelen Müezzinoğlu'nu, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Ebrar Akıncı, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Teşkilat Başkan Yardımcısı Av. Aylin Seri, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyuesi Pınar Küçük, Denetim Kurulu Başkanı Seyit Saitoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Enez Sali, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif, Adapazarı Şube Başkanı Hayri Latif, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur, BATÇEV Vakıf Başkanı Musa Yurt, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Zeytinburnu Şube eski Başkanı Besim İsmailbaşa kapıda karşılayarak salona birlikte girdiler.

Kahvaltılı buluşmada açılış konuşmasını yapan Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, öncelikle dün Hakkın Rahmetine kavuşan bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun kayınpederi Hasan İsmail için baş sağlığı ve taziyelerini iletti. Bu acılı günde tüm programlarını iptal ettiği halde hemşehrileri Batı Trakya Türkleri ile bir araya gelmek için kahvaltı programını iptal etmeyerek katılımlarından dolayı da bir kez daha teşekkür ederek şükranlarını sundu. 

Sonrasında konuşmak için kürsüye gelen Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de öncelikle baş sağlığı ve taziyelerini ilettikten sonra, Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinin 55. Olağan Genel Kurulu öncesi son dönemdeZeytinburnu'nda başlayan devamında Soma ve Kınık'ta devam eden bu gün de Üsküdar şubesinde gerçekleştirilen kahvaltılı buluşmalarının sonuncusuna şehir dışından katılım gösteren üyelere de ayrıca teşekkür etti.

Hüseyin "2015 yılında seçildiğimiz 54. Olağan Genel Kurulda, Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türklerinin sorunlarına çözüm üretmek için söz vermiş idik. Bu sözümüze istinaden de 10 başlık altında sorunlar ve çözüm önerilerimizi içeren detaylı raporumuzu da sayın bakanımız ile Eylül 2015'te paylaşmış idik. Sayın bakanımızın ve Ankara'da yetkili bürokratik çevrelerin de büyük bir özenle çalışması sonucunda da bu rapordaki sorunlarımızın %80-90'ı çözümlemiş bulunmaktayız. Geriye iki başlık altında Batı Trakyalıların anavatanda mülk edinmesi ve çifte vatandaşların askerlik sorunu dışında önemli bir sorun kalmadı. Bunlarla ilgili de önümüzdeki dönemde olumlu sonuç alacağımızı ümit ediyorum" dedi.

Devamında Hüseyin "Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak önümüzdeki dönemde bütün enerjimizi Batı Trakya Milli Davasına ve Yunanistan'da yaşayan hemşehrilerimizin Lozan'dan doğan fakat gasp edilen haklarının geri kazanımı için harcayacağız. Bizler SYRİZA ve Çipras iktidara gelirken söylemlerini dikkate alarak çok ümitlenmiştik. Fakat iktidar olduktan sonra Batı Trakya'yı koalisyonun küçük ortağı ANEL partisine teslim eden bir parti ve başbakan ile karşı karşıyayız. Batı Trakyada sıkıntılar 40 yıl öncesine dönüş yapmış, sorunları günden güne artan ve işin içinden çıkılmaz bir hal alan bir duruma getirildi. Eğitim sorunumuz katmerlendi, vakıf mallarının gaspı artarak devam ediyor, müftülük sorununda bir arpa boyu yol alınamadı, eşit temsil ve azınlık haklarında her gün yeni hak gaspları ile karşı karşıyayız. 

Evet bizler Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak önümüzdeki dönemde tüm enerjimizi bu sorunların çözümü için uluslararası ve tüm platformalarda hak arama mücadelesine ayıracağız" diyerek konuşmasının sonunda söz hakkının bir kısmını hepimizin çok sevdiği ve büyük emekleri birlikte sarf ettiğimiz eski genel başkanıma devrediyorum diyerek eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu'na mikrofonu bıraktı. 

Kaşifoğlu öncelikle genel başkana jestinden dolayı teşekkür ederek "Genel Başkanım da bahsetti, Batı Trakya 30 yıl önce, 40 yıl önce bildiğiniz Batı Trakya, sorunlar aynen devam etmekte, hatta yenilerini eklemektedirler. Hepinizin malumudur 240 İmam Yasası diye bir yasa çıkardılar, bundan böyle bizim camilerimize imamlarımızı, ortodoks papazların görev yaptığı bu komisyon atayacakmış. Bu kimin haddine böyle bir şeyi kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Tüm kurumlarımız da bunun mücadelesini verecektir" dedi.

Son konuşmacı olarak söz alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu öncelikle kayınpederi merhum Hasan İsmail için kendisine iletilen taziyeler için teşekkür etti. Devamında da "Acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır" diyerek de bu gün hemşehrileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sonrasında da Balkan coğrafyasından yaşayan veya anavatana göçmek zorunda kalanların büyük Türk Milletinin asli unsurları oldukları ve bunun da böyle bilinmesi gerektiğine değinerek,"bizler de bunun  bilinci ile sıkıntılar yaşanan İkamet Tezkeresi, Çalışma İznileri, sağlık güvencesi, vatandaşlık ve üniversite harç ile denklik konularında gerekli girişimlerde bulunduk ve çok şükür ki hepsinin de çözümünü sağladık" diyerek detaylarını kahvaltıya katılan Batı Trakya Türkleri ile paylaştı. Programın sonunda genel merkez yöneticisi Pınar Küçük bakanımıza çiçek takdim etti.

Kahvaltı sonrası Adapazarı, Bursa, İzmit, Soma ve Zeytinburnu şubelerinden kahvaltıya katılan misafirler genel başkanın süprizi ile Üsküdar'dan hareket eden tur teknesi ile boğaz gezisi yaptı. Üsküdar'dan hareketle başlayan ve İstanbul boğazının önce Anadolu yakası Kavacığa kadar, sonrasında da Avrupa yakası Balta Limanından Kabataş'a kadar Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük'ün tur rehberliğinde gezildi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015