Ne Mutlu Türküm Diyene...
Zeytinburnu Fatih Hacıbedel’le Devam Kararı Aldı
Geri Dön
Zeytinburnu Fatih Hacıbedel’le Devam Kararı Aldı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemizin Olağan Genel Kurulu 27 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 19:00’ da Telsiz Mh. Leylak Sk. No:26 Zeytinburnu - İstanbul adresindeki Batı Trakya Cami Eğitim Araştırma Vakfı merkezinde gerçekleşti.
04/04/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemizin Olağan Genel Kurulu 27 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 19:00’ da Telsiz Mh. Leylak Sk. No:26 Zeytinburnu - İstanbul adresindeki Batı Trakya Cami Eğitim Araştırma Vakfı merkezinde gerçekleşti.

Genel kurul Batı Trakya Türkleri dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbaşa, Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gençoğlu, Batı Trakya Cami Eğitim Araştırma Vakfı Başkanı Hasan Şahin, Genel Merkez geçmiş dönem yöneticisi Av. Asım Güven, Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü önceki dönem başkanları Mehmet Türkmen ve Hakan Güler ve Zeytinburnu Şubesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Divan Başkanlığına Av Asım Güven, katip üyeliklere Mehmet Gençoğlu ve Mustafa Uzun oy birliği ile seçilmesi ile başlayan kongrede öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kutsal vatan toprakları uğruna gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz ve Batı Trakya Davasına hizmeti geçip ebediyete intikal eden tüm büyüklerimiz için saygı duruşu ve ardından istiklal marşı okundu. 

Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel tarafından açılış konuşması yapıldı.

Sonrasında genel kurula hitap eden Genel Başkan Hasan Küçük” Saygıdeğer hazirun hepinizin malumu 20 gündür ülke olarak büyük bir acı ile mücadele ediyoruz. 6 Şubat gecesi 11 ilimizi etkileyen depremde yitirdiğimiz canlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı ile yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Depremin ardından şunu bir kez daha gördük ki 85 milyon Türk evladı birlik beraberliğini hiç yitirmemiş, birbirine kenetlenerek ülkemizin dört bir köşesinden bölgeye akın ederek acaba nasıl faydam dokunur seferberliğine kanaatince katkıda bulunmuştur. Batı Trakya Türk Azınlık mensupları olarak ise bizim bu birlik beraberliğimizi hem anavatanda hemde doğduğumuz topraklarda yani Batı Trakya’da da topyekün olarak sürdürmekle ilgili bir gerçeğimiz var.

Pek çok ülke gibi Yunanistanda ülkemize deprem sonrası destekte bulunuyor. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak aynı hassasiyeti Batı Trakya Türklerinin gaspedilen azınlık haklarının geri verilmesi konusunda da beklediğimizi burada bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bizler asimilasyonu ve soykırımı hedefleyen politikalarla 100 yıldır yaşıyoruz. Bu sebeple de Batı Trakya Türk Azınlığı olarak devletimiz Yunanistan’da azınlık mensupları olarak gasp edilen tüm haklarımızı alana kadar tüm kurum ve kuruluşlarla birlik beraberlik içinde topyekün mücadele etme gerçeğini unutmamamız gerekiyor, mücadelemizde asla sona ermeyecek. Bunu her kongremizde dile getiriyorum. Her yerde de dile getireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik beraberlik içinde Batı Trakya Türk Azınlığının hem anavatandaki sorunlarının birlikte çözümüne, hem de Yunanistan’da kalan azınlık mensuplarımızın haklı hak arama mücadelesine birlikte katkı koymaya devam edeceğiz.

Bugünkü seçimin Zeytinburnu Şubemize ve tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Yapılan konuşmalardan sonra faaliyet raporu, kesin hesap raporu, denetim raporu ve tahmini bütçe müzakereye açıldı ve oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Gündem gereği geçilen seçimler sonucunda Fatih Hacıbedel başkanlığındaki liste oy çokluğu seçildi. Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel seçim sonrası kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Yönetim Kurulu Asil

KENAN MİMARLAR

EVREN OCAK

HÜSEYİN KOÇ

ONUR HÜSEYİNOĞLU

HASAN GÜLER

MUSTAFA YAZICI

Yönetim Kurulu Yedek

MUSTAFA KOÇ

HASAN YURT

HÜSEYİN YILMAZ

MESUT MİMARLAR

EYÜP HACIBEDEL

MERT GÜLER

Denetim Kurulu Asil

HASAN DİLEK

MUSTAFA ERMİŞ

RECEP UYUR

Denetim Kurulu Yedek

ERHAN YAZICI

SAMET ÖZ

CEMALİ ARNAVUT

Disiplin Kurulu Asil

FERİT DOĞAN

TANER KOCAAHMET

FERHAT YILMAZ

Disiplin Kurulu Yedek

ERCAN MEMİŞ

MURAT BAYRAMOĞLU

GÜRCAN DUR

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015